İsrail tarihi camiyi sinagoga çeviriyor

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
@marancı komik misin sen keke. arapların topraklarını satarkan bize sormadılar ki şimdi onları kurtarmak bize düşsün. Ölen hiçbir Arap için vicdanım sızlamıyor rahatsız olmuyorum tam tersi samilerin birbirlerini katletmesinden hoşlanıyorum
Herhangi bir insanın , sebebi ne olur olsun, katledilmesinden hoşlanıyorum diyebiliyorsanız zaten sizinle diyaloga girmemeli. Bu ne hastalıklı bir bakış açısı. Ah be keke ha

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Ama haberdeki durum tamamen zorbalık değil mi? Sizin o dediğiniz biz kimdir bilmem ama İslam'da zorbalıkla hareket olmaz, kişiler yapabilir ama makbul olmaz. Buna da karşı çıkılır.
Ha var diyorsanız da buyurun örnek verin şu şu şunlar zorla işgal edilip çevrildi diye?

Halife Hakim Kudüs'teki kilise ve sinagogları yıktırdı !
Zorbalık mı istiyorsun ?
Fazla uzağa gitmeyelim,Osmanlı'daki gayrimüslümlerin ödediği haraçlar !
Uğradıkları mahalle baskısı yüzünden,vergi ödeyemeyecek duruma gelenlerin Müslüman olmak zorunda kalmaları !
İslam'da zorbalık yok !
Ama bazı Müslümanlarda var !
Türkler güle oynaya Müslüman oldu zannediyorsan sana sözüm yok.
Ama tarihin en aşağılık sahnelerinden olan Talkan ve Curcan katliamlarını da fısıldayayım sana !

abdullahcelik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Zorbalık mı istiyorsun ?
Uğradıkları mahalle baskısı yüzünden,vergi ödeyemeyecek duruma gelenlerin Müslüman olmak zorunda kalmaları !
İslam'da zorbalık yok !
Ama tarihin en aşağılık sahnelerinden olan Talkan ve Curcan katliamlarını da fısıldayayım sana !

bak kardesm o zamanlarda kendinden olmayan insanlara karsi en hosgorulu devlet osmanliydi ve tam bir hosgoru imparatorluguydu. Osmanli bir yeri fethetmeden once oraya musluman aileleri yollar ve onlara ornek olurdu. Civarda yasayan insanlarsa eger bize saldiracak insanlarin hepsi boyle ise tabiri caizse gelsinler deyip oncelikle gonuller fethedilirdi. Katliam istiyorsan gir google da yaz gayrimuslim katliamlarini curcanmis guldyrmeyin beni....

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
Zorbalık mı istiyorsun ?
İslam'da zorbalık yok !
O dediğin Hakim Biemrillah ne idüğü belirsiz kafası yerinde olmayan birisidir. Dürzilikle de alakası var. O adam kıyas olmaz bu konuda.

Haraçla ne alakası var konunun? Vergi işte günümüzde. Mahalle baskısı da ne? Her milletin kendi mahallesi var. Karışık mı oturuyorlardı ki mahalle baskısı olacak?

Katliamdır bişey diyemem. Ben Turancı türkçü vs değilim. O zamanın şartlarını da ne kadar kestirebiliriz? Fetih dalgası var. Olanlar olmuş.

Ama şunu da dikkate almak gerek. BU bilgiler hangi kitaplardan öğreniliyor, kaynaklar ne? Ayrıca şöyle de bir durum var. 1000 kişi kesilse kitapta bu 10000 kişi diye de söylenir. İbn Haldun bu konuyu anlatır sağolsun.

Ve yanlış anlaşılmazsam şunu sorayım? Ben neden o zaman Türklere yapılan ve Türklerin yaptıklarını böyle kıyas kabul edeyim? Masum muydular? Yazılanlar bana daha çok İslam karşıtı, türkçü abartma laflar olarak geldi. Ki kimi yerlerde ".... iddia edilen katliam" ​deniliyor. Bundan bir hüküm çıkmaz...

