İşletim sistemi tavsiyesi rica ediyorum.

EthemSEL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Kullandığım işletim sistemi sanırım problem oldu bana. Daha yeni aldığım bilgisayarda büyük bir hata yaparak yeni işletim sistemi kurdum. Şu anda bilgisayarım inanılmaz kasıyor Daha yeni aldım ama laptop'dan soğudum. Lütfen Bilgilendirme konusunda yardımlarınızı rica ediyorum. Ayrıca bilgisayarda ADOBE DW kullanacağım bilginize.

Kurduğum Windows 7 Ultimate 64 bit

Bilgisayar özelliklerim.

LAPTOP

Sistem

İşlemci : Intel(R) Core(TM) i5-6200U CPU @ 2.30GHz (4 CPUs), ~2.3GHz
Bellek : 4096MB RAM
Disk Belleği dosyası : 3554 MB kullanıldı, 4433MB kullanılabilir.
DirectX Sürümü : DirectX 11

Ekran
Ad : Intel(R) HD graphics 520
Yaklaşık top.bellek : 3974 MB
Geçerli Görüntü Modu : 1366 x 768 (32 bit) (60Hz)

Önemli!!! Ayrıca Windows 10 Kursam kaldırırmı önerir misiniz? Performans isteğime rağmen.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Harici ekran kartı yok mu sadece onboard olarak intel GPU mu var? Ya da format sonrasında ekran kartı sürücüsünü mü kurmadın?
Windows 10 u hayli hayli kaldırır. Eğer sürücüler sorun çıkartmazsa en iyi windows performansını Windows 10'da alırsın :)

EthemSEL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Harici ekran kartı yok mu sadece onboard olarak intel GPU mu var? Ya da format sonrasında ekran kartı sürücüsünü mü kurmadın?
Windows 10 u hayli hayli kaldırır. Eğer sürücüler sorun çıkartmazsa en iyi windows performansını Windows 10'da alırsın :)
Windows 10 kuramadım maalesef hata veriyor online'ım ama sürücüleri bulamıyor. kurulum başlamıyor. Ekran kartı Yazdığım gibi ekran kartı sürücüsünü kurdum. Aslında tüm driverları yoktu güncelleme yapmıyor bir türlü. tüm driverleri kendi sitesinden indirdim manuel kurdum. bazılarında hata verdi ama ekran kartı değil. Bios'tan kurmayı denedim ama bunların bios'uda karışık beceremedim iso ile kurdum. Acaba bulduğum windows 7'mi bozuk bilemedim.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Windows 10 kuramadım maalesef hata veriyor online'ım ama sürücüleri bulamıyor. kurulum başlamıyor. Ekran kartı Yazdığım gibi ekran kartı sürücüsünü kurdum. Aslında tüm driverları yoktu güncelleme yapmıyor bir türlü. tüm driverleri kendi sitesinden indirdim manuel kurdum. bazılarında hata verdi ama ekran kartı değil. Bios'tan kurmayı denedim ama bunların bios'uda karışık beceremedim iso ile kurdum. Acaba bulduğum windows 7'mi bozuk bilemedim.
https://software-download.microsoft...1478972655&h=93d9b177650cdde77d0a5e756973ab37

Bu link direkt Microsoft üzerinden en son çıkan Windows 10 sürümüdür. Bu ISO dosyasını indirip Rufus programı ile UEFI destekli bir kurulum diski oluşturup windows 10 yükleyebilirsiniz.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
32bit Windows 10 kur. Donanımı daha az zorlar. Bir de yeni bir çihaz olduğuna göre, kutusunun içine bir bak. orijinal kurulum veya kurtarma dvd'si de yanında verilmiş olabilir.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
windows 10 işini görür de.
adobe dw mi kaldı.

EthemSEL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
https://software-download.microsoft...1478972655&h=93d9b177650cdde77d0a5e756973ab37

Bu link direkt Microsoft üzerinden en son çıkan Windows 10 sürümüdür. Bu ISO dosyasını indirip Rufus programı ile UEFI destekli bir kurulum diski oluşturup windows 10 yükleyebilirsiniz.
Çok Teşekkür ederim :)

32bit Windows 10 kur. Donanımı daha az zorlar. Bir de yeni bir çihaz olduğuna göre, kutusunun içine bir bak. orijinal kurulum veya kurtarma dvd'si de yanında verilmiş olabilir.
Maalesef cihazın içinden garanti belgesi ve adaptör haricinde birşey çıkmadı.

windows 10 işini görür de.
adobe dw mi kaldı.
Adobe DW dediğim Dreamweaver Bunu ben web tasarım için kullanıyorum daha iyisini biliyorsan belirtirmisin.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Çok Teşekkür ederim :)

Maalesef cihazın içinden garanti belgesi ve adaptör haricinde birşey çıkmadı.

