İşlemcide Hız Ne İşe Yarar ? ( GHz )

S

SDN Okuru

SDN Okuru
2.4 GHz işlemci var sözü tam olmamış 2.4GHz hızlı işlemci var sözü daha iyi olur. Kendi kurduğum sistemde 3.4GHz Intel i7 3770K işlemci var , çok memnunum.
Windows Dizini Puanlarını atıyorum, SSD ve Ekran Kartından puan kaybediyorum :laugh:

İşlemci : 7.7 RAM: 7.7 Grafikler: 6.8 Oyun Grafikleri: 6.8 Birincil Sabit Disk: 5.8 (SSD Yok Sorun Orda :D)
Normal oyunlar için hemde Full HD gibi bir çözünürlükte oynamıyorsan iyi ve yeterli. Eski bilgisayarımdaki işlemci Intel Core Duo2 idi, 2.33 GHz ki bana yetiyordu ancak COD Ghosts oyununda HD altında bile kasıyordu. Bu kasmanın tek nedeni tabiki de İşlemci değildir , o zamanlar RAM'im 4 GB idi. O da önemli bir etken.
Yani bazı oyunlara yeterli mi diye bir yanıt istiyordan RAM'inin de kaç GB olduğunu atman yararlı olur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Mrb arkadaşlar benim bilgisayarım Dell Marka i5 işlemcili ama 1.80 ghz ne yapmalıyım arttırmalıyım okuduklarıma göre ısınma sorunu felan çıkıyormuş

S

SDN Okuru

SDN Okuru
peki 4GHzişlemci dakikada kaç ikili işlam kontrol eder

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim maximum hız 2,10 ama pek görmedim :D 1,26 gibi değişiyor ghz neyse çokmu yavaş intel core 2 duo:(:unsure::(:unsure::turned::sleep::sleep::sleep:

S

SDN Okuruvvv

SDN Okuru
Arkadaslar 4gb ram 2gb ekran karti var ama isleci hizi 1.7ghz azmi sizce