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
bak kardesm o zamanlarda kendinden olmayan insanlara karsi en hosgorulu devlet osmanliydi ve tam bir hosgoru imparatorluguydu. Osmanli bir yeri fethetmeden once oraya musluman aileleri yollar ve onlara ornek olurdu. Civarda yasayan insanlarsa eger bize saldiracak insanlarin hepsi boyle ise tabiri caizse gelsinler deyip oncelikle gonuller fethedilirdi. Katliam istiyorsan gir google da yaz gayrimuslim katliamlarini curcanmis guldyrmeyin beni....
Kötünün iyisi diyorsun yani !
Kusura bakma da sen daha ne konuştuğumuzu anlamadan atlamışsın.
Zorbalığın azı çoğu diye ayırmak nasıl oluyormuş gördüm sayende.
Ellerinden çocukları alınan aileler gülerek verdiler değil mi ?
Çocuktan bahsediyoruz.Hiçbir aile çocuğunu seve seve vermez.
Allah korusun bir gün ülkeyi gayrimüslim bir devlet işgal etse ve senden çocuğunu istese seve seve verecek misin ?

Hele o verdiğin örnek o kadar komik ki kendin dahi inanıyor olamazsın.

Niyetim ne kendi Milletimi ne de Dinimi kötülemek.
Saydıklarımı ve saymadığım nice zorbalığı yapanları melek gibi gösterecek yüz yok bende.

Sanırım daha lise veya ilköğretim de okuyorsun.
Gerçek tarihleri kabullenmen biraz zaman alacak,
hepimiz başlarda senin gibi tepkiler verdik.
Ama o googleda biraz da sen araştırma yapınca anlayacaksın zaten.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Mantıken türklere katliam yapılsaydı timur ankara savaşında bunun intikamını yüzde yüz alır osmanlıyı ve arapları yok etmek isterdi.

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Yeri geldiğinde o siyonist,dürzü,Yahudi,mason... oluyor söylediğimiz kişiler !
Şu koskoca dünyada bir tek İslamı anlayan Müslüman yok !
Türklere göre İran vesaire İslamı yanlış anlıyor,
Araplara göre geri kalan herkes.
Bu böyle uzar gider.

Sayıya takılmışsın,1 insanı öldüren tüm insanlığı katletmiş sayılmıyor mu ?
O ölümü haklı göstermek için elinizden geleni yapıyorsunuz.

5 yaşında,10 yaşında,bir sürü çocuk öldürüldü katledildi bu coğrafyada !
Müslümanlarda katletti,katlediyor hala !

Misal katledilen Alevilerin içinde hiç çocuk yoktu değil mi ?
Misal Suriye'de iki tarafında öldürdükleri sadece yetişkinlerdi değil mi ?
Misal Irak'ta,Afganistan'da bombalı saldırılarla katledilen küçücük çocuklar aslında oyuncaktı değil mi ?

1 küçücük canın kıymeti yok,ancak Bin olunca önem arz ediyorsa size ne söylesem boş !
Hatta belki de senin için o çocuklarda masum değildi,öldürülmeyi hak ettiler !

Osmanlı'da oturma düzeni mi vardı ?
Tarih okuyorum demiştin değil mi ?
Tarihten bir habersin sen dostum.
Karışık mahallelerde oldu,ayrı ayrı mahallelerde !
İstanbul'un göbeğinde şimdiki Fatih ilçesi öncesinin Eminönü'de bir sürü Hristiyan,Yahudi yaşadı Müslümanlarla iç içe.
O tarihin izleri hala duruyor Eminönü'nde gidip görebilirsin.

Karadeniz'de aynı köyde iki farklı dine inan insanlar vardı !
Hala görebilirsin Karadeniz'in bazı köylerinde.
Mardin özellikle hala iç içeler.Nasıl ayrı yaşadılar diyebiliyorsun sen ?

Türklere yapılanların günümüzde ispat edilmesi imkansız,kabul etmemen normal.
Darfur peki ? "Soykırım" değil "Etnik Temizlik" olsun olmasın vahşetin adı mı önemli sizin için ?

