İsrail hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
İsrail son zamanlarda bize verdiği desteklerle gündeme geliyor. Peki saygıdeğer forum üyelerimiz İsrail için ne düşünüyor?

Ne desteği verdi mesela İsrail bize bu yakınlarda ? Ben hiç görmedim açıkçası...

Şimdi Amerkanın desteği ile çevresinde ki Arapları bastırıp sindirdiler ne isterlerse yaptırıyorlar. Müslüman olup İsrail'in çıkarlarına ters davranın bir avuç ülke ya var ya yok. Bu Kudüs'ü başkent ilan edip dünyaya tanıtmak için Türkiye'nin desteğine ihtiyacı var ve bunun için sırnaşıyor gibime geliyor bana. Veya Akdenizde bulunacak bir gazı Avrupaya geçirmek için gene Türkiye'ye eli mahkum.

Son düzenleme:

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Para ile kurulmuş bir ülke. Ayrıca büyük kötü planlar, Müslümanları katletme gibi olaylar yüzünden sevmediğim ülkelerden birisi.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934
İsraile asla bir sempatim yok, güzelleme olacak gibi ama museviler olarak paraya yön vermeleri, ortadoğu da bir vaha gibi modern şehirlere ve yaşama sahip olmaları, çöller de tarım bile yapabilmeleri, kendisi küçük bir yüz ölçümüne sahip olmasına rağmen askeri kapatesin yüksek olması, lobicilik faaliyetlerinin güçlü olması falan dikkate değer bir ülke. Ülkemiz menfaatleri gereği sürekli takipte olmamız ortadoğu da boşluk vermemiz gereken bir ülke. Düşmanını yakın tut kafasındayım bundan dolayı ilişkiyi normal bir şekilde kurmalıyız. Normal ilişkimiz olsaydı belki yunanlılar mısırlılar ile deniz yetki antlaşması yapamayacaktı.

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,679
Bizden beklentileri vardır onun için yardım ediyorlardır bence, kısaca yalakalık diyebiliriz.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Kötü günde destek verileceğine iyi günde destek verecekse hiç vermesin bence.
Açıkçası İsrail'e güvenmiyorum.

despotr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
39
"Bir avuç yahudinin kendilerine ait olmayan bir avuç toprağı işgal edip burdan pis ve kirli işlerini cihana yaymayı planlıyor"

macindows

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Aslında israil anlatıldığı gibi bi yer değil... iyi insanları var... işgal ettiği iddia edilen toprakları zamanında satın almış... işgalci devlet değildir...

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Türk ve Müslüman olarak, Arap ve Müslümanım diye gezinen herkesten daha iyiler ?

islama yakınım diyip dürüst kaliteli müslüman dostum olmadı, bu saatten sonra olacağını sanmıyorum.

Bir müslüman olarak, eş için birşey diyemem ama dost olarak öncelikli tercihim hristiyan ve deist tir.

Başta müslümanım diye dine yakın takılanlarla aynı yerde çay içmem, yahudi tanımadım bilmiyorum.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Belli bir kesimin sürekli İsrail güzellemesi yapmaya çalıştığını düşünüyorum. Özellikle ve kastılı olarak.

Piyasaya Arap düşmanlığı pompalayıp İsrail ve Yahudiler çok iyidir algısı yaratmaya çalışıyorlar. Hangi kesim veya hangi tarz haber sitelerinden bahsettiğimi anlamışınızdır...

INY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Türk ve Müslüman olarak, Arap ve Müslümanım diye gezinen herkesten daha iyiler ?

islama yakınım diyip dürüst kaliteli müslüman dostum olmadı, bu saatten sonra olacağını sanmıyorum.

Bir müslüman olarak, eş için birşey diyemem ama dost olarak öncelikli tercihim hristiyan ve deist tir.

Başta müslümanım diye dine yakın takılanlarla aynı yerde çay içmem, yahudi tanımadım bilmiyorum.

Müslümanlara karşı ön yargı ile yaklaştığınızı düşünüyorum, her ne kadar tanıdığınız ve kendini 'Müslüman' olarak niteleyen çoğu kişi dürüst olmasa da bu tüm Müslümanların bu durumda olduğunu göstermez. İnsanları dinine, ırkına göre yargılamaktansa davranışlarına göre yargılayın ve lütfen bir insanda gördüğünüz kötü bir huydan dolayı aynı görüşe sahip insanların hepsi kötüdür diye genelleme yapmayın.

