Isınan işlemci

Bu konuyu okuyanlar

Keledoş1111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
En baştan söyleyim ekran kartım RTX 2060 Super onunla bir alakası olabilir mi diye yazdım. Cyberpunk oynarken 85 derecede çalışan işlemcim R5 3600X için BIOS'a girip CPB'yi kapattıktan sonra tam hatırlayamıyorum ama sanırım 1.4 v de çalışan işlemcimin değerini 1.25V ye aldım daha sonrasında chinebench R23'te test ederken aynı anda Ryzen Master'den ortalama değerlere bakıyordum hem 1.4 v de çalışıp hem de CBP açık olduğunda ortalama yük altında sıcaklık 87lerdeydi ve chinebench R23 test sonucu 9100'lerde idi 1.25V ye alıp CPB'yi kapatınca ortalama yük altında sıcaklık 80'de idi fakat test sonucu 8635 Ti bende korktuğum için eski değerlere döndürdüm fakat hala işlemcim Cyberpunk'ta 85 derece ile çalışmakta ne yapmalıyım sizce tekrardan CPB'yi kapatıp ayrıca 1.25 v ye alıp Ryzen Master'in gösterdiği sıcaklık değerinemi güvenmeliyim yokse chinebench R23'ün daha iyi sonuç verdiği CPB'yi açıp voltaj değeri autoyamı almalıyım. Ayrıca stok fan ve kasamdaki fanları kullanıyorum kasam thermaltake versa j23 3tane önde 1 tane arkada fan var

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Başka oyunlarda sorun oluyor mu?
Ryzen işlemciler zaten ısınan bir seri. Stok fandan çok bir şey beklemeyin.

Keledoş1111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Başka oyunlarda sorun oluyor mu?
Ryzen işlemciler zaten ısınan bir seri. Stok fandan çok bir şey beklemeyin.
Stok fan dışında kasamda fanlarımda var daha başka oyunlara bakmadım onlarada bakıcam ama normalde baktığım tüm testlerde 60 derece ile çalışıyordu

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Panik yapacak bi şey yok. Bu işlemcinin ,hele bu oyunda nasıl ısındığı belli. Voltajı 1,30 yapın 1.25 ile epey düşürmüşsün Gerek yok. cinebenchin bi miktar puan düşürmesi ondan. PBO yu da açın .Yoksa işlemci performansı oyunda çok düşer.

O stok soğutucunun ,gücü bu kadar zaten .REEVEN'İN 250 TLcivarı soğutucusunu,size fazla yük olmadan,alın geçin.