Isı sorunu

Spurcius

Üyecik
Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu diyeyim bilgisayardan pek anlamam ..
Geçen hafta laptop aldım özellikleri şunlar:
  • Intel i7-10750H-2,60GHz Turbo Boost ile 5,0GHz
  • 6GB GDDR6 Nvidia RTX2060 192-Bit Refresh
Bilgisayarın normalde işlemci sıcaklığı 50 55 derece oluyor . Oyun oynarken bu sıcaklık oyuna göre 75-83 arasında geziniyor fakat bugün uzun süre açık kaldı laptop (10 saat). Biraz fazla biliyorum öğrenciyim dışarı çıkmaktansa yeni pc ile heves atıyorum diyelim 🤗
Neyse bu kadar süre oyun oynanınca bir baktım 90 derece olmuş ekran ise 85 di yanlış hatirlamiyorsam. Normal mi bu. Yeni de aldığım için hafif de bir korku var üstümde . Modelini sorarsanız : monster tulpar T7 V20.2
Bide hazır sormuşken ufak bir soru daha . Laptop soğutucu almalı mıyım çevremdekiler en fazla 2 derece soğutur gerek yok diyorlar. Sizce?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler 😊

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Sıcaklıklar normal. 10750H fazla ısınan bir işlemci zaten. Ekran kartı biraz fazla ısınmış sadece o da Monster'dan kaynaklı. Genel olarak sıkıntı bir durum yok. Altına bir soğutucu alırsan bilgisayar ferahlar.

KRZMNİTK

Doçent
O kadar sürede yoğun kullanımda normal bence.Ama uzun vadede bilgisayara zarar verebilir bence siz yine de işlemcinin tdp değerini düşürün

KRZMNİTK

Doçent
Ekran Alıntısı.JPGafa.JPG
sdads.JPG
Ekran Alıntısı.JPGs.JPG
Ekran Alıntısı.JPG

Mesaj otomatik birleştirildi:

en alttan en üste doğru

config tdp değerlerini en küçüğe çekeceksin

benim lapptop eskiden 90 larda geziyodu şimdi 2 saat gta oynuyorum 70'i geçmiyo

Yusufemreaktass

Asistan
Yasaklı
Ekli dosyayı görüntüle 117729Ekli dosyayı görüntüle 117730Ekli dosyayı görüntüle 117732Ekli dosyayı görüntüle 117731

en alttan en üste doğru

Ekli dosyayı görüntüle 117729Ekli dosyayı görüntüle 117730Ekli dosyayı görüntüle 117732Ekli dosyayı görüntüle 117731

en alttan en üste doğru

eyw biliyorum o ayarı ama öyle oluncada işlemcini gücü düşüyo

Yusufemreaktass

Asistan
Yasaklı
Yazacağım merak etmeyin :)
Bide laptop soğutucu hakkında ne düşünüyorsunuz kimisi işe yarar diyor kimisi laptop onuda ısıtıyor diyor 😬
vantuzlu olanlar işe yarıyoda diğer laptopların altına koyulanlar pek yaramıyo bence

Bide laptop soğutucu hakkında ne düşünüyorsunuz kimisi işe yarar diyor kimisi laptop onuda ısıtıyor diyor 😬
vantuzlu olanlar işe yarıyoda diğer laptopların altına koyulanlar pek yaramıyo bence

KRZMNİTK

Doçent
siz performansta kayıp yaşadınızmı
Hala her oyunu ultrada açıyor

Bence yarıyı ben kullanıyorum ve laptobu gerçekten 5 derce soğutuyo

Bence yarın bana özelden yazın size güzel tavsiyeler verebilirim

Bence yarın bana özelden yazın size güzel tavsiyeler verebilirim