İşlemcim Oyunlar için Yetersiz mi ?

karabaygs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar

Yeni ekran kartı aldım Power Color HD 6870 1GB GDDR5 256BİT birde Akasa 550 Wat güç kaynağı aldım. Almadan önce çok araştırdım Youtubede izlemediğim oyun videosu kalmadı bu kartla oynanan. Hemen hemen bütün oyunları Full HD çözünürlükte herşey en yüksekte rahat açıyor. Ancak benim sistem full hd monitörüm olmadığı halde her şey en yüksekte NFS Most Wanted i bazı yerlerde 30 FPS nin üstüne çıkıyor anca şehir içinde 20 lere kadar düşüyor. 1280*1024 çözünürlük te herşey en yüksekte neden böyle oluyor? Power Color desteğe mesaj gönderdim onlarda bana CPU dan olabileceğini söylediler. CPU İntel Quad Core @8200 2.33*4 OC ile 2.5 te kullanıyorum. Isınma sorunu falan yok Crysis 3 te %98 kullanıyor 58 dereceyi geçmedi zaten PC de bir sürü fan var sıcaklıkta sorunum yok. Diğer bleşenler 3GB DDR2 667MHZ RAM 200gb hdd. Asus P5KPL anakart Win 7 64 bit. Sizce sorun nedendir ? CPU dan dendiği için buraya açtım.

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kesin bir bilgim yok aslında ama RAMden kaynaklanıyor olabilir.

Witcher

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Benim bildiğim kadarıyla işlemci yeterli o çözünürlük için ama [MENTION=43929]YellowRed[/MENTION] daha iyi bilir :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yani bencede yeterli olması lazım crysis 3 hariç diğer oyunlarda %70-80 kullanılıyor. RAM de 1.8-2.3 gb arası kullanılıyor. Harddisk performansından da olabilir mi ? Samsung 200 GB. Değiştirmediğim tek bileşen. 2007 den beri kullanıyorum birde siz düşünün halini :) Her gün temizleme ve birleştirme yapıyorum ama nereye kadar

karabaygs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yani bence de yetmesi gerekir. Crysis 3 hariç diğer oyunlarda %70-80 kullanıyor. RAM de 2gb ve yakın kullanıyor. Harddiskten olabilir mi ki 2007 den beri değiştirmediğim tek bileşen birde siz düşünün halini :) Hergün birleştirme temizleme falan yapıyorum ama nereye kadar

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Ekran karti sürücüsünü ve oyunu güncelledin mi?

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Ramların bence yetersiz hem ddr2'ler hemde mhz'ları düşük zaten ramların fiyatı bayağı düştü alabilirsin aslında ddr3 4gb ram tabi anakartın destekliyorsa

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
İşlemci yeterli sayılır,fakat ramler yetersiz.DDR2 ve 667 Mhz artık,ddr2 ramler kalmadı.

Anakart,işlemci ve ramlerini yenilemen iyi olur.

karabaygs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sürücüler güncel. Can you run it e her zaman bakarım ama pek inanmam. Maalesef ddr3 desteklemiyor anakart. Ana kart almak istiyorum ancak işlemcide sıkıntı çıkardı gibi. Combo anakartlar var. Lga 775pin. Onu düşünüyorum bide ddr3 ram desteği de var hem. Ama 1155 pin alıp birde işlemci almak gerek. Önerebilirmisiniz ucuz i5 işlemci ve anakart ? İkinci el de olur.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Ben sorunun ram'den kaynaklandigini sanmiyorum -> http://answers.ea.com/t5/Need-for-S...rops-in-NFS-Most-Wanted-PC/td-p/158870/page/4

Having the same issue as everyone else. FPS drops to 30ish when in the city or durring a race with a lot of cars on screen.

I have tried several combinations swapping graphics cards in and out of my two machines, all producing the same low FPS. GPU usage never seems to get above 40-50%.

CPU1: i7-2600K @4.5GHZ
CPU2: Phenom II x6 1090T @4.0GHZ
GPU1: XFX 5770 (single and crossfire)
GPU2: MSI 6950 Twin Frozr III 2GB (single and crossfire)
GPU3: ASUS 560 Ti

Edit: Both machines have SSDs and 16GB of RAM

( Alintidir. )

karabaygs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kafam iyice gitti. Sorun oyunda mı yani ? Adamların sistemleri fena ama aynı dert. Crysis 3 te tesellatıon en yüksek diğer ayarlardan ilk 3 ü en yüksek diğerleri yüksek af 16x fxaa açık akıcı oynatıyor. Bazen fps düşüyor normal olarak ama oyun oynarken sorun yok ortalama 25-30 fpsyi görüyorum kapalı yerlerde 40 ı gördüm. Farcry 3 te aynı most wanted gibi. Youtubede adam 1080p de ultrada açıyor ben ise 20-25 fpsyi zor görüyorum 1280*1024 te. Tomb raider de pek sorun yok trefx açık ultrada 30 fps rahat görüyorum. Sorun bende mi oyunlarda mı anlamadım :D

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=348006]karabaygs[/MENTION]

Actiklari konu aslinda pek eski sayilmaz. NFS most wanted bende de var, eger istiyorsan yükleyip denerim senin icin?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Yalniz bu nfs most wanted 2012'de cikani demiyorsun demi? Yanlis anlasilma olmasin :D

karabaygs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zahmet olmazsa Çok memnun olurum sizin sisteminiz nedir ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

2012 diyorum :D

karabaygs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sağolun baktım linke ve bir kaç siteye herkes aynı şeyden müzdarip :/ En iyisi oyunu sileyim ben. Ets2 gibi optimizasyon özürlüsü bir oyun bile yağ gibi akıyor most wanted2 taş gibi sistemlerde bile kasıyor. Farcry3 te aynı. Crysis gibi optimizasyonu süper olan oyun yok ki

karabaygs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Denicem bir şeyler sağol kardeşim yardım için

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Rica ederim :)

Umarim yakin zamanda sorununu halledersin.

karabaygs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnşallah :) Aldığımız bir şeyin karşılığını göremezsek kötü olur verdiğimiz paraya yazık ederiz

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

Bak ne buldum: [video=youtube;vL6iZ8U-iFg]http://www.youtube.com/watch?v=vL6iZ8U-iFg[/video]

"There is a "solution" for lag: in the config file located in \Documents\Criterion Games\Need For Speed(TM) Most Wanted modify the line with the name "LockTo30″ to true, the lag disappears but the game run always on 30 fps".

Bunu bir dene istersen, belki sorunu halletmene yardimci olur :)

karabaygs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Allah razı olsun ilgilendiğin için bu saatte :) Deniyeceğim :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

Amin cümlemizden.

Bu arada, mesaj yazarken etiketleme yöntemini kullanirsan daha hizli cevap veririm. Forumda sık sık mesaj yollandigi icin yazdigin yazi cabuk gözden kaciyor :)