İşlemci tavsiyesi.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Yamp
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Yamp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Öncelikle Merhaba
Yeni ekran kartı aldım yaklaşık 2 ay önce
Aldığım ekran kartı Asus RogStrix 4gb OC DDR4
Ekran kartını aldıktan sonra işlemci CPU hızım düşmeye başladı 2.50 Ghz olması lazımken 1.17 ye düştü ve DDR2 işlemciye sahibim kasada sadece DDR4 olan sadece ekran kartı var. Ram 2x4 8 GB
Yeni işlemci almayı düşünüyorum The Bottlenecker sitesinde yaptığım dar boğaz testinden sonra %14 dar boğaz olduğunu söylüyor ve işlemci önerilerinde ekran kartımla tam anlamıyla uyuşan kartın İntel CORE İ3 9100f olduğunu gösterdi
Sizce de bu işlemci daha mı iyi yoksa başka bir işlemci öneriniz varmı
Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

_Murat_._

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Öncelikle Merhaba
Yeni ekran kartı aldım yaklaşık 2 ay önce
Aldığım ekran kartı Asus RogStrix 4gb OC DDR4
Ekran kartını aldıktan sonra işlemci CPU hızım düşmeye başladı 2.50 Ghz olması lazımken 1.17 ye düştü ve DDR2 işlemciye sahibim kasada sadece DDR4 olan sadece ekran kartı var. Ram 2x4 8 GB
Yeni işlemci almayı düşünüyorum The Bottlenecker sitesinde yaptığım dar boğaz testinden sonra %14 dar boğaz olduğunu söylüyor ve işlemci önerilerinde ekran kartımla tam anlamıyla uyuşan kartın İntel CORE İ3 9100f olduğunu gösterdi
Sizce de bu işlemci daha mı iyi yoksa başka bir işlemci öneriniz varmı
Zaman ayırdığınız için teşekkürler.
Knk sistem ne

Anomali bebe

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Bilemiyorum ama Amd veya intel hakkında Fazla bilgim yok ama siz yine de amd kullanı istersiniz veya intel i7 geçişi yapın düzeli herlde

Yamp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Son düzenleme:

EnesS16

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Anladığım kadarıyla ekran kartınız daha iyi olsun diye diğer parçalardan kısayım demişsiniz ancak anlamadığım DDR3 anakarta DDR2 RAM takıp nasıl çalıştırdınız? Bu sistemi düzeltmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için de RAM ve işlemciyi değiştirmeniz gerekiyor. Şu anda gördüm Dual Channel yazıyor ancak DDR2 çok eski bir teknoloji, 8 GB DDR3 RAM alın öncelikle ardından işlemci fiyatlarına bakıp para biriktirin ve sonra yeni bir işlemci alın. Biliyorum beklemek hoşunuza gitmeyecek ancak başka çözüm yolu da göremiyorum.

Anomali bebe

Asistan
Reaksiyon puanı
89
benim de kafam karıştı ddr3 anakart ddr2 ram nasıl taktın ben ddr2 anakart ddr3 ram takmıyorum

aimnil

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
9100f iyidir ama anakart ve ramleri de değiştirmen gerektiğini biliyorsundur umarım. Sadece işlemci ile olmuyor. Paran varsa 10100f çok daha iyi tabi.

Yamp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Biliyorum evet yorumlariniz için teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yanlış yazmışım DDR3 Ram e sahibim
Bu anakartın en son çalıştırabileceği işlemci hangisidir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anladığım kadarıyla ekran kartınız daha iyi olsun diye diğer parçalardan kısayım demişsiniz ancak anlamadığım DDR3 anakarta DDR2 RAM takıp nasıl çalıştırdınız? Bu sistemi düzeltmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için de RAM ve işlemciyi değiştirmeniz gerekiyor. Şu anda gördüm Dual Channel yazıyor ancak DDR2 çok eski bir teknoloji, 8 GB DDR3 RAM alın öncelikle ardından işlemci fiyatlarına bakıp para biriktirin ve sonra yeni bir işlemci alın. Biliyorum beklemek hoşunuza gitmeyecek ancak başka çözüm yolu da göremiyorum.
Peki o sisteme sahip olsaydım işlemci tavsiyeniz ne olurdu

Son düzenleme:

aimnil

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
961
İntel Core 2 Quad Q8200 - İntel Core 2 Quad Q9650 ve arası işlemciler. Yani Core 2 Quad Q Sekizbin ve Dokuzbin serileri