İran Kırmızı Savaş Bayrağını Dikti

Dora

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,797
İran ABD arasındaki son olaylardan sonra İran Jamkaran Cami'ne Cihad Bayrağını dikti.
Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?

ABD ile yaşanan olaylardan sonra İran, Jamkaran Camii'ne savaş anlamına gelen kırmızı bayrağı dikti.

fangoso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
Tanrı Türk'ü korusun.

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
Direkt abd ye saldıracağına gitsin İsraile saldırsın etkisi çok daha fazla olur.

Reaksiyon puanı
10,325
Süleymani denen adam bir müslüman kaatiliydi aslında. Öldürülmüş olmasına sevindim. Allah Teala bir zalimi başka bir zalim eliyle de cezalandırır. Bu olay da onlardan biri.

Ben İran'ın gayri müslim bir ülkeyle savaşacağını falan zannetmem. İran bütün savaşlarını hep müslüman ülkelerle yapmıştır. Belki birkaç yerde Amerikalı asker ya da sivillerini hedef alan ufak, palyatif bir tacizle vaziyeti idare eder, hepsi o kadar.

İran dünya tarihinde iki yüzlülük konusunda görünenin aksine politikası ve siyasi emelleri olan yegane ülkedir. Çünkü "TAKİYYE" dedikleri olduğundan farklı görünme inancını benimsemiş, hatta bunu sevap bilecek kadar içselleştirmiş de bir ülkedir.

Şimdi siz onu İsrail'in en büyük düşmanı diye tanırsınız, bilakis perde arkasında bu ülkeyle tandem oynayan ve kardeş kardeş -müslümanlara karşı- iş pişiren mürai bir ülke ve millettir. Öldürülen generalleri Kasımi Ortadoğuyu kana bulayan, mezhepçilik ateşini körükleyip binlerce, yüzbinlerce müslümanı kırdırttıran aşağılık bir zalimdi. Amerika amerika olalı böylesine hayırlı bir icraatta bulunmamıştır.

Son düzenleyen moderatör:

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
İran kendini ayrı tutan, kibirli ve kıskanç bir ideoloji ile besleniyor. siyonistler irandan aslında besleniyor, diğer kukla devletlerin zaten durumları içler acısı... Bu durumda İslam'ın sancaktarlığı herzamanki gibi Türklere yani bizlere düşüyor.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
İran'da içerdeki halkı dahada kenetlemek kendine bağlamak için kendince böyle hareketler yapıyor kırmızı bayrak açmak hazır olun şuan değil ama bir gün bizde misillemesini yapacaz flan demek gibi. Hemde İran hükümetine muhalif olanların baş kaldırmasını önlemek bakın bunlar Amerikan uşağı bizim savaşta olduğumuz ülkeyi destekliyorlar deyip onlara karşı her türlü baskı ve silahı kullanabilme hakkını kazanıyor.

Bu İran-Amerika savaşı olursa İran kadar bizide etkiler. Tarafsız kalmamız lazım ama çok zor gibi. Nato bir yandan bastırır AB bir yandan Amerikan yaptırımları diğer taraftan Türkiye'yi üst olarak kullanmak ve taraf etmek için. İnşAllah bu baskılara sağlam ve dirayetli dururuz. Ama İran yıkılırsa gene binlerce mülteci iç savaşlar karıklıklar maddi manevi bize yük olacaktır.
Amerika tarafında yer alırsak 3-5 ay sonra Amerika ben çekliyom der alır askerini gider İran ile sınırı olan sensin bir daha uğraş dur. Yüz ölçümü olarak senden büyük ve kalabalık bir ülke ile sana kin ve nefret besleyecek milyonlarca insan dibinde terörü destekleyecek senin çıkarlarını baltalayacak flan. İran Halkı çok kindar ve tehlikelidir ayrıca.
İran desteklesen. Amerika İran'a bişey yapamıyacak sana salça olacak bir daha yaptırımdı ekonomik saldırılardı flan uğraş dur. Ama son 100 yıldır ABD'nin takındığı tutum ve hareketler göz önüne alınca kaybedecek olsak bile illaha bir taraf seçmek gerekirse bence İran-Rusya-Çin tarafında yer alman mantık geliyor bana. ABD göz göre göre gözümüzün içine baka baka terörü destekliyor maddi manevi destek veriyor teroristleri ülkesine çağırıyor veya orada barındırıyor bizim ülke çıkarlarını baltalıyor ve Size ekonomik yaptırım yaptım daha beterinide yaparım gibi açıklamalar yapıyor F35 vermiyor silah satmıyor Patriot vermiyor bunun gibi onlarca daha hareketi var Amerika çok tehlikeli bir ülke.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Amerika irana saldırmaz ama korku imparatorluğu için ideolojik açıdan beslenir. iranı şeytan olarak gösterip çıkarlarını (silah, petrol başta olmak üzere) geliştirmek için bir koz, bahane olarak kullanır. iranın son kullanma tarihi daha gelmedi bence amerika ve diğer siyonistler için çünkü esas hedef gerçek İslam Savunucusu TÜRKİYE'yi vurmak ya da kontrol altına almaktır. Türkiye'ye ne zaman savaş ilan edilirse işte o zaman iran'a ihtiyaç duyacaklardır. iranı Türkiye'nin ardından İslam savunucusu veya temsilcisi gibi yağlayıp, ballayıp kışkırtırlar... Zaten iran da Türkiye'nin güçlenmesini pek istemiyor ama tamamen batmasını da istemez. Türkiye ise iranın tamamen iyiliğini düşünüyor. Gerek ticari açıdan destekler, gerekse askeri açıdan terör örgütlerine karşı beraber operasyonlar düzenleyerek bir yakınlaşma istiyor fakat kibir ve gurur abidesi iran bi türlü Türkiye kadar istekli olmadı bu konuda.

