İşlemci GHZ Çok Düşük

Bu konuyu okuyanlar

MayonezliKetçap

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba, sistemim 8 GB RAM, 930MX ekran kartı ve i5 8250U işlemcim var. İşlemcim 1.6 GHz Turbo ile 3.4'ü görüyor. Eskiden nerede olursa olsun 3.4 sabitken son bir aydır en fazla 2.56 görüyorum, o da oyunda, normal masaüstünde 0.40'a kadar düşüyor. PC oyunda en fazla 80 derece oluyor, GHz düşüklüğü ise aniden oyunlarda FPS düşmesine yol açıyor. Bu konu hakkında bilgisi olan birisi yardım ederse çok memnun olurum. :)

Sadece CSGO'Da aniden 150 den 100 e düşüyor 15 20 saniye sonra 150 ye geri dönüyor

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Denetim Masası - Donanım ve Ses - Güç seçenekleri Yüksek performans seçili olsun.

Plan ayarlarını değiştir diyip. Gelişmiş güç ayarlarını değiştir diyin. İşlemci güç yönetimi sekmesini genişletip En düşük işlemci durumunu 100 yaparsan yukarı aşağı oynama olmaz.

Cs go da fps olayıda haritada bulunduğun bölgeye, baktığın yere göre değişkenlik gösterebilir.

MayonezliKetçap

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Denetim Masası - Donanım ve Ses - Güç seçenekleri Yüksek performans seçili olsun.

Plan ayarlarını değiştir diyip. Gelişmiş güç ayarlarını değiştir diyin. İşlemci güç yönetimi sekmesini genişletip En düşük işlemci durumunu 100 yaparsan yukarı aşağı oynama olmaz.

Cs go da fps olayıda haritada bulunduğun bölgeye, baktığın yere göre değişkenlik gösterebilir.
Gene aynı ama csgoda aniden düşüyor sonra tekrar yerine geliyor aynı pozisyondayken