IPTV hakkında bilgiler

Bu konuyu okuyanlar

hdiptv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
IPTV Nedir ?
Günümüz teknoloji çağında , teknoloji öyle hızlandı ki artık yetişemez hale geldim , ben evimde daha hala analog uydudan yeni kablotv geçiş yaptım ama teknolojinin gelişmesi ile bir çok imkanı’da yanında getirdi. Dijitürk , d-smart , tivibu gibi bir çok seçenekler ile tv izleme olanağı vardır.

Bu konumuzda iptv hakkında bilgi vermek istiyorum. IPTV nedir ? ilk önce bununla ilgili olarak girişi yaparak iptv nasıl kullanılır ? bununla devam edelim.

İnternet kullanımın yaygınlaşması , bağlantı hızlarının genişlemesi , bant genişliği ile iptv oluşumunu’da tetiklemiş oldu. Kısaca internet üzerinden tv izleme imkanı sağlayan teknolojiye IPTV denir.

İptv’nin bir çok özelliği’de mevcuttur. kayıt ederek daha sonra izleme özelliği , uygun filmleri ücret ödeyerek izlemek ayrıca IPTV server dağıtımı yaparak illegal yayınların da bununla birlikte çoğalmasına sebep oldu.

IPTV Nasıl Kullanılır?
iptv üzerinden tv ( televizyon ) izleyebilmek için ilk önce bir internet bağlantınızın olması gerekmektedir. İnternet bağlantı üzerinden alacağınız sinyalleri tv aktarmak için ise iptv destekli kutular veya iptv destekli uydu alıcı receiver alıcıların olması gerekiyor veya smart tv özellikli televizyonlar . Bu kutu ve uydu alıcıları wifi veya kablo bağlantı yani ethernet kablo destekli olmasına dikkat ediniz. Piyasa’da Bulunan ip tv box kutuları mevcuttur.
iptv server yayını yapan firma veya kişiler ile anlaşarak size kanal listesinin olduğu bir dosya göndereceklerdir. Bunun için internet üzerinden arama yaparak bulabilirsiniz. Bu kanal listesi link adreslerinden oluşmaktadır. bu link adresleri “m3u8” uzantılı link adreslerinden oluşmaktadır.

Şimdi kanal listesinin olduğu link adresleri bir dosya şeklindedir. Bu dosya içinde bulunan tv listesini ücretli olarak alabilir veya ücretsiz olarak bulabilirsiniz.

Şimdi m3u uzantılı tv listesini iptv kutusuna aktarmanız yeterli olacaktır. Peki bu dosya iptv nasıl aktarılacak ? bunun için iptv kutusunun bir mac adresi mevcuttur. Bu mac adresi sayesinde senkronize ederek aktarmamız yeterli olacaktır.

Bu mac adresini öğrendikten sonra iptv markasının sitesi üzerinden mac adresini yazıyoruz ve dosya yükle adımlarından bilgisayarımızda bulunan m3u8 dosyalarını yükle dediğimizde kutumuza yükleyerek iptv üzerinden bu dosyaları aktarmış oluyoruz. veya usb bellek sayesinde bu dosyaları’da yükleme imkanı vardır. Tabi’ki bu iptv kutunun marka ve modeline göre değişir , aldığınız markaya göre dosyayı yükleme metot vardır.(alıntıdır.)

vlc.jpg
smart-iptv.png

tablet.jpeg
SmartIPTV-1.jpg
298cb43317d1fa5aae9964ed26847da7.png
LGsmartiptv1.jpg
smart tv lerde ve tablet cep telefonlarında yada pc kullanılan bazı programların ıp tv ile ilgili ekren görüntüleri smart tv lerde mac adresine listeyi yükleyerek kanalları izleyebilmektesiniz diğer seçeneklerde verilen m3u listesini ilgili kısma ekleyerek kanalları görebiliyorsunuz.

