İşlemci 0.78 ghz Sorunu

Nusret Odabaşı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar laptopumun işemcisi intel 6700hq ve zaman zaman (sıkça) işlemcim 0.78ghz da kısıtlanıp kalıyor pile takılı kullanıyorum ya da güç performansı gaming modda gelişmiş seçeneklerde de işlemci kulllanımlarım %100 de aklınıza gelebilecek her türlü yazılımda yüksek performans ya da gaming modunda olmasına rağmen aynı sorunu yaşamaya devam ediyorum işletim sistemim w10 enterprise 64 bit, sistemde msi ge62 6qf apache pro yardım edebilecek, tavsiyesi olacak ya da sorunu yenmiş birisi varsa yardım ederse sevinirim :D
Not: İntel Turbo Boost programı da yüklü ve açık olmasına rağmende aynı sıkıntı yaşanıyor.

GameTurk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Valla ben 0.78 Ghz neden oldunu Bilmiyorum Peki Tekrar Win 10 kur Tekrar olmassa 8.1 veya 8 oda olmassa 7 Kur düzelir Gibi geldi:D Oda olmassa Yeni Bir İslemci alabilirsin. Yeni islemci alırsan Intel İşlemci Intel Core İ7 (TM) 4.0GHz alabilirsin 1160 TL Uygun Fiyat paran yetmiyorsa Daha uyguna bakabilrisin

yunusemreu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhba benim Lenovo marka bilgisayarımda da aynı sorun oluyordu sorunun kaynağı ise ben de bulunan batarya sorunuydu, bilgisayar bataryada bulunan bir sorundan dolayı bataryanın doluluk oranını farkedemiyordu ve batarya %100 dolana kadar %0 gözüküyordu(bu arada batarya kapasitesiyle herhang bir problem yoktu, bilgisayar %0 bataryayla 2 saat oyun oynatıyordu) ve %0 görünmesi ise windows'u güç tasaarufu yapmaya zorluyordu.Çözümü donanım listesinden batarya ile ilgili driverı devre dışı bırakarak çözdüm, eğer benzer bir probleminiz varsa yardımcı olabilir.