İşlemci Fanımın Ayağı Kırıldı

Bu konuyu okuyanlar

acibademLee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
3 gün kadar önce bilgisayarın termal macununu değiştirmeye karar verdim ekran kartıyla beraber. İlk ekran kartını değiştirdim sonra işlemcininkini değiştirmek için fan çıkardım termal macunu işlemcinin üzerine koydum ve takmaya çalıştığımda 4 kere tak diye bir ses geldi ve fanların ayaklarına baktığımda hepsi yamulmuştu Yeni fanmı alayım yoksa tırnakları değiştirmek yeterli olurmu?

LGA775 için üretilen stok fanlardan.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
anakartın ve o stok soğutucunun önlü arkalı fotosunu paylaşman lazım ama eğer kırıldığına emin isen ve mevcut imkanlarında yok ise plastik kelepçe ile de sabitleyebilirsin !! C=

Froseth

Profesör
Reaksiyon puanı
836
3 gün kadar önce bilgisayarın termal macununu değiştirmeye karar verdim ekran kartıyla beraber. İlk ekran kartını değiştirdim sonra işlemcininkini değiştirmek için fan çıkardım termal macunu işlemcinin üzerine koydum ve takmaya çalıştığımda 4 kere tak diye bir ses geldi ve fanların ayaklarına baktığımda hepsi yamulmuştu Yeni fanmı alayım yoksa tırnakları değiştirmek yeterli olurmu?

LGA775 için üretilen stok fanlardan.
Benimkide yamulmuştu elimle düzelttim şuanda öyle kullanıyorum hiç bir sorun yok. Yamulan parça fotoğraftaki parça değil mi?
1585827806336.png

acibademLee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
evet o yandaki beyaz parçalar. bi düzeltmeyi deneyeyim yazacağım.