----
Emir Timur gücünün yettiğini yaptı zaten !
Osmanlıyla tanışmak için mi savaştı Emir Timur ?
İran'ı,Irak'ı,Suriye'yi Feth etmedi mi yani ?

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Yazmayı unuttum,Rivayete göre Emir Timur'da Müslümandı.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Aferim israile doğru yolu bulmuş...:)

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
Yeri geldiğinde o siyonist,dürzü,Yahudi,mason... oluyor söylediğimiz kişiler !
Şu koskoca dünyada bir tek İslamı anlayan Müslüman yok !
Türklere göre İran vesaire İslamı yanlış anlıyor,
Araplara göre geri kalan herkes.
Bu böyle uzar gider.

Sayıya takılmışsın,1 insanı öldüren tüm insanlığı katletmiş sayılmıyor mu ?
O ölümü haklı göstermek için elinizden geleni yapıyorsunuz.

5 yaşında,10 yaşında,bir sürü çocuk öldürüldü katledildi bu coğrafyada !
Müslümanlarda katletti,katlediyor hala !

Misal katledilen Alevilerin içinde hiç çocuk yoktu değil mi ?
Misal Suriye'de iki tarafında öldürdükleri sadece yetişkinlerdi değil mi ?
Misal Irak'ta,Afganistan'da bombalı saldırılarla katledilen küçücük çocuklar aslında oyuncaktı değil mi ?

1 küçücük canın kıymeti yok,ancak Bin olunca önem arz ediyorsa size ne söylesem boş !
Hatta belki de senin için o çocuklarda masum değildi,öldürülmeyi hak ettiler !

Osmanlı'da oturma düzeni mi vardı ?
Tarih okuyorum demiştin değil mi ?
Tarihten bir habersin sen dostum.
Karışık mahallelerde oldu,ayrı ayrı mahallelerde !
İstanbul'un göbeğinde şimdiki Fatih ilçesi öncesinin Eminönü'de bir sürü Hristiyan,Yahudi yaşadı Müslümanlarla iç içe.
O tarihin izleri hala duruyor Eminönü'nde gidip görebilirsin.

Karadeniz'de aynı köyde iki farklı dine inan insanlar vardı !
Hala görebilirsin Karadeniz'in bazı köylerinde.
Mardin özellikle hala iç içeler.Nasıl ayrı yaşadılar diyebiliyorsun sen ?

Türklere yapılanların günümüzde ispat edilmesi imkansız,kabul etmemen normal.
Darfur peki ? "Soykırım" değil "Etnik Temizlik" olsun olmasın vahşetin adı mı önemli sizin için ?

----
Emir Timur gücünün yettiğini yaptı zaten !
Osmanlıyla tanışmak için mi savaştı Emir Timur ?
İran'ı,Irak'ı,Suriye'yi Feth etmedi mi yani ?
yeri geldi mi değil. aç kitapları oku. adam müslüman değildi. mülhid herif. adam ilahlık iddiasında bulunuyor. Hemen işinize geldi mi diye yapıştır. Yakışmıyor hocam.

o senin dediğin bir insanı haksız yere öldüren. Ama burada o kişiler nasıl öldürüldü kesin olarak biliyor musun? savaş sırasında mı? yoksa yağma sırasında mı? yoksa normal dalıp kılıçtan mı geçirildiler?Nerden kesin olarak bileceksin efsane olmadığını, abartılmadığını?

Sen edebiyat yapmaya başlamışsın. Biz katliamı savunmuyoruz burada. Katliamsa katilamdır. Eyvallah.

Bir haber değil Bîhaber denir. Evet sosyo kültürel osmanlı tarihi de okuduk. Vekayinameler okuduk. Yabancı seyyahların mektuplarını eserlerini okuduk İşkembe-i Kübra'dan atmıyoruz.

Ben aralarına set çekildi demedim. Kendi mahalleleri de vardı. Karaköy, beyoğlu gibi. Bak sende ne güzel diyorsun içiçe yaşadılar diye. Bir olumsuzluk gibi demiyorsun. Ama tutmuş mahalle baskısı yüzünden müslüman oldu diyorsun. Dinini seven göç edemiyor mu başka mahalleye?

