Isınma sorunu

Sntnl

Üyecik
Merhaba 3-4 gün önce 1050tilı bir bilgisayar almıştım ama oyun oynarken 20dk içinde ısınıyor oyun oynamazkende hiçbir ısınma olmuyo sizce sorun ne olabilir (aşırı derecede bir ısı değil )

Sistwm bilgilerim
Amd ryzen r3
Msi a320m anakart
Corshair 8gb 2400mhz ram
1050ti x ekran kartı
Power boost 400w power supply

Dora

www.ecrindora.com
Yönetici
Super Moderator
1- Oynadığın oyun ne?
2- DxBall gibi oyunlar oynamadığın sürece her zaman bu ısınmalara maruz kalman normal.

Logithx

Profesör
Oyunlarda ekran kartının ısısının artması normaldir anormal bir artışta bilgisayar kendini kapatır..

Sntnl

Üyecik
arkadaşlarımın pcleri bu kadar hızlı ısınmıyor ondan tedirgin oldum çünkü 3 gün oldu alalı

Logithx

Profesör
Kasanın neden ısındığını bilemem belki size öyle geliyordur oyundayken o sıcaklık çok iyi..

Sntnl

Üyecik
galba sorunu buldum ekran kartımın fanları dönmüyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

zero frozer diye bir mod var onu kapatınca dönmeye başlıyor size kapalımı kalmalı yoksa açıkmı

Son düzenleme:

Logithx

Profesör
Bazı ekran kartları belli bir ısıya gelene kadar fan açmaz oyun oynarken o sıcaklıkların altında bir sıcaklık bekleme..

Byilmaz91

Asistan
*Termal Macunu Değişimi Yapabilirsiniz
*Arkaplanda çalışan gereksiz uygulamaları kapatarak sisteme bindirilen yükü hafifletebilirsiniz.
*Oyun Oynarken veya herhangi bir işle uğraşırken arka planda çok fazla uygulama bulundurmayın.
*Bilgisayarın Yerini değiştirebilir veya bilgisayarın bulunduğu yeri Havalandırabilirsiniz.