Korkarım iran aynı suriye gibi rusya etkisinde bağımsızlığından olacaktır. Rusya tıpkı Natonun Türkiye'ye çektiği operasyonlar gibi Suriyeye sızdı ve en sonunda tüm ipleri ele geçirdi, esadı kukla olarak yönetimde tuttu. Yine Rusya iran üzerinde de böyle egemenlik planları kuruyor ama iran milliyetçi bir devlet olduğundan ve fazla entrikalı bir ülke olduğundan bunu başarabilmiş değil... Kanımca irana saldırılmasını isteyen en sinsi ülke rusyadır. irana saldırılmasına en çok karşı çıkacak ülkeler de Türkiye, Pakistan ve Çin olacaktır. Çin özellikle son yıllarda iranda askeri alanda gizliden veya açıktan yardımlarda bulunuyor, buradaki rusların etki alanını daraltıp, rusyanın arka bahçesi olmasını engellemek istiyor.

Son olarak abd ortadoğuda hiç bir zaman topyekün bir savaşa girişmez, girişemez ama terör grupları icat eder veya kukla devletçikler eli ile kaos fırtınası koparmaya çalışır, BUNUN DA TEK AMACI TÜRKİYE'Yİ ZAYIFLATMAK VE israil İÇİN KOLAY LOKMA HALİNE GETİREBİLMEKTİR.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934
İran ortadoğunun en büyük gücü amerika irana saldırmaya cesaret edemez bence. Ancak bu arapların vatanlarını savunma gibi bir gayesi olmadığından dolayı ırak gibi kısa sürede pes edebilirlerde. Biz pusuda kalmalıyız asla taraf olmamalıyız ruhani boşuna cumhurbaşkanı nı aramadı

Reaksiyon puanı
10,325
amerika irana saldırmaya cesaret edemez bence. Ancak bu arapların

İran arap değil, acemdir.
Ve acemler nev'i şahsına münhasır bir millettir.
"Acem oyunu" tabiri tarihte meşhurdur.
Çünkü acem sana muhtaçsa ve çıkarı varsa yüzüne güler, dost görünür, işi bittiğinde umurunda bile olmazsın. Kalleşlik konusunda dünya yüzünde bir benzerleri yoktur. Çok kibirliler, aynı zamanda zeki ve uyanıktırlar; Lakin bu zekâ ve hinliklerini aldatma üzerine kullanırlar. Bu sebeple güven ve itimat konusunda ırklar arasında son sıradalar. Bütün bunlara rağmen vatanlarını savunma gibi bir dertleri vardır, sizin zannettiğinizin aksine. Yani o konuda yanıldığınızı söyleyebilirim.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,934
İran arap değil, acemdir.
Ve acemler nev'i şahsına münhasır bir millettir.
"Acem oyunu" tabiri tarihte meşhurdur.
Çünkü acem sana muhtaçsa ve çıkarı varsa yüzüne güler, dost görünür, işi bittiğinde umurunda bile olmazsın. Kalleşlik konusunda dünya yüzünde bir benzerleri yoktur. Çok kibirliler, aynı zamanda zeki ve uyanıktırlar; Lakin bu zekâ ve hinliklerini aldatma üzerine kullanırlar. Bu sebeple güven ve itimat konusunda ırklar arasında son sıradalar. Bütün bunlara rağmen vatanlarını savunma gibi bir dertleri vardır, sizin zannettiğinizin aksine. Yani o konuda yanıldığınızı söyleyebilirim.

