İşLetim Sistemim CaLışırmı

isyankartrl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işLetm Sistemi:Windows Xp
BeLLek:1024MB DDR2 667MHZ...2048MB DDR2 667MHZ...:3GB RAM
Ekran Kartı:1GB EKRAN KARTI 128 BİT

Güç:100-240V 50-60 HZ 6/4A Pcnin Kendi Güç Kaynagı Herşey AnaKarta UyumLu suanLık Pc AcıLır mi Veya CaLıştırmı Lütfen Yardm pLs Lütfen AciLLLLLL Suan Baska Pcden Giriş Yaptm

isyankartrl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Suan Pcm BiLgisarayıcada Ondan DoLayı Merak ettim...Ek Güç Kaynağı Almama Gerek Varmı.2-3 Gün Sonra GeLecek Ama MerakLıyım Ondan DoLayı

Reaksiyon puanı
188
Zaten eski makine. Hangi güç kaynağını taksan çalışır. Extreme bir şey değil ki PSU'ya abansın...

isyankartrl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güç Kaynağı Takmadan CaLışırmı Snce

Reaksiyon puanı
188
Güç kaynağı takmadan çalışır mı derken? Ekstra bir güç kaynağı mı yoksa hiç takmadan mı? Hiç takmadan elbette çalışmaz :D Takacağın dandiri bir güç kaynağı da işini görür.

Ayrıca soracaklarını parça parça sorma da hikayeyi baştan anlatıp tam öğrenmek istediğini açıkça belirt ki doğru düzgün cevap verebilelim. Böyle taksit taksit oluyor...

isyankartrl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
extra güç kaynağı pcnin kendi güç kaynağı olacak belirtigim özellikte pcnin kendi güç kaynağı var diyormki bu isletim sistemi pcnin kendi güç kaynığını cekermi extra güç kaynağı lazm mı demek istedm

--- Mesaj Güncellendi ---

Tamam AnLatıyorm...SUAN BİLGİSARAYIM 1GB RAM VE EKRAN 128MB ONBOARD ÖYLE BİRŞEY SUAN BU BİLGİSARAYI KULLANIYORM...VE BİLGİSARAYICIYA GİTTİM ANAKARTIMA UYGUN 2GB RAM+1GB EKRAN KARTI 128 BİT ŞİPARİŞ ETTİM 2-3 GÜN SONRA GELECEK.SONRA EVE GİDİNCE BİRŞEY AKLIMA GELDİ BENM BİLGİSARAYM ŞİMDİ BİRAZ ESKİ PCNİN KENDİ GÜÇ KAYNIĞI VAR BİRAZ DÜŞÜK VAT OLDUGNU İCİN CEKMEK GİBİ BİR KUŞKUYA DÜŞTÜM YANİ EXTRA GÜÇ KAYNAĞI ALMAM LAZM MI YOKSA BU İDARE EDER Mİ:::::::3GB RAM+1GB EKRAN KARTI 128BİT:::GÜÇ:100-240V 50-60HZ 6/4A BUNU DEMEK İSTEDM... LÜTFEN YARDMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

Reaksiyon puanı
188
Ekstra güç kaynağından kastın UPS mi yoksa PSU'dan mı bahsediyorsun?

İşletim sistemi ile güç kaynağının bir alakası yok. Bu tamamen donanım ile ilgili. İşletim sistemin yazılım. Sen donanımı çalıştırırsan zaten yazılım üzerinde çalışır. Ekstra güç kaynağına ihtiyacının olması için donanımının biraz kuvvetli olması ve ekstra güce ihtiyacın olması gerekir ki donanımına bakarsak herhangi bir güç kaynağı işini görür...

isyankartrl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani pcnin kendi icindeki güç kaynaği işimi görür diyorsn biraz tam net anlamiyormda

Reaksiyon puanı
188
Eğer ekran kartın sisteme abanacak kadar güçlü değilse gerek yok. Sipariş ettiğin ekran kartı nedir? GPU'su ve markası nedir?

isyankartrl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kisaca demek istediğim su 3gb ram+1gb ekran karti 128bit bilgisarayin kendi güç kaynaği uyumlu demek istiyorm extra birşey gerektirmez demi.

TAM EMİN DEİLİM AMA RAM DDR2 UYUMLU
ATİ
NVİA
AMT 3DEN BİRİ KARDESM

Reaksiyon puanı
188
İyi de ekran kartının GPU'su ve ne kadar güce ihtiyaç duyduğu önemli. 1 GB olması bir kriter değil. Ram için ekstra bir şey gerekmez ama ekran kartları için bazen güç kaynağı almak gerekebiliyor. Ekran kartın ile ilgili daha detaylı bilgi vermen gerekir. 1 GB tamam ama hangi GPU'yu kullanıyor? Markası - modeli nedir?

isyankartrl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:s ORDAKİ ABİ PC ÖZELLİKLERİNE BAKTI AYARLADI AMA İNŞ. GÜÇ KAYNAĞI GEREKTİRMEZ 70TL CİVARINDA ALDM GEREKTİRİR Mİ SENCE

Güç kaynaği gerektirse ve 1ay EXTRA GÜÇ kaynaksiz takilsam sorun olurmu

Reaksiyon puanı
188
Sanmıyorum ki gerektirsin. Eğer yaptığı işi biliyorsa, gerektirecek olsa sana söylerdi.

isyankartrl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abi yanlişla öyle bir ekran karti şipariş ettiyse fakat ben extra güç kaynaği mümkünde deilsem ne olablir en fazla ?

1 ay felan extra güç kaynaksiz idare edebliryim

Reaksiyon puanı
188
Abi yanlişla öyle bir ekran karti şipariş ettiyse fakat ben extra güç kaynaği mümkünde deilsem ne olablir en fazla ?

1 ay felan extra güç kaynaksiz idare edebliryim

Hayır. Eğer ki kuvvetli bir aletse ve güç kaynağın yetersizse bilgisayarın açılmaz.

isyankartrl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnş.ÖyLe Birşey OLmaz OLursa Güç Kaynağı YeniLemek Zorunda KaLacam :S

İnterSoft

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ek güç için teknolojik pc gelişimlerini takip et. Yani neyden aldıysan ondaki gelişimleri takip et. Umarım yararlı olur. :)

ve yetmiş tl ye pc böyle olur ayıptır söylemesi. Eğer küçük bir os kullanacaksan benim os ile tasarruf edersin :)