iPhone'un Bu Hatası İlk Kez SDN'de

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
iPhone, şu sıralar Türkiye'de kullanılmayan iTunes uygulamasını bir şekilde açtı. Apple, Türkiye'deki kullanıcıları Danimarka'da sanıyor. İşte ekran görüntüleri.

Bugün iPhone'a bir şeyler yüklemek istediğimizde garip listelerle karşılaştık. Uygulama merkezi olan AppStore'a girildiğinde, bulunan yere bağlı olarak yerelleştirilmiş olarak verilen indirme listelerinde bir tuhaflık olduğunu gördük.

Daha önceden, Türkiye'deki kullamıcıların yoğun rağbet gösterdiği en çok indirilen ücretsiz uygulamalar listesinde Danimarkaca - İngilizce sözlüğün ilk sırada olması, bu tuhaflığın ilk sinyaliydi.

Bu ilginç karışıklıktan hemen sonra, Apple'ın, Türkiye'deki kullanıcıları Danimarka'da kabul ettiğini fark ettik. Hemen ardından Türkiye'de çalışmayan online müzik mağazası iTunes'a girdiğimizde, bu hizmetin de gayet iyi bir şekilde çalıştığını gördük. Podcast'ler indirdik, müzik satın aldık, ve listeler arasında dolaştık.

Ekran görüntüleri için tıklayın
 

sarp159

Asistan
Bilemiyorumda hatamı ettiler ne yada piyasa yoklamasımı yaptılar acaba Türkiye'ye versek bu hizmeti acaba tutarmı diye?
 

KaRaSaHiN

Üyecik
iTunes 3G hizmete girmeden Türkiye için hizmete sunulmaz.Ayrıca şuan Türkiye'de yeteri kadar iPhonu kullanıcısı da yok , Bence Apple firması iTunes Türkiye için uygun zamanı bekliyor.

Not: Mesajın tamamını kalın yazmak yasaktır.
 
Madem Danimarka'dan girildiğini sanıyor Apple, o zaman o "Kuruş" değil "Danish Krone"dur. Çünkü Danimarka'nın para birimi olan Krone'nin kısaltması da tıpkı kuruş gibi "kr". Hatta kuruşun ki "kr" değil "Kr". Bu hesaba göre 8 Kuruş doğru.

Bir yanlışlık olmasın. Ben bir şey anlamadım bu işten. Anlayan varsa anlatabilir mi? 8 Krone yaklaşık 2.2 TL yapmıyor mu?
 

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
üyelerimiz haklı. sanırım o bahsedilen para birimi kuruş değil kron.

ana sayfadaki haberimizde bu hatamızı giderdik ;)

ilginç bir şekilde bizi danimarka'da sanmaya devam ediyor.
 

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
walla ben memnunum. deli gibi podcast'lere abanmış durumdayım.

baktım, türkçe şarkılar da satın alabiliyorsunuz.

tarkan,ismail yk, candan erçetin falan var.
 

KaRaSaHiN

Üyecik
Kaç gündür deniyorum ama ben bu hataya bi türlü denk gelemedim , Her seferinde itunes bu ülkede desteklenmiyor uyartısı alıyorum , Bizde şans yokki zati :)
 

Son mesajlar

Üst