İsrail Ayasofya'ya misilleme yapıp Mescidi Aksa'yı sinagog yapar mı?

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Ayasofya'nın cami olmasının ardından bazı kullanıcılar sıra Mescidi Aksa'da şeklinde paylaşımlar yaptı. Başka kullancılar ise İsrail'in Ayasofya'ya misilleme yaparak Mescidi Aksa'yı sinagog yapabilme ihtimalinden bahsediyor. Sizce mümkün mü?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bilmem farkındalar mı ama Ayasofya eski bir kilise idi. Yani Hristiyanlar için kutsal bir mekandı. İsrail ise Yahudi bir ülke . Sanki çok umrunda İsrail'in Ayasofya Camii mi olmuş Müze mi olmuş öyle şeylere bakmaz veya takmaz.

Ayrıca Kudüs ve İstanbul'un durumu çok farklı. Biz 1453'ten beridir İstanbuldayız. Ve burayı savaşarak kan can vererek aldık.
İsrail şurada 50-60 senelilk ülke ve kağıt üstünde para ile zorlama bir şekilde kurulmuş ülke. Resmen Mescid'i Akra onun değil veya toprağı sayılmıyor. Orada bir Filistin Devleti var. Öyle bir şey yapması orada kan ve gözyaşının yüzyıllarca durmaması demek olur.

Not: Ayrıca Yapabiliyorsa yapsın. Böyle bir söylem mi olur İsrail korkusuna bizde Camii Yapmasaydık keşke.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Haklı isen cesur olacaksın, Allah'tan başkasından korkmayacaksın! israil veya diğerleri ne yapabiliyorsa yapar zaten, seni beni takmaz :) Biz de onları takmayınca bazılarının ödü patlamış, neredeyse korkularından ölecek kadar cahil cahil sosyal medyada yorumlar paylaşmışlar...

Ayrıca basit, hiç bir önemi, makam ve mevkii olmayan kullanıcı yorumlarını niye konuya alet ediyorsunuz, orasını da aşırı ilginç buluyorum...

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Ayrıca basit, hiç bir önemi, makam ve mevkii olmayan kullanıcı yorumlarını niye konuya alet ediyorsunuz, orasını da aşırı ilginç buluyorum...
Birinin yorumunu paylaşmam için makam mevkii sahibi mi olması gerekiyor? Öyle bir kural mı var?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Birinin yorumunu paylaşmam için makam mevkii sahibi mi olması gerekiyor? Öyle bir kural mı var?

Türkiye / Gündem için belki olmayabilir ama SİYASET bölümü için tabii ki vardır. Adamın bir vasfı olması sözünün bir ağırlının olması bir bilgi birikimi olması gerekir. Burada paylaşmak için yoksa gerek kalite gerekse seviye çok aşağı düşer.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Daha önce Hz. İbrahim Camii'nin yarısını sinagog yapmak için katliam yapıp, terör süsüyle 30 müslümanı şehit etmişlerdi. (1994)
Yeni bir katliam yapmaları gerekir, yapmaya şuan cesaret edemezler.
Kısaca kimse İsrail'den medet ummasın.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Türkiye / Gündem için belki olmayabilir ama SİYASET bölümü için tabii ki vardır. Adamın bir vasfı olması sözünün bir ağırlının olması bir bilgi birikimi olması gerekir. Burada paylaşmak için yoksa gerek kalite gerekse seviye çok aşağı düşer.
Konu siyasetle ilgili ama yorum halkın yorumu ne kadar saçma bir düşünce bu? Siz de ben de şu an makam mevkii sahibi olmadan yorum yapıyoruz mesela

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Konu siyasetle ilgili ama yorum halkın yorumu ne kadar saçma bir düşünce bu? Siz de ben de şu an makam mevkii sahibi olmadan yorum yapıyoruz mesela

Yorum yapmak ile bilmeyen konu hakkında bilgisi birikimi olmayan birinin söylemini referans alıp KONU AÇMAYI gerçekten aynı kefeye mi koyuyorsunuz =?

Yarin birisi Köy kahvesinde birinin söylemini alsın o zaman buraya Siyaset bölümüne kopyalasın Dolar 15 TL olacak desin.
Diğeri Köyden bir Çoban'ın lafını alsın Koyun fiyatları seneye 5000 TL olacak et fiyatlar 100 TL olacak desin. Kaynak köyden Ahmet abi Mehmet abi...

AMa şurada Ünlü bir Tarihçinin Sosyolog'un veya Ekonomi alanında kariyer yapmış üst düzey bir Eğitim almış ana alanı Tarih Siyaset Ekonomi flan olan bilgili bir Profesön'ün demecini getirirsin herkes okur ve kendince düşüncesini yorumunu yapar. Öbür Türlü Hükümete sallayacam diye gördüğüm her videoyu buraya attımı seviye ve kalite düşüyor.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Yorum yapmak ile bilmeyen konu hakkında bilgisi birikimi olmayan birinin söylemini referans alıp KONU AÇMAYI gerçekten aynı kefeye mi koyuyorsunuz =?