Orası artık öyle değil bence tüm ortadoğu araplaştı bizimde öyle olmamız için bir kesimin gayesi var. Şuan ki mısırlıların antik mısırlıların soyundan geldiğini inanmak o kadar çok zor ki çünkü araplaştılar, Iraklıların atalarının sümerliler olduğu gibi bu örnekler çoğaltılabilir.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Ortadoğu'da Mısır'sız savaş, Suriye'siz barış olmaz.
Bu yüzden Mısır'ın tutumu ne olacak ona bakmak lazım. Şu anda onlarda da iç huzursuzluk var. Ancak Mısır her daim ABD yanlısı ve "dostu" olmuştur.

Her ne kadar halifelik Osmanlı'ya "verilse" bile sünni arap dünyası Mısır'ı halife kabul etmiş ve baş müftünün peşinden gitmişti.
(1.Dünya savaşında Osmanlı kutsal emanetlerden peygamberin sancağını çıkartıp cihat ilan etmişti ama hiçbir arap ülkesi destek vermedi. Aksine tamamı İngiliz güdümüne girip arkadan vurdular.

O yüzden Cumhuriyet sonrası Türm yönetimleri ortadoğu ülkelerinin iç işlerine ve kendi aralarındaki ilişkilere hiç karışmadı.

Ortadoğu'daki düzen kırık taşlardan harçsız örülmüş bir duvar gibidir. Bir taş oynadı mı duvar yıkılır. Uzak duracaksın ki altında kalmayasın.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Tam yukarıdaki yazıyı yazdım çıktım bu haberi gördüm:
8e1041ff8254e355be647531fc32b84a.jpg

Metin_Aslantürk

Profesör
Reaksiyon puanı
660
İran birsey fars ülkesi köklü bir tarihçeye sahip Sasani imparatorluğu vardı Ancak araplar sasani imparatorluğunu yıkıp iranlıları zorla müslüman yaptılar....iranlılar gerçek dinleri zerdüşt zorla müslüman olmadan önce bugün şiilik le yönetilen ve arap alfabesi dayatılan Taş devri ülkesi amerikaya yalandan meydan okuyor işin sonu belli iran kaybederse kuzeyde azeriler ortada kürtler güneyde kaşkay türkleri ahvaz bölgesinde ümmetçi arapçı araplar aşagıda beluç kökenliler ve doğuda türkmenler bağımsızlık larını ilan eder....iran yok olur belki Konfederasyon la işi kurtarabilir belki....İran kendi alfabesine ve kendi öz kültürüne dönüş yapar Sasani Devletini tekrar kurarlar...

KamtariR

Profesör
Reaksiyon puanı
2,699
hiçbir cacık yapamazlar, ancak bayrak dikerler. Diktikleri ile kalırlar.

En fazla yapacağı, Yemen'de biraz daha fazla Arap öldürürler, o kadar.

Metin_Aslantürk

Profesör
Reaksiyon puanı
660
Suriyede İranlı genç bir devrimci vardı adı Muhsin Hoceci adında biriydi...bu genç adam suriyeye gitti adama işidir zorla namaz kıldırmış Muhsin Hoceci Adındaki devrimci ben Zerdüştüm iranlıyım demiş.....namaz kılmayı bilmiyormuş bu İşid in infaz ekibi Muhsin hoceci nin orda kafasını kesip köpeklere yedirmişler....bu adam Kasım süleymaninin baş adamı imiş...bunlar islam adını kullanarak Şİİ dünyasından destek istiyor...Rusya ve amerika ile birlikte İŞİD de karşı savaşmışlar.....nasıl bir cendere kimin eli kimin cebinde Ortadoğu da....

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
@ErkinCankut77 dün biraz mesaj kasıyordu :) Dedim acaba siyaset için hazırlık mı yapıyor diye, ben siyaset filan bilmem gibisinden bi şeyler yazdı sanırsam ama görüyorum ki sıkı bir siyasetçi olacak ? Bir muhalif daha geliyor, safları sıkılaştıralım millet, çünkü bu arkadaşın hem yazım kuralları yönünden hem de mantık yönünden yazdıkları bana nedense mantıklı ve akılcı gelmiyor. Başımız biraz daha siyasette ağrıyabilir :D

maviskiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dış dünyadakş bu hareketlilik türkiyenin coğrafi konumu sebebiyle beni çok korkutuyor.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
İran'ın Müslümanlar dışında hiçbir kesime bir fenalığı olmamıştır diyebiliriz daha Osmanlı zamanından beri sürekli olarak Müslüman kesime ihanet etmiştir Amerika'yı tehdit edip müslümanları vurmuştur İsrail'i tehdit edip yine Müslümanlara vurmuştur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oysa İran'ın Amerika İsrail ya da Avrupa Birliği her tehdit ettiğinde köşeye sıkıştırdığında Biz hep yanında olduk ama zaman geldi Türkiye köşeye sıkıştırıldığı zaman Amerika veya Avrupa Birliği tarafından İran hep ya çekimser kalmıştır Ya da bir şekilde aradan sıvışmıştır hiç müdahil olmamıştır müspet yönde.

