işlemci mi ekran kartı mı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

ETA_

Üyecik
elimde anakart MSI A320m Gaming pro, işlemci AMD A8-9600 3.1 GHz (ekran kartım yok) 12 gb ram'li bi sistemim var. En fazla 1000 tl olucak şekilde ekran kartı mı almak daha mantıklı yoksa yeni bi işlemci mi? dediğim fiyat aralığında önerdiğiniz bi işlemci veya ekran kartı var mı?

MrGrфn

Profesör
Sıfır 1050 ti veya 2. el RX 570 alabilirsiniz. Darboğaz konusunda bilgim olmadığı için diğer arkadaşların cevaplarını da bekleyin.

ETA_

Üyecik
aynen aslında 1050 ti yi almak mantıklı ama işlemciyi zorlar mı diye tereddüte düşüyorum.

aimnil

Doçent
Sıfır 1050 Tİ yok ki 1000 TL ye :s ekran kartı mantıklı olur evet ama 1050Tİ ya da Rx 570 altında bir kart verilen paraya değmiyor malesef Gt1030 var 700 TL civarı oldugu biraz iyi ama oyunlar konusunda low ayarlarda anca oynarsınız :s pek yeterli değil.

MrGrфn

Profesör
Sıfır 1050 Tİ yok ki 1000 TL ye :s ekran kartı mantıklı olur evet ama 1050Tİ ya da Rx 570 altında bir kart verilen paraya değmiyor malesef Gt1030 var 700 TL civarı oldugu biraz iyi ama oyunlar konusunda low ayarlarda anca oynarsınız :s pek yeterli değil.
Evet şimdi baktım ti yokmuş. :) Ama yine de 1050 düşünülebilir.

ETA_

Üyecik
aynen bi bakayım bende
Mesaj otomatik birleştirildi:

bide işlemci olarak ryzen 5 2600 ler ekran kartsız olarak nasıl bi performans verebilir

ETA_

Üyecik
hmm. yani parasına değer diyosan azcık daha verip alınır tabiki
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemciyi zorlasa ne olur ki :) zaten bilgisayar parçaları %100 çalışsın diye yapılmış. Bir sorun olmaz içini rahat tut :)
sağol teşekkür ederim. daha önce işlemci yüzünden ekran kartım bozulduğu için korkuyordum o yüzden.

Son mesajlar