ısıdan lava dönüşecek (MacBook Air)

Bu konuyu okuyanlar

Soettie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
1,5 ay oldu yeni macbook air 2020 modelini satın aldım kutuyu açıp kullanmaya başlar başlamaz aşırı derecede ısındığını fark ettim birde zorlandığını bu şekilde bir hafta kullandım sonra servise götürdüm değişim talebinde bulundum incelediler bir sorunu yok her şey normal dediler macfancontrol de anormal derecede fazla sısı gözüküyordu. 95 derecenin altına inmiyordu bütün dereceleri iyice işkillenmeye başladım en basitinden 4K 60 video 10 dakika hemen hemen bunu bile editleyip kaydetmesi 5 saat sürmekle beraber aşırı zorlandı arka planda hiç bir şekilde bir şey kullanılmıyor denetim merkezine bile 15 saniye sonra açıyordu zaten oyun oyanmayan bir model bu tür video düzenleme de ya da başka şeylerde bu kadar ısınacak zorlanacaksa bir işe yaramaz tek not almanıza yarar onun hairicnde bir not defterine binlerce para vermeyede gerek yok dünyanın çekirdeği gibi ısınsın çekirdeği bakalım bozulana kadar gitsin artık yapacak birşey yok

Reaksiyon puanı
8,023
Macbook Air M1 işlemcili modelde fan yok diye biliyorum. Pasif bir soğutmayla geliyordu. Fakat 95 derece hiç normal gibi durmuyor.

Soettie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Macbook Air M1 işlemcili modelde fan yok diye biliyorum. Pasif bir soğutmayla geliyordu. Fakat 95 derece hiç normal gibi durmuyor.

kesinlikle değil sistemi zorlayan birşey de yok dediler file:///Users/tahacinkara/Downloads/2FCBBC85-C9A6-4FA4-A9EC-7B7F77C21CF1.jpg

Son düzenleyen moderatör:

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,154
Bu bilgisayarla edit yapıp render alamazsınız, bunun için MacBook Pro var. Air günlük kullanım için var, web'de gezinmek için, not tutup video / film izlemek için var. Video düzenleme olsaydı Pro modelinin anlamı kalmazdı zaten. Ayrıca MacBook Air 2020 modellerinde ısınma sorunu bulunmakta.

Soettie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu bilgisayarla edit yapıp render alamazsınız, bunun için MacBook Pro var. Air günlük kullanım için var, web'de gezinmek için, not tutup video / film izlemek için var. Video düzenleme olsaydı Pro modelinin anlamı kalmazdı zaten. Ayrıca MacBook Air 2020 modellerinde ısınma sorunu bulunmakta.
evet kesinlikle öyle not ve gezinti sıkıntı benim araştırmadan gürgençlerdeki satış elemanına inanmam oldu nasıl övüyor bi görsen sanırsın kendi ürünü her işinizi görür grafik tasarımcısı değilseniz sinema yapmayacaksanız işinize yarar diyor 10 dakikalık videoyu yapanakadar ağladı biraz zaman geçsin direkt satıp pc toplayacam

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Şu videoda 37 dereceyi geçmiyor:

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Bence bir daha servise gönderin. Bazen servisler problemli olabilir. Mesela bende Seagate 2TB HDD vardı. 80-90 GB dolduktan sonra daha oyun yüklenmemeye,yazma-okuma hızı testlerde düşmeye başladı. Bende içindekileri sildim ve biçimlendirip gönderdim. İlk gönderdiğimde hata yok dediler ve geri gönderdiler. İkincide içinde 80-90GB dolu olarak bıraktım ve okuma yazma hızlarını test ederek görüntülerinin çıktısını aldım ve sorunu yazan bir kağıtla yolladım değiştirip yenisini yolladılar. Bazen dediğim gibi servislerdeki çalışanlar basit genel testleri yapıp problem yok diyerek geri gönderebiliyorlar.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
M1 işlemcili modelse sorun var ancak Intel işlemcili modelse normal. Intel işlemcili modelde Zoom üzerinden görüşme gerçekleştirirken bile 90 derece üstüne çıkıyor Air modelleri. Intel modeli aldıysanız bence bir an önce satıp M1 modele geçin. Zira fansız olmasına rağmen ısınmıyor. Zaten M1 modelin ısınmasına imkan yok. İçerisindeki işlemcinin TDP değeri 5-10W.

