Haber iPhone'un "Pro" modellerinin 6 yıl içindeki arka kapak tasarımı değişimi

Yahya Furkan

contravolta
Süper Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,551
iPhone'un "Pro" modellerinin 6 yıl içindeki arka kapak tasarımı değişimi.

1. resim

Ctrl+aLT+Del

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Yaa o süreyya hanım bu muydu yıllardır duyardım hiç sebebini bilmezdim 😆

LuiLibero

Asistan
Reaksiyon puanı
349
Sevilen şey değiştirilmez. iPhone 11 ilk çıktığında tasarımı insanlara farklı gelmişti ve ocağa benzetmişlerdi. Şimdi herkes alıştı.

James Howlett

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,638
pro ya radikal değişim gelse eminim kimse sevmeyecek, bence bu şekilde gitmesi daha iyi, bununla beraber Samsung S ultra modelide aynı radikal değişiklik olmamalı.

Bu yüzden bakmayın Süreyya hanım örneği verenlere, Çinliler her yeni modelde yeni tasarım yapıyor çoğu kişi eskisi daha iyiydi diyor yenisini beğenmiyor vs

Tasarımı baştan aşağı değiştirmek kolay iş değil, düz 16 nın bile düz 11 gibi kare kamera adası olmasını isterdim ama X serisi gibi yaptılar.

Bence tasarım önemli değil önemli olan özellik, iPhone a özellik değişimi bakımından Süreyya hanım derseniz daha uygun olur, S ultra her yeni modelde kendine özellik katarken apple özellikte radikal değişiklik yapmıyor.

5 senede proda tek değişiklik lidar sensörü 11 den 12 ve sonrası için, bide zoom değişimi oda 50X 100X değil

Fakehero

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,602
iPhone övmenin bir anlamı yok. Yıllardır sadece işlemci hızı,yazılım ve batarya performansından dolayı ürün satabiliyorlar. Yoksa android tarafında olup halen iPhonelarda olmayan bir sürü özellik var. Örnek verirsek OLED ekran, kablosuz şarj vb gibi yıllardır olan özellikler geç geldi. Android tarafında ekranların tazeleme hızları artmışken,iPhonelarda halen 60hz olması anlamsız. Android fanı değilim çünkü yazılım tarafında ürünler geride kalıyor. Ama androidde olup, iPhonelara geç gelen bir sürü özellik var.