Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Burak Özgen

Profesör
İsrail ordusu Askeri İstihbarat Başkanı Tümgeneral Tamir Hyman'ın bir dizi dış güvenlik yetkilisiyle yaptığı toplantıda İran'ın Suriye üzerinden İsrail'e saldırmaya hazırlandığını söylediği ortaya çıktı.
Times of Israel'in haberine göre Hyman, Kudüs'te geçen hafta dış güvenlik yetkilileriyle bir toplantı yaparak İran'ın Suriye'deki varlığını masaya yatırdı.

Gizlice çekildiği anlaşılan videoda Suriye'deki İran üslerinin bulunduğu bir haritayı toplantının katılımcılarına gösteren Hyman, "İran'ın bu üslerle (Suriye Devlet Başkanı Beşar) Esed yönetimine destek vermek ve terörle mücadele etmek istediğini sanıyoruz. Pekala, bir sürprize hazır olun: Haritadaki bu noktalarda yaklaşık 15 gündür hiçbir çatışma yaşanmadı. İran, bu noktalardan füze saldırısı düzenleme kabiliyetini artırmaya, İsrail'e sızabilecek hücreler kurmaya ve GolanTepeleri'ndeki köylere zarar vermeye çalışıyor" dedi.

Kaynak:Vatan
'İran ordusu saldırmaya hazırlanıyor' | GAZETE VATAN
 

honline

Profesör
Saldırmaz nereye saldırıyor halkın gazını alır, arka planda israile hizmet ederler bi yerden tanıdık geliyor bu durum.
 

_Zaur_

Profesör
Şimdi duruma bakın. Ortalık öyle karışacak ki İran saldırıyı felan unutacak. İsrael gibi ülkeyi çoçuk sanmayın Amerika kendisi de İsrael`in bir koludur. Zamanında baktılar Rusyanın yükselişinin önünü kesemiyorlar Amerikayı paramparça edicek Hitler macerasını ortaya soktular. Rusya ne kadar geriledi Teknolojide felan.

İran`lılar yılanın kafasını bulmuş ama hala saldıramıyorlar baksanıza. Şimdi biraz sabredin İranın düşeceği duruma bakın bakiim
 

Constantin87

Profesör
Yasaklı
İsrail kolay lokma değildir arap-israil savaşını bir gözden geçirmeniz yeter. İsrail araplar ile yapmış olduğu her çatışmada toprağını genişletmiştir.
 
siyonistlerin düşman üretme ve savaşa bahane bulma çabası şeklinde bir algı operasyonudur bu haber... İsrail daha geçen aylarda Suriye de İran lı askerleri öldürdüğünü duyurmuştu...:

Donald Trump'ın İran ile yapılan nükleer anlaşmadan çekildiğini açıklamasının ardından İsrail, Suriye'deki bazı hedeflere saldırı düzenlemişti. İsrail'in dün Şam'ın güneyinde İran'a ait askeri tesise düzenlediği saldırıda 8'i İran askeri 15 kişinin öldüğü belirtildi
 

Wiseguy

Üyecik
Bütün dünya eller tetikte Erdoğan'ın başkan olmasını bekliyor.

Erdoğan başkan olduktan sonra kıyamet kopacak.

Erdoğan'ın bir misyonu var.

Bunlar son bayramlarımız, gençler!

Bahisler açıldı.

Beş veren, on veren!..

---- Mesajlar birleştirildi ----

Önkibar'ın yazısının ilgili bölümü şöyle;

Önceki Genelkurmay Başkanlarımızdan Orgeneral İlker Başbuğ’un bu ifşası duymazdan gelindi:

- “Kozmik Oda’ya girildikten sonra devletimizin yurtdışındaki yabancı istihbarat servisleri ile terör örgütlerine yerleştirdiği (sızdırdığı) 813 yurtsever görevlimizin tamamına yakını şehit edildi...”

Evet, Türkiye kamuoyu bu dehşet ifade ve hakikatı, birileri şahsen zarar görmesin diye gündem bile yapamadı...
 
Son düzenleme:

Gökçe Asena

Profesör
İran ve İsrail birbirine düşman görünümlü iki dosttur. Ortadoğu özellikle bu iki devletin elinde mahvoldu.
 
Üst
stat counter