Çekirge gibi atlıyorsun valla. Bizi resmen katliamsever yaptın. Hitler de akrabamızdı zaten...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Aferim israile doğru yolu bulmuş...:)
ne zaman sapıttydı ki zaten kendi değerlerinden :) seçilmiş millet hata mı eder...

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
kul zalimlikte aşırıya gidecek ki,başına gelecek felakete müstehak olmuş olsun değil mi?

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Timur sen nasıl Müslüman değil dersin adamın Osmanlının tüm tarihinden daha fazla cami yaptırmışlığı var sonra gelip aklınca fetva veriyorsun burda

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Zorbalık mı istiyorsun ?
İslam'da zorbalık yok !

O zamanlarda diğer herkes çok masumdu Araplar kötüydü sanki. Devir savaşılıp toprak ve vergi kazanmaya bağlı olarak devam eden devir. Diğer milletlerede baksan aynı. Çinlisi,Moğolu,Türkü. Hikaye okumanın alemi yok.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
O zamanlarda diğer herkes çok masumdu Araplar kötüydü sanki. Devir savaşılıp toprak ve vergi kazanmaya bağlı olarak devam eden devir. Diğer milletlerede baksan aynı. Çinlisi,Moğolu,Türkü. Hikaye okumanın alemi yok.
Araplar barbar. Türkler savaşçı değil çoban millet zaten. Kendimi bir çinli yerine koyarak bende türklere mi giydirsem ne?

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=139621]BERVA[/MENTION] Araplara Araplar Türkleri katletti üzülürler mi hayır zaten şimdi de Araplara(en azından Arapçılara) aynı şeyi söylüyorsun gereksiz bunlarla konuşmak

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
@BERVA Araplara Araplar Türkleri katletti üzülürler mi hayır zaten şimdi de Araplara(en azından Arapçılara) aynı şeyi söylüyorsun gereksiz bunlarla konuşmak
Arapçı ne demek? -cı,-ci öyle her yere kullanılıyor mu? sen Ne-cisün diye sorarlar adama..

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Araplar barbar. Türkler savaşçı değil çoban millet zaten. Kendimi bir çinli yerine koyarak bende türklere mi giydirsem ne?

:)
Nerde müslüman toplum var hemen katil barbar oluyor. Ya bir bak Çinlilere,moğollara,japonlara,Ermenilere,Ruslara. Bir bak haçlı seferlerine, Avrupadaki savaşlara yapılanlar ortada.
Bu ateist takımı aslında ateist falan değil anti-müslümanist :)

abdullahcelik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kötünün iyisi diyorsun yani !
Kusura bakma da sen daha ne konuştuğumuzu anlamadan atlamışsın.
Zorbalığın azı çoğu diye ayırmak nasıl oluyormuş gördüm sayende.
Ellerinden çocukları alınan aileler gülerek verdiler değil mi ?
Çocuktan bahsediyoruz.Hiçbir aile çocuğunu seve seve vermez.
Allah korusun bir gün ülkeyi gayrimüslim bir devlet işgal etse ve senden çocuğunu istese seve seve verecek misin ?

Hele o verdiğin örnek o kadar komik ki kendin dahi inanıyor olamazsın.

Niyetim ne kendi Milletimi ne de Dinimi kötülemek.
Saydıklarımı ve saymadığım nice zorbalığı yapanları melek gibi gösterecek yüz yok bende.

