İskenderun'da Çıkan Yangın Hala Devam Ediyor

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
Hatay'ın İskenderun ilçesinde iki ayrı noktada çıkan yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.
65384.jpg

Hatay'ın İskenderun ilçesinde iki ayrı noktada çıkan yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor. İskenderun'a bağlı Sarıseki beldesinde akşam saatlerinde otoban yolu üzerinde çıkan yangın itfaiyenin zamanında müdahalesi ile söndürülürken, İskenderun'da şiddetli rüzgarında etkisiyle büyüyen yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

Edinilen bilgiye göre Hatay'ın İskenderun ilçesinde Suçıkağı, Sakıt ve Yarıkkaya mevkiinde çıkan yangının fırtına sebebiyle elektrik tellerinin birbirine sürtmesi nedeniyle başladığı tahmin ediliyor. Adana İskenderun otoban yolundan geçen vatandaşlar ise yangını heyecanla izlediler. İskenderun Belediyesi ve çevre beldeler ile Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait araçlar yangına müdahale etmekte zorlanırken, yangınının çıktığı yerin sarp ve yüksek olması ise müdahaleyi güçleştiriyor.

CİHAN
iskenderunda-cikan-yangin-hala-devam-ediyor-CHA-822373-1-t.jpg

iskenderunda-cikan-yangin-hala-devam-ediyor-CHA-822373-2-t.jpg

iskenderunda-cikan-yangin-hala-devam-ediyor-CHA-822373-3-t.jpg

iskenderunda-cikan-yangin-hala-devam-ediyor-CHA-822373-4-t.jpg

iskenderunda-cikan-yangin-hala-devam-ediyor-CHA-822373-5-t.jpg

iskenderunda-cikan-yangin-hala-devam-ediyor-CHA-822373-6-t.jpg

http://www.haberimport.com/haber/iskenderunda-cikan-yangin-hala-devam-ediyor-144501.htm

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
evet arkadaş yanıyoruz ya

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
yangın hala söndürülebilmiş değil,2 gündür yanıyoruz,otoyoldaki evlere kadar geldi evler boşaltıldı

EnverYigit

Profesör
Reaksiyon puanı
11
İskenderundayım ve balkondan görebiliyorum hala yanıyor güya deniz kenarı helikopter nerede arkadaş?

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Hatay ayakta. Siyasi olaylarda çok.

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
geceleri fırtına sebebiyle ve duman yoğunluğundan dolayı müdahale havadan edilemiyor,sadece gündüzleri havadan müdahale edilebiliyor,sabah helikopter sesini duyup kalktım dama çıktım çalışmalar son sürat devam ediyor fakat tek bir yangın söndürme helikopteri görev yapıyor

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Biz iskenderunlular biz bize konuşuyoruz gibi :) zaten olan biteni biz biliyoruz, insan bi geçmiş olsun der ey forum sakinleri.. :)

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
kimse umursamıyor belli ki,istanbulda yansa bir yer herkes doluşur ama,haberler söndü diyor ama yalan söylüyorlar

thekillingroad

Profesör
Reaksiyon puanı
1
İstanbul ayrı bir ülke oldu biliyorsunuz ki. :)
3.8'i saatlerce haber yaptılar sağolsunlar.

Sizler de bahsetmişsiniz, malesef İskenderun yazları rahatlatıcı etkiye sahip olan bu kuvvetli rüzgarlar nedeniyle kötü bir bölgede. Bu rüzgar ciddi şekilde yangının lehine çeviriyor işi. Ama helikopter sayısının 1 olması da canımı sıktı.. başka bir şeyi getirdi aklıma..

Katrina, Van.. İkisinin ortak özelliği bu sefer de İskenderun için mi geçerli diye düşünmeden edemedim..

YunusK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
söndürülmüştür inşallah iskenderunda yaşıyorum yangının ilk günü evde bile zor uyudum kokudan inşallah yağmur yağar