İsrail'de Teknolojik Ağaçlar Yapılandırıldı

Gurudge

Üyecik
Bildiğimiz yeşil ağaçlar klorofilleri sayesinde fotosentez yaparak güneş ışığını kimyasal enerjiye çeviriyor , İsrail de denenen bu teknolojik ağaçlar ise güneş ışığını elektronik cihazların enerji toplaması için enerjiye çeviriyor. İsrail'in Sologic şirketinin projesi olan bu düşünce aslına bakarsanız hiç fena değil.
ETree adı verilen bu ağaçlar dallar ve yapraklar yerine çok sayıda güneş pilleri destekleyen metal gövdeden oluşuyor. Güneş ışığını USB gibi çeşitlili kablı çıkışları ile elektronik cihazlara aktarıyor. Ayrıca gündüz emdiği güneş enerjisiyle geceleri etrafını da aydınlatabiliyor.
Sologic şirketinin kurucusu Michael Lesri ETree projesi için yaptığı açıklamada şunları söyledi :


Biz dev şirketlerin daima geniş kapsamlı sistemler üzerinde çalıştığını görüyoruz . Şimdi ise biz güneş enerjisinin herkese ulaşılabilir olduğunu görüyoruz.


İlk güneş ağaçları İsrail’in Zixron kentinde yükselecek. Sologic şirketi teknolojik ağaçların büyük bir bölümünü Çin ve Fransa’ya satmayı planlıyor.
Bir ağacın bile fiyatı yaklaşık 100 bin dolar. 7 güneş paneli 1,4 kW elektrik enerjisi jenerasyon ediyor. Bu, 35 notbookun bataryası için yeterli bir enerji diyebiliriz.


Kaynak : İsrail'de Teknolojik Ağaçlar Yapılandırıldı
 

nailasmu

Profesör
100.000 dılar kazanç elde ediyorlar, orman yaparlarsa ki yaparlar milyarlar kazanacaklar, neyin sonu [MENTION=62904]webrettin[/MENTION]
 

webrettin

Profesör
O fiyata alacak Çinli daha dünyaya gelmedi [MENTION=345196]NikO ASMU[/MENTION] :) onu alana ben Çinli demem :) 3 kW lık paneller bugün 1 - 2 milyara alınabiliyor.

Ilanla bir ilgim yok ancak linki incelerseniz görebilirsiniz. Buradaki 5000 civarı ama ne ararsan var :)

http://m.sahibinden.com/classifiedDesc.html?id=188756844&rnd=1988
 

Son mesajlar

Üst