EnesS16

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Onlar da her ülke gibi çıkarlarını düşünerek konjonktürel ittifaklar kuruyorlar. Yalnız bunu zekayı aşacak şekilde sinsice yapıyorlar. Karabağ'da Azerbaycan'ı destekleyerek Filistin'in Ermenistan'ı desteklemesini ve sonunda kendi başına kalmasını sağlamaya çalıştılar ve duygularını kullanarak Filistin halkına Ermenistan bayrağı açtırdılar. Tıpkı 100 yıl önce Osmanlıda komşu olan Türkleri ve Ermenileri "soykırım" iddiasıyla ayırdıkları gibi. Kendilerini üstün ırk saymaları, başka ırklarla evlenmemeleri, anaerkil olmaları ve dünyada parayı yöneten olmaları nedeniyle farklı kafada olduklarını düşünüyorum. Kendilerini sevip sevmememiz çok umurlarında değil herhalde ama onların da bizim umurumuzda olduklarını söyleyemeyiz bence.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sakin olun lütfen. Küfür etmeniz durumu değiştirmeyecek. Yapmamız gereken onlardan daha çok okumak, daha fazla çalışmak, daha iyi planlar yapmak ve daha hızlı araştırma yapmak. Hakaret ederek duygularımızı değil gözümüzü açarak zekamızı kullanmalıyız.

Son düzenleme:

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Müslümanlara karşı ön yargı ile yaklaştığınızı düşünüyorum, her ne kadar tanıdığınız ve kendini 'Müslüman' olarak niteleyen çoğu kişi dürüst olmasa da bu tüm Müslümanların bu durumda olduğunu göstermez. İnsanları dinine, ırkına göre yargılamaktansa davranışlarına göre yargılayın ve lütfen bir insanda gördüğünüz kötü bir huydan dolayı aynı görüşe sahip insanların hepsi kötüdür diye genelleme yapmayın.

Hocam hiç şaşmadı dine çok yakınım diyenlerin hepsi nasıl tabir edeyim kolpalık etti, ilki üniversitede adam cemaat evine çağırdı toplayıcıymış aramız çok iyi hesapta gelirmisin dedi tamam dedim bir yere gittik tam kabul ediyorum dedim sende olacaksın dimi yok dedi ben gelmiyorum dedim sen yoksan ne yapayım ben çıktım oradan sonra yurtta vs karşıma çıktı yüzüme bile bakmadı selam vermedi, hadi ilktir dedim, sonraki tanıdığım dindar arkadaşımız imamdı çok sohbet ettik en sonunda eften püften bir oyun için tartıştık oyun knight online laflar etti sonra engelledi bana diyorki müslüman 3 günden fazla küs kalmaz. Hadi bu ikincidir olur öyle dedik, 3. Bir camide imamlık eden bir kardeşimiz, aramız mükemmel camide 4 vakit kılıyoruz sohbetimiz iyi, cuma mesajları atıyorum, whatsapp durumunda Atatürk resimleri sözleri paylaşıyorum ekonomiyi eleştiriyorum hepsini görüyor, en son kandil mesajı attım okudu dönmedi 29 ekim kandil ve cumhuriyet mesajı durumu attım onlarıda gördü.

ardından bana KİNİNİZDE GEBERİN mesaj durumu attı, sonra engelledim.

al sana dine yakın müslüman alayı böyle kardeşim bildiğimi baba öğretme lütfen ?

insandan insana tabi değişiyor ama bende şaşmadı islama yakınım diyen herkes böyle çıktı, o yüzden müslüman falan hikaye dini bilmek önemli değil önemli olan bildiğini uygulamak ?
Hepsi kindar dinle alakaları yok ama bakınca müslüman işte.

yahudiler tahminimce müslümanlardan daha iyi insanlar ama hiç tanımadım, gördüğüm en temiz insanlar deistler ve hristiyanlar nispeten tanıdım aralarında bir tane bile kolpa çıkmadı, zaten ülke yönetiminde bile hristiyanlar daha iyi örnek avrupa amerika ?

müslüman düşman başına kısaca.

bunları yazarken üzülüyorum aslında böyle olmamalı ama maalesef böyle, gayri müslimlerdede kolpa olan var herşey var ama bana iyi temiz dürüst ahlaklı müslüman bana denk gelmedi belkide şansıma böyledir, ama şunu öğrendim dine yakın birini görürsem anında muhabbeti keserim artık.

