İşletim Sistemi Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Linux veya MacOS kuracağım da, hata vermeyen, sürücü tanıyan, İnternet alıcısını algılayan, Türkçe dil desteği bulunan, AMD bilgisayarda sıkıntısız çalışacak işletim sistemi önerebilir misiniz?

Son düzenleme:

41ph337h4

Doçent
Reaksiyon puanı
579
Linux kuracağım da, hata vermeyen, sürücü tanıyan, İnternet alıcısını algılayan, Türkçe dil desteği bulunan, AMD bilgisayarda sıkıntısız çalışacak Linux önerebilir misiniz?
Manjaro, Fedora, Debian.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Linux veya MacOS kuracağım da, hata vermeyen, sürücü tanıyan, İnternet alıcısını algılayan, Türkçe dil desteği bulunan, AMD bilgisayarda sıkıntısız çalışacak işletim sistemi önerebilir misiniz?
Ekran Kartı nedir ?

41ph337h4

Doçent
Reaksiyon puanı
579
Vega 8 laptopa linux kuran tanıdığım var sıkıntısız çalışıyor.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
macOS AMD işlemciler ile kötü çalışır. İntel gibi değilmiş. Tum hackintoshcu abilerim ve bilgili kardeşlerim ve deneyimim bunu gösterdi.

GNU/Linux ile render performansi en azından Windows'tan iyi olur.

Deneyimlere göre; kaydırma, işleme kalitesi cok iyi ve lag daha az Gnu/Linux'ta.

The Lord Vader

Öğrenci
Reaksiyon puanı
51
KDE Neon, İlledelinux, Manjora, Arch. Bunların hepsi güzel dağıtımlardır. Ama sizin gibi bir insanın Linux kullanmasını tavsiye etmiyorum.

Ali998

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Linux'ü gömmek için kullanacaksanız kullanmayın.
İlla kullanacaksanız 2-3 konuya yönlendireyim:

Reaksiyon puanı
5,172
macOS AMD işlemciler ile kötü çalışır. İntel gibi değilmiş. Tum hackintoshcu abilerim ve bilgili kardeşlerim ve deneyimim bunu gösterdi.

GNU/Linux ile render performansi en azından Windows'tan iyi olur.

Deneyimlere göre; kaydırma, işleme kalitesi cok iyi ve lag daha az Gnu/Linux'ta.

Hackintosh direk amd de çalışmıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İngilizceniz iyi değilde direkt ubuntu kurun geçin. Başka bir şey düşünmeyin. Linux camiasına alıştıktan sonra istediğiniz dağıtıma geçersiniz sonrasında.

S

SDN Anonim 320986

SDN Okuru
Forumda calam debian sistemini kurun.
Non-free harici sürücülerin tamamını ekledim uygulama ve sürücü sorunu neredeyse sıfır düzeyde herşeyi tanır.
Kurulum live kurulumsuz çalıştığından zaten wifi sürücünüzü tanıyıp tanımadığını tespit edersiniz. Bu tüm linuxler için geçerli bir durum.
Öneriler:
Deepinos, macbuntu , calam debian