Son düzenleme:

Metin_Aslantürk

Profesör
Reaksiyon puanı
660
Parazitcell cevap bizim yolumuz bellidir....iran amerikan savaşını bütün yönleriyle ele alıyorum...önemli olan okyanusun dibini görmek...

Ekli dosyalar

• 2020-01-06-15-49-32-667039598.jpeg
    2020-01-06-15-49-32-667039598.jpeg
    6.4 KB · Görüntüleme: 100
  • 2020-01-06-15-50-11--1716166359.jpeg
    2020-01-06-15-50-11--1716166359.jpeg
    13.7 KB · Görüntüleme: 167
  • 2020-01-06-15-49-32-667039598.jpeg
    2020-01-06-15-49-32-667039598.jpeg
    6.4 KB · Görüntüleme: 174
  • 2020-01-06-15-51-25-667039598.jpeg
    2020-01-06-15-51-25-667039598.jpeg
    16.7 KB · Görüntüleme: 168

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Resmen ırkçılık yapıyor ya ..! Filistinliler ve Araplar halk olarak hiç bir zaman yöneticileri gibi suçlu görülemez. Filistinli kardeşlerimiz müthiş bir sabırla ve azimle ülkelerini savunuyolar... Arap halkının çoğu Türkiye'yi çok seviyor... Ve fakat arap ülkelerindeki diktatörler ve kötü yöneticiler Türk düşmanıdır ve hatta İslam düşmanıdır.
@ErkinCankut77 yazdıkların fitne ve fesat kokuyor baştan söyliyeyim.

Metin_Aslantürk

Profesör
Reaksiyon puanı
660
Araplar ve yahudiler aynı kökene mensup ben arapçayı çok iyi bilirsin israilin dili ibranice ile arapça aynı kökten gelme eğer sen arapça biliyorsan israilin dili olan ibraniceyi de anlarsın arapça ilk harf elif ibranice alef tir mesela dolayısıyla filistinliler ve israil oğulları kardeş millettir...ırkçılık yapmıyorum...kuranda filistinliler derken israioğullarından bahseder..filistindeki olay kardeş kavgasıdır...Hz muhammed peygamberimiz bizim soyumuz ibrahim peygambere dayanır hz ibrahim ibrani kökenlidir...israil ve filistin türkiye ve azerbeycan gibi...Sen Hz maria kimdir bilirmisin....gelelim iran meselesine önümüzdeki günlerde hizbullah ve amerikan çatışmasını izleyecepiz...bakalım neler olacak....

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Araplar ve yahudiler aynı kökene mensup ben arapçayı çok iyi bilirsin israilin dili ibranice ile arapça aynı kökten gelme eğer sen arapça biliyorsan israilin dili olan ibraniceyi de anlarsın arapça ilk harf elif ibranice alef tir mesela dolayısıyla filistinliler ve israil oğulları kardeş millettir...ırkçılık yapmıyorum...kuranda filistinliler derken israioğullarından bahseder..filistindeki olay kardeş kavgasıdır...Hz muhammed peygamberimiz bizim soyumuz ibrahim peygambere dayanır hz ibrahim ibrani kökenlidir...israil ve filistin türkiye ve azerbeycan gibi...Sen Hz maria kimdir bilirmisin....gelelim iran meselesine önümüzdeki günlerde hizbullah ve amerikan çatışmasını izleyecepiz...bakalım neler olacak....
Yazdıkların safsata başka bir şey değil... Yazmayı bilmiyorsun, bir de gelmiş burda bir doğru içine yüzlerce yanlış katarak yorum yapıyorsun. Kuranda filistinlileri kasteden ayeti ve tevsirini bir yaz bakalım buraya...!

