İşlemcim 98 derece

Bu konuyu okuyanlar

YasinDaskaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 - 3 gün önce 15.000₺ ye bilgisayar aldım masaüstü normalde 35-40 derece ile çalışan işlemci şu anda 98 100 dereceye kadar çıktı yardım edebilir misin kasada her şey çalışıyor fan dahil çalışıyor

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,497
Bu tarz kasa kurumlarında ilgili teknik arkadaş günde belki 20 defa kasa kuruyor ve bazen işlemci ve soğutucu arasındaki jelatini kaldırmayı unutuyorlar. Bu da o bölgede ısı geçirgenliğini önlüyor ve bahsettiğin durumları yaratıyor. Bence soğutucu blok kısmında problem. Termal macun koymayı unuttukları da oluyor çünkü bazı işlemci soğutuları kendinden termal macunlu gelmeyebiliyor. Şu an çok yoğunlar o yüzden hızlı montaj yapılıyor böyle bir ortamda da hatalı montajlar daha da çok oluyor. Bence bir an önce satın aldığın firma ile görüş, ya onlar ilgilensinler, ya da sen sök ve termal sorun var mı kontrol et.

YasinDaskaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu tarz kasa kurumlarında ilgili teknik arkadaş günde belki 20 defa kasa kuruyor ve bazen işlemci ve soğutucu arasındaki jelatini kaldırmayı unutuyorlar. Bu da o bölgede ısı geçirgenliğini önlüyor ve bahsettiğin durumları yaratıyor. Bence soğutucu blok kısmında problem. Termal macun koymayı unuttukları da oluyor çünkü bazı işlemci soğutuları kendinden termal macunlu gelmeyebiliyor. Şu an çok yoğunlar o yüzden hızlı montaj yapılıyor böyle bir ortamda da hatalı montajlar daha da çok oluyor. Bence bir an önce satın aldığın firma ile görüş, ya onlar ilgilensinler, ya da sen sök ve termal sorun var mı kontrol et.
Termal macun yaptık aga
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sistemin boşta iken mi yoksa oyun veya stres testi sırasında mı bu sıcaklıklara ulaşıyor? Ayrıntılı bilgi ver, lafı ağzından alıyoruz :D
Çok üzüldüm kafam allak bullak pardon aga oyun oynarken değil normalde bu şekilde

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,497
Termal macun yaptık aga
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çok üzüldüm kafam allak bullak pardon aga oyun oynarken değil normalde bu şekilde
2-3 gün önce aldım dedin de ben topluca aldığını düşünerek öyle bir yorum yaptım. Sıfır overclocksuz işlemcide böyle bir ısınma varsa ya termal blok/jel ile ilgili bir sorun vardır, ya anakartın güç yönetiminde bir sorun vardır(daha düşük ihtimal), ya da silicon lottery yi kaybetmişsindir değişim gereklidir kardeşim. Bios' u sıfırlayıp sonrasında bir bios güncellemesi yaparak denemeni tavsiye ederim.