INY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Hocam hiç şaşmadı dine çok yakınım diyenlerin hepsi nasıl tabir edeyim kolpalık etti, ilki üniversitede adam cemaat evine çağırdı toplayıcıymış aramız çok iyi hesapta gelirmisin dedi tamam dedim bir yere gittik tam kabul ediyorum dedim sende olacaksın dimi yok dedi ben gelmiyorum dedim sen yoksan ne yapayım ben çıktım oradan sonra yurtta vs karşıma çıktı yüzüme bile bakmadı selam vermedi, hadi ilktir dedim, sonraki tanıdığım dindar arkadaşımız imamdı çok sohbet ettik en sonunda eften püften bir oyun için tartıştık oyun knight online laflar etti sonra engelledi bana diyorki müslüman 3 günden fazla küs kalmaz. Hadi bu ikincidir olur öyle dedik, 3. Bir camide imamlık eden bir kardeşimiz, aramız mükemmel camide 4 vakit kılıyoruz sohbetimiz iyi, cuma mesajları atıyorum, whatsapp durumunda Atatürk resimleri sözleri paylaşıyorum ekonomiyi eleştiriyorum hepsini görüyor, en son kandil mesajı attım okudu dönmedi 29 ekim kandil ve cumhuriyet mesajı durumu attım onlarıda gördü.

ardından bana KİNİNİZDE GEBERİN mesaj durumu attı, sonra engelledim.

al sana dine yakın müslüman alayı böyle kardeşim bildiğimi baba öğretme lütfen ?

insandan insana tabi değişiyor ama bende şaşmadı islama yakınım diyen herkes böyle çıktı, o yüzden müslüman falan hikaye dini bilmek önemli değil önemli olan bildiğini uygulamak ?
Hepsi kindar dinle alakaları yok ama bakınca müslüman işte.

yahudiler tahminimce müslümanlardan daha iyi insanlar ama hiç tanımadım, gördüğüm en temiz insanlar deistler ve hristiyanlar nispeten tanıdım aralarında bir tane bile kolpa çıkmadı, zaten ülke yönetiminde bile hristiyanlar daha iyi örnek avrupa amerika ?

müslüman düşman başına kısaca.

bunları yazarken üzülüyorum aslında böyle olmamalı ama maalesef böyle, gayri müslimlerdede kolpa olan var herşey var ama bana iyi temiz dürüst ahlaklı müslüman bana denk gelmedi belkide şansıma böyledir, ama şunu öğrendim dine yakın birini görürsem anında muhabbeti keserim artık.

Hala ön yargı ile yaklaşıyorsun, karşılaştığın tiplere benzer olaylar illaki benimde başıma geldi fakat 'İslam' dinine mensup tanıdığım ahlaklı ve düzgün birçok insan da bulunmakta. Ayrıca dediğim gibi olayın din veya ırkla en ufak bir alakası bile yok. Bu arada kendi yazdıklarınla çelişiyorsun, Yahudilerin Müslümanlardan daha iyi olduğunu düşünüyorum demişsin fakat aynı cümlede bugüne kadar hiçbir Yahudi birini tanımadığını belirtmişsin. Uzun lafın kısası insanlara asla ön yargı ile yaklaşma yoksa bu hayatta çok pişman olursun.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Hala ön yargı ile yaklaşıyorsun, karşılaştığın tiplere benzer olaylar illaki benimde başıma geldi fakat 'İslam' dinine mensup tanıdığım ahlaklı ve düzgün birçok insan da bulunmakta. Ayrıca dediğim gibi olayın din veya ırkla en ufak bir alakası bile yok. Bu arada kendi yazdıklarınla çelişiyorsun, Yahudilerin Müslümanlardan daha iyi olduğunu düşünüyorum demişsin fakat aynı cümlede bugüne kadar hiçbir Yahudi birini tanımadığını belirtmişsin. Uzun lafın kısası insanlara asla ön yargı ile yaklaşma yoksa bu hayatta çok pişman olursun.
Peki dediğin gibi olsun, ben ön yargı ile yaklaşmak değilde insan olsun dürüst temiz ahlaklı olsun yeter diyorum, sadece dinle çok haşır neşir olanlar böyle denk gelince insanda ister istemez algı oluşuyor, iyi dediğim insanların çoğu müslüman ama dine çok yakın değiller, bana garip gelen dine yakın olanlar, hayırlısı olsun 3 tanesi böyle çıktı İnşAllah sonraki temiz ahlaklı çıkar, çıkmazsa bu sefer şimdiki düşündüğüm tamamen yer edinir ve kolay kolay değişmez.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Aslında israil anlatıldığı gibi bi yer değil... iyi insanları var... işgal ettiği iddia edilen toprakları zamanında satın almış... işgalci devlet değildir...
Evet satın aldı. Masum ve hiç kimseye zararı olmayan insanlara, silahla saldırarak satın aldılar. Sevin sevin...aferin...size alkış.

