İsmek'in 2015-2016 Kursları Başlıyor!

webmasteryolcu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İsmek Kursları Nedir?
Üretime dayalı olan Türkiye ekonomisinin gelişmesi, istihdam alanlarının artması, iş verenlerin vasıflı ve meslek sahibi eleman ihtiyacını karşılamak üzere planlanan İsmek Kursları şuan İstanbul genelinde 235 kurs merkezi ve her alanda gelişmiş yaklaşık 400 farklı branşta eğitim vermektedir. Milli Eğitim Bakanlığı yetkilendirmesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kontrolünde gerçekleştirilen eğitimlere hiç bir ücret ödemeyeceksiniz.

Eğitimlere Kimler Katılabilir?
İsmek tüm insalığı açık olup, eğitimlerden yararlanmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekmez. Yabancı vatandaşlar için özel bir kayıt birimi olup, İstanbul’da bulunan Türkiye Cumhuriyeti ve yabancı ülke vatandaşları yararlanabilir. Alt yaş sınırı genel anlamda 16 olmasına karşın bazı branşlarda biraz daha alta çekilmektedir. İsmek mesleki eğitim merkezi dışında üst yaş sınırı olmayıp, 70 yaşına kadar herkes katılabilir.

İsmek 2015 – 2016 Kayıt Tarihleri Ne Zaman Başlıyor?
20 Yıldır 2 milyona yakın insana sanat ve mesleki eğitimler veren İsmek 2015-2016 yılı içinde her zamanki gibi Eylül ayı ilk haftası başlayacaktır. İsmek 2015-2016 kesin kayıt tarihi ismek.ibb.gov.tr adresi, reklam panoları ve üst geçitlerde yaklaşık 1 ay kala duyurulmaktadır. Aynı zamanda detaylı bilgilendirme ve sorularınızın cevabını aşağıda yer alan linkte bulabilirsiniz. İsmek Kayıt Tarihleri 2015 - 2016

İsmek Kayıtları Nasıl Yapılır?
Geçtiğimiz yıl kayıt uygulamasında köklü bir değişikliğe imza atan İsmek Başvuru uygulaması artık İnternet üzerinden online hale gelmiş hatta zorunludur. Eskiden kurs merkezlerinde bizzat yapılan yerini İnternetten başvuru dönemine bırakmıştır. Kayıt sürecinin başlaması ile birlikte kursiyer.ismek.org adresinden T.C. kimlik numarası ile giriş yaparak kayıt olabilirsiniz.

Aynı Alanda 2 Branş Seçebilirsiniz
Bir çok insanın merak ettiği konulardan biride aynı eğitim öğretim dönemi içerisinde kaç branş seçileceğidir. Bunun için kısıtlama aynı alanda 2 branş olup, daha anlaşılır hale getirmek gerekirse yabancı dil alanında yer alan eğitimlerde İngilizce, Almanca yada İngilizce, İtalyanca yada İspanyolca, Fransızca gibi iki branş seçebilirsiniz. Yada bilişim teknolojileri alanında bilgisayar kullanımı, ofis programları yada web tasarım, google seo eğitimleri gibi seçimler yapılır. Ama bilişim eğitimlerinden web tasarım, yabancı dil eğitimlerinden ingilizce seçme imkanınız yoktur. Fakat bazı branşlarda 3. branş seçme imkanınız bulunuyor.

Çocuklar ve Gençler İçin İsmek Yaz Kursları
İsmek’te bir ilke imza atan kurum ilk defa bu yıl gerçekleşecek olan uygulama ile İsmek Yaz Kursları uygulaması başlamış olup, çocuklara yönelik eğitimler verilmektedir. 22 Temmuz’da başlayacak olan İsmek Yaz Kursları için 7-20 yaş arasında çocuk ve gençler yararlanabilmektedir.

Engelliler İçin İsmek Engelliler Merkezi
Herkese eğitim fırsatı sunan İsmek dünya genelinde örnek olmaya devam ediyor. Engelli vatandaşlarımızı göz ardı etmeyerek onlara uygun eğitim merkezleri hazırlamıştır. İstanbul’un çeşitli noktalarında yer alan İsmek Engelliler Merkezi ile engelli vatandaşlarımızın en çok ihtiyaç duyduğu eğitimler ile iş hayatına atılmaları ve kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için sanat ve mesleki eğitimler verilmektedir. Engelliler için işaret dili, Braille Alfabesi, Çağrı Merkezi Elemanı, Bilgisayar Kullanımı hatta Web Tasarım dahil onlarca branş bulunuyor.

İleri Seviye Eğitimler İçin İsmek Mesleki Uzmanlık Merkezi
El sanatlarından teknoloji, uzmanlık eğitimlerine dair tüm eğitimleri bulacağınız İsmek Branş Listesi yaklaşık 400 farklı branşı içermektedir. Bunların bir çoğu ileri seviye uzmanlık alanında eğitimler olup, bunun için İstanbul’un çeşitli noktalarında İsmek Mesleki Uzmanlık Merkezi kurmuş ve buralarda yaş kısıtlaması bulunmaktadır. 16-45 Yaş arası bireylerin yararlanabileceği kurumlarda Google Seo, Cisco gibi eğitimler yer alıyor.

Müzik Eğitimleri İçin İsmek Müzik İhtisas Merkezi
Sanat hayatına atılmak, kendini müzik alanında geliştirmek isteyenlerede fırsat sağlayan İsmek Müzik İhtisas Merkezi ile müzik alanında hayal ettiğiniz eğitimleri bulacaksınız. Bunun için yine şehrin farklı noktalarında bulunan İsmek Müzik Okulu sizlere enstürman ve ses eğitimleri verilmektedir.

Kaynaklar
İsmek 2015 - 2016 Kayıtları Ne Zaman Başlıyor?