Adobe DW dediğim Dreamweaver Bunu ben web tasarım için kullanıyorum daha iyisini biliyorsan belirtirmisin.
doğrusu lise eğitimimden sonra kimsenin dw kullandığına şahit olmadım ondan garip geldi.
hele ki adobenin cc girişimi ile iyice pahalı hale geldi.
crackli kullanıyorsan ayrı ama onlardada virüs ihtimali hep var.
virüs girmeyen osx'e bile photoshop crack'i yüzünden virüs girmişti.
windows'da da farklı versiyon adobe cracklerinde virüslere rastladım.
mümkün oldukça uzak durmak lazım

web arayüz programlama için sublime text + emmet kullanabilirsin. githubla içli dışlıysan atom oldukça yeteneklidir.
php ile karışık kullanıyorsan php designer var fakat ücretlidir. tabi her türlü dreamweaver dan ucuza geliyor.

tabi bunların hiçbirinde WYSIWYG yok. zaten WYSIWYG de artık modası geçmiş bir konsept.

EthemSEL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sadece html ve css alanında çalışıyorum. Bunlar için en iyisi konusunda önerin nedir peki. ileri düzeyde web tasarım uzmanlığı niyetimde var tabi.

kemalcanaktuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
1.si sakin 32 bit kurma sistemin daha yeni ve guncel bir sistem arkadas sacmalamis:) ayrica artik 32 bit devri kapandi kapanacak.
2.side bilen birine goturunuz bilgisayari temizce bi formatlayip driverlarini kursun bilgisayarin. Win10 zaten otomatik kuruyor bazilarini fakat guncellestirmeleri yapsin ve aygit yoneticisinden de manuel olarak guncellestirmeyide denesin.
3. Ve son olanda intel suan onboard ekran karti sizin bilgisayarinizda ayriyetten bi gpu da olmasi gerekli muhtemelen gt940m veya alt model vardir. Bize bilgisayarinizin tam ismini modelini verebilirseniz yardimci olabiliriz

EthemSEL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1.si sakin 32 bit kurma sistemin daha yeni ve guncel bir sistem arkadas sacmalamis:) ayrica artik 32 bit devri kapandi kapanacak.
2.side bilen birine goturunuz bilgisayari temizce bi formatlayip driverlarini kursun bilgisayarin. Win10 zaten otomatik kuruyor bazilarini fakat guncellestirmeleri yapsin ve aygit yoneticisinden de manuel olarak guncellestirmeyide denesin.
3. Ve son olanda intel suan onboard ekran karti sizin bilgisayarinizda ayriyetten bi gpu da olmasi gerekli muhtemelen gt940m veya alt model vardir. Bize bilgisayarinizin tam ismini modelini verebilirseniz yardimci olabiliriz

Arkadaşımız sağolsun yardım etme niyetinde yinede kendisine teşekkür ederim.
Bilgisayarım HP 250 G4 ayrıca şimdi farkettim directx 11 bir türlü güncellemiyor sürekli %99'da

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Windows 10 için sistem gereksinimleri : https://support.microsoft.com/en-us...3-e4f0eb991ec2/windows-10-system-requirements

Burada yazan minimum sistem gereksinimlerine göre 32 bit için 1GB Ram ve 64 bit için en az 2 GB Ram. En az (minimum) gereksinim demek, sistem zorlama da olsa çalışır demektir. Buna bir de bazı donanıma yük bindiren uygulamalar kurulduğunda, 4 GB Ram ile 64 bit (işlemci gücüne de bağlı olarak) kasmaya başlar. Ekran kartı da dahili olduğuna göre, 4GB Ram'ın yaklaşık 1 GB tıda ekran kartına ayrılmıştır.

Bir diğer çözüm (garanti şartlarını ihlâl etme riskiyle) 4 GB daha Ram eklemek. (Veya servise taktırmak şartıyla Garanti kalır ama ücreti artar. En baştan daha yüksek bir model almak daha hesaplı olurdu bu durumda da.)

Son düzenleme:

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,712
Using System Restore when Windows 7 cannot start normally

Use the following steps when Windows does not open normally.

Turn off the computer and wait at least 5 seconds with the computer in a full off state.

Turn on the computer and press the F11 key repeatedly as the computer starts.

Under I need help immediately , click Microsoft System Restore .

Use the steps in the Restoring Windows to a previous point section to use System Restore.

Yukarıda yazanları bir dene. ( Bilgisayarı tam kapat ve 5 saniye bekle. Tekrar başlat ve F11 f tuşuna bas (açılış gerçekleşene kadar tekrarla) açılan farklı pencereden "Microsoft System Restore" seç ve buradakileri uygula: HP Support document - HP Support Center )

Recovery bölümü format esnasında silinmediyse, bu şekilde orijinal sisteme geri dönebilirsin. (düşük bir olasılık ama yine de dene bakalım)

NOT: Tüm programcı editörleri "HTML ve CSS" destekler. Notepad++ önerebilirim. ( başlangıç için Notdefteri de yeterli gerlir .)

Son düzenleme:

ahmetenesene24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BENİMKİ KALDIIRIMI ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
SİSTEMİM:

LAPTOP
SÜRÜM: WİN10 PRO
SÜRÜM: 1511
İS DERLEMESİ: 10586.873
ÜRÜN KİMLİĞİ: 00331-10000-00001-AA199
İŞLEMCİ: ıntel(R) Core(TM) i5-3230M CPU @ 2.60GHz
2.60 GHz
TAKILI RAM: 6,00 GB (KULLANILABİLİR BELLEK 5,89 GB)
SİSTEM TÜRÜ: 64 bit işletim sistemi x64 tabanlı işlemci
Kalem dokunma: Bu görüntü biriminde kalem girdisi veya dokunarak giriş yok