Katilleri bile sevenler varmış! Nasıl dönemde yaşarız! Hepimiz şaşarız!

INY

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
Evet satın aldı. Masum ve hiç kimseye zararı olmayan insanlara, silahla saldırarak satın aldılar. Sevin sevin...aferin...size alkış.

Katilleri bile sevenler varmış! Nasıl dönemde yaşarız! Hepimiz şaşarız!

İsrail diye tabir edilen devlet madem dediğiniz kadar iyi bir devlet o zaman neden onca masum insanı katledip hakkı olmayan toprakları işgal ediyor? Biz Suriye'ye girip terör örgütlerini temizlediğimiz zaman işgalci ülke, kötü ülke olurken bunu başka bir devlet yapınca normal mi karşılıyorsunuz cidden? Bunun Müslüman olup olmamakla ile alakası da yok zaten, her kim olursa olsun orada ölen sonuçta senin benim gibi bir insan. Son olarak bu videoyu bırakıyorum ve kimin haklı kimin haksız olduğuna veya kimin 'masum ve zararsız' bir devlet olduğuna karar vermeniz için sizi vicdanınız ile baş başa bırakıyorum.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
İsrail diye tabir edilen devlet madem dediğiniz kadar iyi bir devlet o zaman neden onca masum insanı katledip hakkı olmayan toprakları işgal ediyor? Biz Suriye'ye girip terör örgütlerini temizlediğimiz zaman işgalci ülke, kötü ülke olurken bunu başka bir devlet yapınca normal mi karşılıyorsunuz cidden? Bunun Müslüman olup olmamakla ile alakası da yok zaten, her kim olursa olsun orada ölen sonuçta senin benim gibi bir insan. Son olarak bu videoyu bırakıyorum ve kimin haklı kimin haksız olduğuna veya kimin 'masum ve zararsız' bir devlet olduğuna karar vermeniz için sizi vicdanınız ile baş başa bırakıyorum.

Çok güzel gösteriyor, pisrailin nasıl kötü olduğunu. Bir de orada ki, gülen ve hiç bir şeyi umursamayan insanları da bir güzel döve döve rahatlamak isterdim. Ama maalesef yazarak öfkemizi gösterebiliyoruz.
Elime odunu alıp gerçekten dövmek isterdim.
Ve de böyle kötü insanlardan yardım da istemeyiz.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
İşte insan öldüren kesim siyonist kesim hepsi öyle değil hatta protesto edenler vardı hükümeti.Ama alkışlayanlar da var.Yahudiler kötü değil siyonizm ve onun izinden gidenler kötü.Hiçbir din insan öldürmeyi emretmez.İnsanlıktan nasibini almayan insanlar heryerde maalesef.Hala bizim buralarda bebek katili malum örgütü savunan insanlar görüyorum.Neymiş kendi haklarını savunuyorlarmış çok masumlarmış yersen tabi.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Siyasi ilişkiler bir yana, Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur.
Gerçekte öyle olması lazımama keşke öyle olsa, Türk Türkü sevmiyor hocam maalesef ?

dünyada başka ülke yoktur ki kendi içinde millet birbirini sevmesin.

Türkiye çok ayrıştı millet kendi içinde birbirine düşman.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,756
Belli bir kesimin sürekli İsrail güzellemesi yapmaya çalıştığını düşünüyorum. Özellikle ve kastılı olarak.

Piyasaya Arap düşmanlığı pompalayıp İsrail ve Yahudiler çok iyidir algısı yaratmaya çalışıyorlar. Hangi kesim veya hangi tarz haber sitelerinden bahsettiğimi anlamışınızdır...
Arapların kötü görünmesi için başkalarına ihtiyacı yok bence