İşletim sistemi

I'M THE ROSE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Samsung kendi işletim sistemini çıkaracakmı google dan play store dan fln kopup kendi tarayacılarını getirecekmi samsung apple gibi büyük bür şirket halen androide bağlı kalması saçma bence

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
6,381
Samsung'un android'e bağlı kalması aslında hiç saçma değil bence. Yıllardır akllı telefon konusunda her şeyini Android üzerine üretmiş bir firmanın "Büyük bir firmayız artık bir işletim sistemi yapalım" deyip her şeyi değiştireceğini sanmam.

Bir kere insanlarınişletim sistemine alışması gerek ve o işletim sisteminin uzun bir gelişme süreci olacaktır. Samsung şu anki değeri ile öyle bir şey yaparsa uzun bir süre işletim sistemini geliştirmeye çalışacağı ve işletim sistemi başlarda kötü olacağı için (Örnek olarak Android'in ilk zamanları. 7-8 ile güzel bir işletim sistemi haline geldi) insanlar almayacak ve baya baya bir küçülecektir.

İşletim sistemi, bir telefonda her şeyin kurulu ve/veya bağlı olduğu şey olduğu için işletim sistemini değiştirmek uzun ve büyük, çok deneyimli bir teknoloji firması için bile karmaşık bir şey.

Örnek Huawei. İşletim sistemlerini çıkarmadılar ve daha Android'den de ayrılmadılar ama google yok ve sadece google yüzünden uygulama konusunda çok büyük sıkıntılara girdiler. Satışlarının çoğunu Çinlilerin milliyetçiliği sayesinden sağlıyor.

Yani işletim sistemi yapmanın veya bir firmanın kendi sistemini yaratmasının büyüklük ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleme:

ikakbay

Asistan
Reaksiyon puanı
65
her ne kadar android ile başlasalarda, yavaş yavaş microsoft işbirliği eğer gelecekte arm tabanlı işlemci destekli windows sürümleri çıkarsa samsung bu tarz bir işletim sistemi değişikliğine gidebilir. Ancak, yakın zamanda böyle birşeyin gerçekleşeceğini sanmıyorum.

I'M THE ROSE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Samsung'un android'e bağlı kalması aslında hiç saçma değil bence. Yıllardır akllı telefon konusunda her şeyini Android üzerine üretmiş bir firmanın "Büyük bir firmayız artık bir işletim sistemi yapalım" deyip her şeyi değiştireceğini sanmam.

Bir kere insanlarınişletim sistemine alışması gerek ve o işletim sisteminin uzun bir gelişme süreci olacaktır. Samsung şu anki değeri ile öyle bir şey yaparsa uzun bir süre işletim sistemini geliştirmeye çalışacağı ve işletim sistemi başlarda kötü olacağı için (Örnek olarak Android'in ilk zamanları. 7-8 ile güzel bir işletim sistemi haline geldi) insanlar almayacak ve baya baya bir küçülecektir.

Yani işletim sistemi yapmanın veya bir firmanın kendi sistemini yaratmasının büyüklük ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.
baştan mı başlamalıydı bu işe

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,513
Samsung öyle bir şey yapamaz. Yapsaydı ilk telefonlarında yapardı. Kaldı ki microsoft bile bu pazarda battı. Nokiayı da batırdı. Samsung bundan ders almıştır sanırım almadıysa aynı sona kendisi düşecektir

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Samsung zaten bir ara BADA diye bir işletim sistemiyle piyasadaydı. Androidin elverişliliği ve popülerliği bariz olunca android'e geçti. Androidden çıkmaları onlar için saçma olur. Kaldı ki google'ın politikasından dolayı android programından ayrılmadan bir yazılım geliştiremezler.