İşlemci ve anakart önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Anıl Zincir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba İntel i3 6100 İşlemci/ Asus h110m-k anakart/Gigabyte gtx 1060 6gb oc Wind Force/Kingston Hyperx Fury Black 1x8gb 2400 Mhz c15 ram/ Samsung 850 evo 256gb ssd sahibi sistemimi i5 8400 ve 400-550 tl (mümkünse) gaming anakartla değiştirmek istiyorum toplam bütçem 1700-2000tl işlemci+anakart için önerilerinizi bekliyorum.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
AMD Ryzen 5 2600+B450 Gaming Plus onerebilirim. Ama Ram'in 2400 MHz olmasi biraz sikintili olabilir.

Anıl Zincir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ne gibi sikayetler gordunuz?
Su an Intel'den cok daha iyi ve uygun fiyatli cozumler sunan bir marka AMD.
Isınma ve yedek parça sorunları elbette bunlar kullanıcı hatalarından da olabilir ancak İntel'i övüyorlar genelde ve ben de uzun süredir intel kullanıyorum biraz önyargılı olabilirim AMD konusunda

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
67668

inventus,8400 ile aynı fiata 9400F varken ,9400F alın Son nesil ve daha hızlı.Anakartı 2 seçenek verdim. Bazooka, hem güç devresi,hem güç devrelerinin soğutuculu olması ,hem de 4 ram slotu ile tercih edilir.

Anıl Zincir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekli dosyayı görüntüle 67668

inventus,8400 ile aynı fiata 9400F varken ,9400F alın Son nesil ve daha hızlı.Anakartı 2 seçenek verdim. Bazooka, hem güç devresi,hem güç devrelerinin soğutuculu olması ,hem de 4 ram slotu ile tercih edilir.
Sondaki F ibaresi ne manaya geliyor bilmediğim için pek araştırmadım maalesef sadece K ibaresini biliyorum

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Bu seride işlemci içindeki dahili e.kartı yok. Performans olarak ne yazıyorsa hızında, o performanstta.Hiç bi eksiği yok yani. İşlemci içinde, fazla yer kaplayıp ,extradan ısınan, grafik çipi olmayınca,ısınma olayına da olumlu etkisi oluyor,haliyle.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Isınma ve yedek parça sorunları elbette bunlar kullanıcı hatalarından da olabilir ancak İntel'i övüyorlar genelde ve ben de uzun süredir intel kullanıyorum biraz önyargılı olabilirim AMD konusunda
O sorunlar FX serisine kaldi. AMD su an cok daha iyi bir konumda.

Anıl Zincir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O sorunlar FX serisine kaldi. AMD su an cok daha iyi bir konumda.
Haklı olabilirsiniz elbette ama yine de AMD'ye çok sıcak bakamıyorum. Öneriniz için teşekkür ederim eğer varsa yukarıdaki bütçeye uygun İntel işlemci ve anakart önerinizi dinlerim.

Bu seride işlemci içindeki dahili e.kartı yok. Performans olarak ne yazıyorsa hızında, o performanstta.Hiç bi eksiği yok yani. İşlemci içinde, fazla yer kaplayıp ,extradan ısınan, grafik çipi olmayınca,ısınma olayına da olumlu etkisi oluyor,haliyle.

Aslında çok hoş bir özellik olmuş ancak Benchmark testine (Link) baktığımda satış olarak neredeyse i5-8400'ün bin kat gerisinde yani insanlar tercih etmediği için biraz tereddütte kaldım lakin öneriniz için sağ olun.

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Baktığın yer ,karmaşık bi sürü değer eklemiş. Şu videoya bakabilirsiniz. Yine de ,siz bilirsiniz.
Alıntıdır.

Son düzenleme:

Anıl Zincir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Baktığın yer ,karmaşık bi sürü değer eklemiş. Şu videoya bakabilirsiniz. Yine de ,siz bilirsiniz.
Alıntıdır.

Teşekkür ederim, bunu düşüneceğim uygun fiyatlı gaming anakart öneriniz var mı acaba?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Gaming olayına pek bakınmayın. Satış stratejisi ,çoğu. Anakartın ,güç devrelerine ,serin çalışmasına ,faz yapısına daha ağıırlık verin.
Yukarda iki anakart yazdım. Bazooka ,gaming yazmıyor ama ,daha önde bi kart,mesela.
Ama,gaming yazan bi anakart olsun derseniz ,o zaman bunu alabilirsiniz.
MSI B360 Gaming Plus 2133mhz-2666mhz(OC) 1151p v2 ATX Anakart

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
AMD'ye çok sıcak bakamıyorum
Hocam açıkçası siz sıcak bakmıyorsanız da lsanız Ryzen serisi içinden çıkan soğutucular ile size de hiç sıcak bakmıyor :D
(gereksiz edit:yanlış anlaşılma olmasın işlemcinin soğukluğundan bahsediyorum)

Anıl Zincir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gaming olayına pek bakınmayın. Satış stratejisi ,çoğu. Anakartın ,güç devrelerine ,serin çalışmasına ,faz yapısına daha ağıırlık verin.
Yukarda iki anakart yazdım. Bazooka ,gaming yazmıyor ama ,daha önde bi kart,mesela.
Hocam :D gaming yazması önemli değil demek istediğim şey oyun için kullanacağım ona uygun bir anakart önerisi ille gaming yazmasını istemiyorum.

Anakartın ,güç devrelerine ,serin çalışmasına ,faz yapısına daha ağıırlık verin
Benim bilmediğim kısım burası işte yoksa bir sürü anakart gördüm ancak hangisi iyi bilemiyorum bu sebepten foruma yazdım faz yapısı, güç devresi gibi terimlerle aram iyi değil maalesef ama 550 tl civarı en iyi seçenek Bazooka ise onu listeme ekleyebilirim.

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Gaming yazan anakart ,oyunu daha iyi oynatır diye bi şey yok yani. Onu demek istemiştim. :)

Faz yapısı ,güç devreleri dediğim şeyler,kabaca ,anakartın elektrik güç besleme devre ve bileşenlerinin kalitesi.Bunlar yetersiz olursa,işlemcinin beslenmesinde sorunlar çıkabilir ve bu da direkt ,makinanın performansını düşürür. Ayrıca fazla ısınan bi anakart,stabilite sorunları,kapanma,vs. gibi pek çok sorunu da beraberinde getirir.Naçizane, biraz bilgi vermek istedim.

Bazooka, fiatıyla güzel bi seçenek ve yukarda yazdığım şartları da karşılayabilen bi anakart.

Anıl Zincir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gaming yazan anakart ,oyunu daha iyi oynatır diye bi şey yok yani. Onu demek istemiştim. :)

Faz yapısı ,güç devreleri dediğim şeyler,kabaca ,anakartın elektrik güç besleme devre ve bileşenlerinin kalitesi.Bunlar yetersiz olursa,işlemcinin beslenmesinde sorunlar çıkabilir ve bu da direkt ,makinanın performansını düşürür. Ayrıca fazla ısınan bi anakart,stabilite sorunları,kapanma,vs. gibi pek çok sorunu da beraberinde getirir.Naçizane, biraz bilgi vermek istedim.

Bazooka, fiatıyla güzel bi seçenek ve yukarda yazdığım şartları da karşılayabilen bi anakart.
Anlıyorum yardımınız için minnettarım bilgilendirme için ayrıca sağ olun beğenimi gönderip ben de görevimi yerine getireyim.