Sanırım daha lise veya ilköğretim de okuyorsun.
Gerçek tarihleri kabullenmen biraz zaman alacak,
hepimiz başlarda senin gibi tepkiler verdik.
Ama o googleda biraz da sen araştırma yapınca anlayacaksın zaten.
şu an gata tıp ta okuyorum ve zeka seviyeminde yeterince iyi olduğunu düşünüyorum aslına bakılırsa bu konuların konuşulacağı yer burası değil oturup karşılıklı konuşmak gerek. Sana tavsiyem bi'otur şöyle düşün ben hangi taraftayım ? vesselam

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
yeri geldi mi değil. aç kitapları oku. adam müslüman değildi. mülhid herif. adam ilahlık iddiasında bulunuyor. Hemen işinize geldi mi diye yapıştır. Yakışmıyor hocam.
o senin dediğin bir insanı haksız yere öldüren. Ama burada o kişiler nasıl öldürüldü kesin olarak biliyor musun? savaş sırasında mı? yoksa yağma sırasında mı? yoksa normal dalıp kılıçtan mı geçirildiler?Nerden kesin olarak bileceksin efsane olmadığını, abartılmadığını?
Sen edebiyat yapmaya başlamışsın. Biz katliamı savunmuyoruz burada. Katliamsa katilamdır. Eyvallah.
Bir haber değil Bîhaber denir. Evet sosyo kültürel osmanlı tarihi de okuduk. Vekayinameler okuduk. Yabancı seyyahların mektuplarını eserlerini okuduk İşkembe-i Kübra'dan atmıyoruz.
Ben aralarına set çekildi demedim. Kendi mahalleleri de vardı. Karaköy, beyoğlu gibi. Bak sende ne güzel diyorsun içiçe yaşadılar diye. Bir olumsuzluk gibi demiyorsun. Ama tutmuş mahalle baskısı yüzünden müslüman oldu diyorsun. Dinini seven göç edemiyor mu başka mahalleye?
Çekirge gibi atlıyorsun valla. Bizi resmen katliamsever yaptın. Hitler de akrabamızdı zaten...

Hakim yıllarca Müslümanların halifesi oldu.
Söylediğin gibi ilahlık iddiasında ise ömrünün sonlarına doğru bulundu.
Kudüs'teki tüm kilise ve sinagoglar yıkıldığında halife idi Müslümanlarca.
Elleriyle de yıkmadı tüm kilise ve sinagogları.

Talkan ve Curcan katliamının ortaya çıkması Arap kaynaklardan.
Murat Bardakçı (siyonist,Yahudi,Mason olabilir):Türkler sopa zoruyla Müslüman oldu demiştir.

Osmanlı'da gayrimüslimlerin ellerinden alınan çocukları söyledim.
Osmanlı'da gayrimüslimlerden alınan vergiler ? Hani hoş görü ?
Başka bir dine inanıyorlar diye vergi alınıyor.Her gayrimüslimin vergi verecek gücü var mıydı ?
Ne mahalle baskısı ayrı yaşadılar diyen sendin.
Ben de beraber yaşanılan yerlerde vardı dedim.
Mahalle baskısını ne zannediyorsun bilmiyorum ama günümüzde bile görüyor gayrimüslimler hatta Müslümanlar.
Sırf pantolonun renginden dolayı bile kötü gözle bakılıyor insanlara.
Sırf saçının uzunluğu,küpesi yüzünden kafir,ateist damgası yiyor insanlar günümüzde bile.
Sırf sigara satıyor diye o bakkaldan alış veriş yapmayan insanlar gördüm ben.
Sırf siyasi görüşleri yüzünden akrabalarına küsen insanlar gördüm.
Forumda da gördük,Sırf Ermeni diye hepsinin ölmesini isteyenleri,Hitler'i özlemle ananları.

Suriye'yi,Irak'ı,Afganistan'ı örnek verdim edebiyat yapıyorum olmuş.
Darfur dedim çekirge oldum :)
Sayıya takılan sensin.O sayıdan bahsettiğin cümleyi hangi amaçla söyledin peki ?
Fetih dalgasıdır olanlar olmuş diyorsun.
İsrail-Filistin arasında savaş var orada ölenler için savaş var olan oldu mu diyorsun ?

Talkan ve Curcan katliamlarında ölenler masum muydu değil miydi bilmem imkansız.
Ama saydığım ülkelerde ölen çocuklar kesin masumdu !