Son düzenleyen moderatör:

hdiptv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
detaylı olarak denemek yada bilgi almak isteyen arkadaşlar olursa pm atabilirsiniz.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Kodi varken ne gerek var bunlara.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
yasal olarak izlemeniz zaten mümkün değil. :)
ücretli yayınları izlettiriyor bu sistemler

hdiptv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yasal değil tabiki yurtdışı kaynaklı bu yayınların hepsi zaten

hdiptv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
test için arkadaşlar face sayfamızdan ulaşabilirseniz sevinirm forumdan geldiğinizde belirtirseniz iyi olur
--- Gönderi Güncellendi ---
test için arkadaşlar face sayfamızdan ulaşabilirseniz sevinirm forumdan geldiğinizde belirtirseniz iyi olur

ozinga55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
almayı dusunuyorumda yakanirsam bunun cezasi nedir bilen varmi

diletisim

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
İhbar edilmediğin sürece yakalanma olayın sıfır! :)

ys23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar nerden temin edebiliriz Iptv yi yada netten uygulmayı indirdik mi iş bitiyor mu

ys23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
yükledim kanal listesini ama bein dsamrt tivibu kanalalrı yok:D

nasıl bulacaz onları diğer uydu kanalları çekiyor

refleks59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
euiptv.org sitesi tam bi rezalet dolandırıcı sahtekar. test linkini sağlam link diye satıyor. 1 dk olsun izleyemezsiniz
aman uzak durun. sakın sakın.

diletisim

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
Şahsen ben kullanıyorum son bir kaç yıldır kullandığım ve değiştirmek istemediğim tek iptv firması. Öneriyormusun dersen bende öyle birşeyler yok zamanında tiribün diye bir satıcıya arkadaşları tavsiye ettiydim herkesin parasını cebimden verdiğime mi yanayım keriz gibi kaldığımamı yanayım... o son oldu meraklı köfteci gibi... :D ama ben 1 seneyi aşkındır 2nci seneme girdim devam ediyorum 1-2 defa sorun ile karşılaştım sadece. incelemek isteyenlere;

emakin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de iptv kullanıyorum ama çok yoğun değil. Sinema için kullanıyorum. Normal kanallarda olsun haber kanalları belgesel kanalları fln baya ama maç konusunda çokta kullanmadım açıkcası. Arkadşlar benden izliyor bazen çok güzel diyorlar. Benim maçla fln pek aram yok. Fakat benim görüşüm kullandığım redstariptv çok güzel. Görüntü kalitesi fln da efsane. Duyduğuma göre bu asıl işi yapan adamın kurucularındanmış. Ben 8 aydır kullanıyorum. İki arkadaşıma daha tavsiye ettim onlarda memnunlar ve onlar maç tutkunu insanlar. Fiyat ve kalitesi çok başka. İnternetteki reklamlarıda çok kaliteli. Düzgün çalışıyorlar. Test veriyorlar zaten. Deneyin öyle alın. Satışı yapan adam kibar ve çok anlayışlı. Öneririm.

Stay

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
1
Şahsen ben kullanıyorum son bir kaç yıldır kullandığım ve değiştirmek istemediğim tek iptv firması. Öneriyormusun dersen bende öyle birşeyler yok zamanında tiribün diye bir satıcıya arkadaşları tavsiye ettiydim herkesin parasını cebimden verdiğime mi yanayım keriz gibi kaldığımamı yanayım... o son oldu meraklı köfteci gibi... :D ama ben 1 seneyi aşkındır 2nci seneme girdim devam ediyorum 1-2 defa sorun ile karşılaştım sadece. incelemek isteyenlere;
Kesinlikle bende tavsiye ederim aynı siteyi. 14 yıllık firma.

Reaksiyon puanı
1
2 Dayım, 1 kayınço, 2 kuzen, 4 tane okul arkadaşım, 2 iş arkadaşım ve ben üyeyiz sisteme. Sülale boyu gibi bir şey. Ben 3ncü senede diğer saydığım listedekiler 2nci senelerindeler. Bu sene de SEVEEE SEVEEE yine sizlerle beraber edeceğiz çünkü gerçekten piyasada ki hatta hepsi sizin kalitenize ulaşamamış. Yeni player de güzle olmuş bravo