Yardım İşlemci 2.9ghz ama 1.6ghz e düşüyor

Heroblade13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar İşlemcim İntel Pentium e6500 Şöyle Bi Sorunum Var Cpu-z Programını Açtığımda İşlemci Ghz'in 2.9ghz Sabit Olmadığını 1.6ghz'e düşüp tekrar yükseldiğini değişken olduğunu farkettim bunu nasıl düzeltebilirim

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    27.3 KB · Görüntüleme: 56
  • 2.PNG
    2.PNG
    28.9 KB · Görüntüleme: 71

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,004
Güç modunda neyi kullanıyorsunuz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yüksek performansa almanızı öneririm . Her neyi kullanıyorsanız Plan ayarlarını değiştir >Gelişmiş güç seçeneklerini değiştir kısmına gelin ve bu ayarların bu şekilde olduğundan emin olun.

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (63).jpg
    Ekran Görüntüsü (63).jpg
    104.7 KB · Görüntüleme: 60

Heroblade13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Güç modunda neyi kullanıyorsunuz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yüksek performansa almanızı öneririm . Her neyi kullanıyorsanız Plan ayarlarını değiştir >Gelişmiş güç seçeneklerini değiştir kısmına gelin ve bu ayarların bu şekilde olduğundan emin olun.
Yüksek Performans Kullanıyorum Zaten

Eratosthenes

Profesör
Reaksiyon puanı
853
Merhabalar İşlemcim İntel Pentium e6500 Şöyle Bi Sorunum Var Cpu-z Programını Açtığımda İşlemci Ghz'in 2.9ghz Sabit Olmadığını 1.6ghz'e düşüp tekrar yükseldiğini değişken olduğunu farkettim bunu nasıl düzeltebilirim
Yapılan işlemlere göre işlemci frekansı değişebilir. Benim işlemcim 3.5 ghz olmasına rağmen boştayken 0.8 ghz aralığında çalışıyor veya ağır bir işlem yaparkken 3 ghz ve üstü kullanıyor

madSlowly

Profesör
Reaksiyon puanı
1,759
İşlemci ihtiyacı olduğu zaman frekansı yükseltir. Çok ağır işlem yapılmıyorsa turbo boost frekansında çalışmaz eğer çalışırsa işlemcide ki devrelere zarar verir ve ömrü azalır. Overclock ömür azaltır demelerinin sebebi budur.