Bu arada bihaber nasıl yazılırmış öğrendim,teşekkürler.
----
@shadow2
Devirleri yargılamıyorum,olanları söylüyorum.
Müslümanların bir farkı olmalı,kötülerin yaptığını yaparsan sen de kötü olursun.
Ve onlara kötü demenin bir anlamı kalmaz,sen kötüyken ne haddine başkalarına kötü demek !

-Eğer-
Ateist olduğumu düşünüyorsan,Ateist takımından biri olarak görüyorsan yanılıyorsun.
Çok şükür Müslümanım.Ama benim dinimi,hatta başkalarının dini inancını sorgulamak haddin değil.

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
@shadow2
Devirleri yargılamıyorum,olanları söylüyorum.
Müslümanların bir farkı olmalı,kötülerin yaptığını yaparsan sen de kötü olursun.
Ve onlara kötü demenin bir anlamı kalmaz,sen kötüyken ne haddine başkalarına kötü demek !
İslamın savaş ölçüleri Peygamber efendimiz döneminde bizzat uygulamalarla gösterilmiş. Peygamberimizin vefatından sonra pek çok olay olmuş. Bunların tamamını islam ölçüsünde görüp doğru kabul etmiyorumuz zaten. Bizim için örnek olan,ideal olan Kuran ve sünnet. Yok falan arap şunu yapmış, yok emeviler şöyleymiş. yok osmanlı böyleymiş diye islam ölçütü yok. Diğer devletlerin doğrularını alıp yanlışlarını bırakmak varken tümden dışlamayada gerek yok.

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
İslamın savaş ölçüleri Peygamber efendimiz döneminde bizzat uygulamalarla gösterilmiş. Peygamberimizin vefatından sonra pek çok olay olmuş. Bunların tamamını islam ölçüsünde görüp doğru kabul etmiyorumuz zaten. Bizim için örnek olan,ideal olan Kuran ve sünnet. Yok falan arap şunu yapmış, yok emeviler şöyleymiş. yok osmanlı böyleymiş diye islam ölçütü yok. Diğer devletlerin doğrularını alıp yanlışlarını bırakmak varken tümden dışlamayada gerek yok.
Türk'üm.Soyum Osmanlı'dan çok öncelerine de dayanıyor.
Atalarım ne zaman İslamiyet'i seçti bilmiyorum.
Doğru olanı seçtiklerini düşündüğüm için hala Müslümanım diyebiliyorum.
İslam'a karşı bir durumda olsam,Müslüman olamam zaten.

Müslümanım diyenlerin de yaptıklarını söyledim sadece.
Müslümanlar öcü demedim.
Araplar düşmanımız,Osmanlı'yı sevmeyelim,Suriyeliler pislik,Irak ve Afganistanlılar canavar da demedim.

Bthnkdgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Siz Hristiyanlik Dünyasinin en kutsal mekanini Camiye Cevirmissiniz kaldiki diger cevirilen yüzlerce kiliseyi saymiyorum en kutsalini. israil de yapmis sizin yaptiginizi hiddetlenmeye kibirlenmeye kindarlasmaya gerek yok. ordan burdan belge vs de getirmeyin yok hangi sartlari martlari sartimi var bunun be. güclüysen alirsin topragi savasarak sonra istedigini yaparsin.

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Zamanımızın çoğu artık internet başında geçtiği için maalesef bilgilerimizde okuduğumuz, izlediğimiz kaynaklara dayanıyor. Hâlbuki internette verilen bilgiler çoğunlukla yanlış, yanlı veya çarpıtılmış halde. Özellikle bu tatilde zamanımı çok alan youtube dan çıkan bu izlenimim katîleşti bende. Rabbim hepimize doğru bilgiyi doğru yolu göstersin ve onlardan ayırmasın.

Israil

- - - Mesaj Güncellendi - - -

İsrail'in yaptığını da kesinlikle onaylamıyorum. Orada yıllardır olanlar israil ile Filistin arası bir savaş sonrası olan olağan görülen şeyler değil maalesef. Ve bizde yaptık aynısını demekten vazgeçin. Geçmişimizin hiçbir noktasında bu kadar kalitesiz anlar yaşatmadık.