Metin_Aslantürk

Profesör
Reaksiyon puanı
660
geçen gün nenem bir kaşındı bir kaşındı meğerse neneciğim virus kapmış sultangazideki haseki hastanesine götürdüm...meğerse neneciğim parazit kapmış hastalanmış tam 95 yaşında bu hastalığı yenmek için doktor neneciğime parazit öldüren bir ilaç verdi...sonra neneciğim o ilacı kulllandıktan sonra iyileşti...kendine geldi..bir de uyuz ilacınıda kullandıktan sonra neneciğim tam iyileşti..bu parazit az kalsın 95 yaşındaki nenemi öldürecekti...neyseki kurtuldu neneciğim....nenem şifayı kapatmıştı ama parazitten virüsten kurtuldu...inşallah ömrü daha çok uzun olur neneciğimin.....şimdi gelelim bu kasım süleymaniye cenazesi çok kalabalıktı amerika eninde sonunda cevabını alacak irandan bakalım neler olacak....

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Delinin biri kuyuya bir taş atar, çıkarmak 40 akıllıyı yorar ! Nasıl olsa ağzı olan konuşuyor, kanıt, delil yok...

Kur’an’da yahudilerden hem Benî İsrâil olarak hem de hûd, yehûd ve hâdû kelimeleriyle bahsedilmekte, ancak yehûd kelimesi sadece Medenî sûrelerde geçtiği halde Benî İsrâil Mekkî sûrelerde de yer almakta ve daha çok İslâm öncesi dönemlerde vuku bulan olayların söz konusu edildiği âyetlerde geçmektedir. İslâmî kaynaklarda Benî İsrâil, Ya‘kūb’un soyundan gelen ve ırken yahudi olanları, yehûd ise hem bunları hem de başka ırklardan olup bu dine girenleri ifade etmektedir (Cevâd Ali, VI, 512; EI2[Fr.], I, 1053).

Hz. İbrâhim, Kur’an ve hadislerde sadece “İbrâhîm” şeklinde anılırken diğer İslâmî kaynaklarda bu adın “İbrâhâm”, “İbrâhim” ve “İbrahem” telaffuzlarına da rastlanmaktadır. “İbrâhûm”, “İbrâhum” ve “İbrâhem” söyleyişlerini ekleyerek bu farklılığın sayısını yediye çıkaranlar da vardır (Jeffery, s. 45; Mevhûb b. Ahmed el-Cevâlîkī, s. 104; Nevevî, I, 98; Fîrûzâbâdî, VI, 32). Arap dilcileri “İbrâhîm” kelimesinin Arapça olmadığını kabul ederek menşeini araştırmışlardır. Mâverdî ve Ebü’l-Bekā, kelimenin Süryânîce olduğunu ve “eb rahîm” (merhametli baba) anlamına geldiğini kaydetmektedir (Mustafavî, I, 8; Nevevî, I, 98).
Mesaj otomatik birleştirildi:

geçen gün nenem bir kaşındı bir kaşındı meğerse neneciğim virus kapmış sultangazideki haseki hastanesine götürdüm...meğerse neneciğim parazit kapmış hastalanmış tam 95 yaşında bu hastalığı yenmek için doktor neneciğime parazit öldüren bir ilaç verdi...sonra neneciğim o ilacı kulllandıktan sonra iyileşti...kendine geldi..bir de uyuz ilacınıda kullandıktan sonra neneciğim tam iyileşti..bu parazit az kalsın 95 yaşındaki nenemi öldürecekti...neyseki kurtuldu neneciğim....nenem şifayı kapatmıştı ama parazitten virüsten kurtuldu...inşallah ömrü daha çok uzun olur neneciğimin.....şimdi gelelim bu kasım süleymaniye cenazesi çok kalabalıktı amerika eninde sonunda cevabını alacak irandan bakalım neler olacak....
Ne filistinliler ne de Arap Halkı için böyle düşmanca, ırkçı yazılar yazamazsın, bilip bilmeden de Peygamber ve soyları ile ilgili fitne ve fesatça ifadelerde bulunamazsın, sana da ilaç lazım belli ki parazit kapmışsın, kaşıntın var...

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Merak etme yazılarından kopyaları alıyorum, silinse dahi hesap verecen :)

Son düzenleyen moderatör:

Metin_Aslantürk

Profesör
Reaksiyon puanı
660
Bir anda ilgi artmaya başladı....reytingler yükseldi....

Metin_Aslantürk

Profesör
Reaksiyon puanı
660
Senin kullandığının dil nefret dili kindar bir dil senin kullandığının kelimeler hakaret ve küfür var bende sadece ince espriler var..kindar nesil geliyor..benim kullandığım dil sevgi ve kardeşlik dili...bu arada arada niro NİETZSCHE oku lütfen sana yalvarıyorum lütfen.