Turuncupc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
ben de 2019 MacBook Pro kullanıcısıyım. Öğrenciyim google meets veya zoom gibi uygulamaları kullanıyorum fakat intel işlimciye sahip olduğum için çok fazla ısınıyor apple bu durumu çözmesi gerektiğini düşünüyorum.

trz7s

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
1,5 ay oldu yeni macbook air 2020 modelini satın aldım kutuyu açıp kullanmaya başlar başlamaz aşırı derecede ısındığını fark ettim birde zorlandığını bu şekilde bir hafta kullandım sonra servise götürdüm değişim talebinde bulundum incelediler bir sorunu yok her şey normal dediler macfancontrol de anormal derecede fazla sısı gözüküyordu. 95 derecenin altına inmiyordu bütün dereceleri iyice işkillenmeye başladım en basitinden 4K 60 video 10 dakika hemen hemen bunu bile editleyip kaydetmesi 5 saat sürmekle beraber aşırı zorlandı arka planda hiç bir şekilde bir şey kullanılmıyor denetim merkezine bile 15 saniye sonra açıyordu zaten oyun oyanmayan bir model bu tür video düzenleme de ya da başka şeylerde bu kadar ısınacak zorlanacaksa bir işe yaramaz tek not almanıza yarar onun hairicnde bir not defterine binlerce para vermeyede gerek yok dünyanın çekirdeği gibi ısınsın çekirdeği bakalım bozulana kadar gitsin artık yapacak birşey yok
yetkili servise götürmeni tavsiye ederim yeni bir leptop m1 işlemci var normal deyil üretim hatası olmuş olabilir

Ichilai

Öğrenci
Reaksiyon puanı
66
kesinlikle değil sistemi zorlayan birşey de yok dediler file:///Users/tahacinkara/Downloads/2FCBBC85-C9A6-4FA4-A9EC-7B7F77C21CF1.jpg
dostum senin makinanın M1 çipli mi intel çipli mi olduğunu belirtir misin rica etsem ?

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Utanmasa kaynayacak dereceye gelmiş. Kessinlikle anormal. Servise götür. M1 mi Intel mi işlemcisi?

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,154
kardeşim ben de air 2020 aldım sonra bi tane daha air 2020 aldım , biri intel , biri M1 çipli , o sebepten hangi chipsetli olduğunu bildirirse yorum yapacağım..
Satılırken de M1 ve Air 2020 diye geçiyor zaten.

Ichilai

Öğrenci
Reaksiyon puanı
66
Satılırken de M1 ve Air 2020 diye geçiyor zaten.
Güzel kardeşim , neden bilmiyormuşuzcasına inat ediyorsun. o zaman şöyle ispatlayayım , 1.5 ay önce demiş , 1.5 ay önce macbook air 2020 i3,i5 almış da olabilir , M1 air de almış olabilir , 2 side 2020 macbook air diye adlandırıldı , geçiş dönemi olduğu için. ikisini de kullanıyorum diyorum neyi yarıştırıyorsun anlamıyorum..

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Güzel kardeşim , neden bilmiyormuşuzcasına inat ediyorsun. o zaman şöyle ispatlayayım , 1.5 ay önce demiş , 1.5 ay önce macbook air 2020 i3,i5 almış da olabilir , M1 air de almış olabilir , 2 side 2020 macbook air diye adlandırıldı , geçiş dönemi olduğu için. ikisini de kullanıyorum diyorum neyi yarıştırıyorsun anlamıyorum..
M1 işlemcisi 10 Kasım'da tanıtıldı. İlk teslimatlar ortalama 1 ay sonra yapılmaya başlandı. O yüzden mantıken M1 işlemcili Air alamaması gerekiyor. Arkadaşın yurt dışından almış olma ihtimali de var tabi. Orasını bilemeyiz.

Ichilai

Öğrenci
Reaksiyon puanı
66
M1 işlemcisi 10 Kasım'da tanıtıldı. İlk teslimatlar ortalama 1 ay sonra yapılmaya başlandı. O yüzden mantıken M1 işlemcili Air alamaması gerekiyor. Arkadaşın yurt dışından almış olma ihtimali de var tabi. Orasını bilemeyiz.2
10 Kasım'da tanıtım yapıldı . 11 Kasım'da sipariş geçtim , 27 Kasım'da teslim aldım. yani 2 hafta gibi bir sürede ilk teslimatlar yapıldı.
Arkadaş ''macfancontrol'' (M1 de çalışmıyor) ve deli gibi bir ısınmadan bahsediyor ,aktif kullandığım M1'in asla ısınmadığını ve bir çok incelemede de ısınmamasının onayını da hesaba katar isek , makinası kesinlikle Intel Chipset (her ne kadar kendisinden cevabını alamamış olsakta) , dolayısıyla zaten ısınma sorunu olan bir alet. tek yapılması gereken elden çıkarıp M1 'e geçmek.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Garantiye göndermenizi öneririm.