Yarin birisi Köy kahvesinde birinin söylemini alsın o zaman buraya Siyaset bölümüne kopyalasın Dolar 15 TL olacak desin.
Diğeri Köyden bir Çoban'ın lafını alsın Koyun fiyatları seneye 5000 TL olacak et fiyatlar 100 TL olacak desin. Kaynak köyden Ahmet abi Mehmet abi...

AMa şurada Ünlü bir Tarihçinin Sosyolog'un veya Ekonomi alanında kariyer yapmış üst düzey bir Eğitim almış ana alanı Tarih Siyaset Ekonomi flan olan bilgili bir Profesön'ün demecini getirirsin herkes okur ve kendince düşüncesini yorumunu yapar. Öbür Türlü Hükümete sallayacam diye gördüğüm her videoyu buraya attımı seviye ve kalite düşüyor.
Konuyu tekrar okumanızı tavsiye ediyorum israil de mescid-i Aksa'yı sinagog yapacak mı yazmışım yoksa böyle böyle düşünenler var siz ne düşünüyorsunuz diye mi sormuşum? Konu siyaset konusu, konunun türü haber değil soru. Önce bu ayrımı yapın ve yazdıklarımı tekrar okuyun bence.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Şimdi ayrıntılı baktım hesaplardan birisi askıya alınmış Diğerinin 2000 takipçisi var diğerinin 4000 takipçisi çok değerli hesaplarmış onların söylediği sözler çok değerli ve SORU olarak konu açılabilirmiş demek ki...
Siyaset bölümü için gerçekten gülünç ve yanlış bir bakış açısı ben o kadar söyleleyim. Siyasi bir algı oluşturacam diye komik duruma düşmeyin.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Şimdi ayrıntılı baktım hesaplardan birisi askıya alınmış Diğerinin 2000 takipçisi var diğerinin 4000 takipçisi çok değerli hesaplarmış onların söylediği sözler çok değerli ve SORU olarak konu açılabilirmiş demek ki...
Siyaset bölümü için gerçekten gülünç ve yanlış bir bakış açısı ben o kadar söyleleyim. Siyasi bir algı oluşturacam diye komik duruma düşmeyin.
Kime karşı algı oluşturmaya çalışacağım size mi? Siz siyaset konusunda bu kararları verecek kadar takipçili makam mevkii sahibi bir uzmansınız sanırım...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Kime karşı algı oluşturmaya çalışacağım size mi? Siz siyaset konusunda bu kararları verecek kadar takipçili makam mevkii sahibi bir uzmansınız sanırım...

Öyle bir iddiam yok. Tamam bir şey demiyorum konuyuda uzatmayacam. ( Şimdi ban man gelir. )
Köy kahvesi muhabbetine çevirelim o zaman burayı. Twitter'da görülen her mesajı buraya kopyalayalım kim söylemiş ne için söylemiş neye hizmet ediyor ne amaçlıyor önemli değil yeter ki karşıt bir söylem olsun tamam olay anlaşıldı...

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Öyle bir iddiam yok. Tamam bir şey demiyorum konuyuda uzatmayacam. ( Şimdi ban man gelir. )
Köy kahvesi muhabbetine çevirelim o zaman burayı. Twitter'da görülen her mesajı buraya kopyalayalım kim söylemiş ne için söylemiş neye hizmet ediyor ne amaçlıyor önemli değil yeter ki karşıt bir söylem olsun tamam olay anlaşıldı...
Bana algı yaptığımı iddia ediyordunuz az önce ama asıl algı yapmaya çalışan sizsiniz komik durdu biraz son cümleler?

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Bazıları yine konuyla ilgili değil de konu ile alakasız içerik atmaktan tartışma başlatmış , isimler hep tanıdık , yapmayın çok itici oluyorsunuz :)

konu ile ilgili olarak ta yapabilirler de yapmayabilirler de :rolleyes::

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Bazıları yine konuyla ilgili değil de konu ile alakasız içerik atmaktan tartışma başlatmış , isimler hep tanıdık , yapmayın çok itici oluyorsunuz :)

konu ile ilgili olarak ta yapabilirler de yapmayabilirler de :rolleyes::
Gündemde açsam siyasete kayacağı belli niye bu kategoride deniyor hep bir şey bulunuyor ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
ERAY'ın attığı Tweet çok değerli ve kıymetli.

Aynen sırada İsrail'in Ayasofya'ya misilleme yapması var. Asalım yarın bayrakları yaşasın...

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
ERAY'ın attığı Tweet çok değerli ve kıymetli.

Aynen sırada İsrail'in Ayasofya'ya misilleme yapması var. Asalım yarın bayrakları yaşasın...
Eray haber platformu birparçatuhaftık'ın kurucusu bu arada makam mevkii istiyordunuz ya belki içinizi rahatlatır