iPhone’ların şarjı neden geç doluyor ?

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Ayrıca şunu da ekleyeyim dostum SE(2020) için de 12w şarj aleti almayı düşünüyorum 30 Dk'da %50'den fazla şarj yapıyor.

Hocam benim bildiğim hatta Apple sitesinde gördüğüm 18w aşağısındaki adaptörler ile 30 dk da %50 şarj edilemiyor. Sadece 18w ve üstü (USB-C) girişli hızlı şarj adaptörü ve 18w iPad adaptörü ile hızlı şarj edilebiliyor. Ha illaki 5w ye göre 12w lik adaptör bir tık da olsa hızlı şarj edecektir fakat %50 den fazla şarj yapacağı konusunda pek bir şey diyemiyorum.

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Ayrıca şunu da ekleyeyim dostum SE(2020) için de 12w şarj aleti almayı düşünüyorum 30 Dk'da %50'den fazla şarj yapıyor.

Peki telefonunuzdan memnun musunuz hocam ? Diğer modellere göre artılarını eksilerini söyleyebilir misiniz?

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Peki telefonunuzdan memnun musunuz hocam ? Diğer modellere göre artılarını eksilerini söyleyebilir misiniz?

7 Plus'dan SE'ye geçtim çünkü:

1. Küçük
  2. Hızlı şarj var
  3. Kablosuz şarj var
  4. Ön arka kamera daha iyi
  5. Daha hızlı
Asıl sebebim çok büyük kasa ve ekranı olmaması ve cebime koyduğumda rahatsız etmediği için aldım ayrıca hızlı şarj baya kurtarıcım oluyor 7 Plus cihazımda hadi yüzde 50 olsa da artık bir yere gitsem diye kıvranıp duruyordum.

Şikayetlerimi bir konu olarak açtım ayın 15-20 si gibi tekrardan konu açıp tekrar deneyimlerimi paylaşacağım ama tekrardan sıkıntılarını belirteyim senin için :)

1. Kamera efsane ancak çekilen fotoğrafın renkleri arada saçmalıyor mesela bir obje yeşil ise bazen saçma sapan renge dönüşüyor videoda bazen renkler kararsız kalıyor kamera sürekli renk ve ışık ayarı yapmaya çalışıyor (nadiren)
  2. Live foto 7 Plus kadar etkileyici çalışmıyor (bazen)
  3. Şarj boşta gidiyor(Geceleri %2 civarı)(Ama pil performansında bir sıkıntı yok)
  4. Bazen şarj çok güzel dayanıyor bazen biraz fazla gidiyor.(Optimizasyon yapılmalı)
  5. Safari'de buglar fazla.(Sık sık değil ama çok karşılaştığım bir sorun)
  6. Buglar olunca cihaz ısınıyor.(Nadiren)
Gibi gibi ancak bunlar daha yeni cihaz olduğundandır.Düzeltilebilir konular olduğunu düşünüyorum Şimdi iOS 13.7 geldi hata düzeltmeleri ile beraber geldiği belirtilmişti şikayetlerim düzelirse tekrardan belirtirim.Ama onun haricinde genel haliyle cihazdan çok memnunum.

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119

1. Küçük
  2. Hızlı şarj var
  3. Kablosuz şarj var
  5. Daha hızlı
Asıl sebebim çok büyük kasa ve ekranı olmaması ve cebime koyduğumda rahatsız etmediği için aldım ayrıca hızlı şarj baya kurtarıcım oluyor 7 Plus cihazımda hadi yüzde 50 olsa da artık bir yere gitsem diye kıvranıp duruyordum.

Şikayetlerimi bir konu olarak açtım ayın 15-20 si gibi tekrardan konu açıp tekrar deneyimlerimi paylaşacağım ama tekrardan sıkıntılarını belirteyim senin için :)

1. Kamera efsane ancak çekilen fotoğrafın renkleri arada saçmalıyor mesela bir obje yeşil ise bazen saçma sapan renge dönüşüyor videoda bazen renkler kararsız kalıyor kamera sürekli renk ve ışık ayarı yapmaya çalışıyor (nadiren)
  3. Şarj boşta gidiyor(Geceleri %2 civarı)(Ama pil performansında bir sıkıntı yok)
  4. Bazen şarj çok güzel dayanıyor bazen biraz fazla gidiyor.(Optimizasyon yapılmalı)
Gibi gibi ancak bunlar daha yeni cihaz olduğundandır.Düzeltilebilir konular olduğunu düşünüyorum Şimdi iOS 13.7 geldi hata düzeltmeleri ile beraber geldiği belirtilmişti şikayetlerim düzelirse tekrardan belirtirim.Ama onun haricinde genel haliyle cihazdan çok memnunum.

Hocam benim kaderimde sizin gibi olacak heralde sizde 7plustan geçmişsiniz bu arada şarjın boşta gitmesi her iPhone modelinde yaşanan bir durum ona bakılırsa benim ki %4 gidiyor. :D sanırım bu telefon bana göre..

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Şarj kullanımı konusunda ise günlük sosyal medya,iş uygulamaları,fotoğraf çekimi,arama yapmak mesaj çekmek vs. için kullanıyorum yani oyun oynamıyorum.Günümü çok rahat karşılıyor.

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Şarj kullanımı konusunda ise günlük sosyal medya,iş uygulamaları,fotoğraf çekimi,arama yapmak mesaj çekmek vs. için kullanıyorum yani oyun oynamıyorum.Günümü çok rahat karşılıyor.

Hocam bana şarjın hızlı bitmesi önemli değil hızlı dolsun da yeterli :)

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Oyun oynarsan batarya götürmez o kesin bak :D

Artık şarjı %100 yapıp 30 dk oynarım hocam sıkıntı olacağını pek düşünmüyorum öyle oyun müptelası değilim zaten arada kafa dağıtmak amaçlı giriyorum

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Hocam bana şarjın hızlı bitmesi önemli değil hızlı dolsun da yeterli :)
Ya genel olarak 6-6.30 saat ekran süresi alıyorum.Genelde ortanın ve ortanın üstünde parlaklık olarak kullanıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Artık şarjı %100 yapıp 30 dk oynarım hocam sıkıntı olacağını pek düşünmüyorum öyle oyun müptelası değilim zaten arada kafa dağıtmak amaçlı giriyorum
O zaman süper alabilirsin ha ama şunu da belirteyim mesela inan bana 7 Plus'tan sonra rahatlatan bir güzel olay da ekran olmuş True Tone öyle güzel bir şey ki senin hiç gözlerini yormuyor.

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Ya genel olarak 6-6.30 saat ekran süresi alıyorum.Genelde ortanın ve ortanın üstünde parlaklık olarak kullanıyorum.

Bir de hocam ben genellikle aldığım tüm iPhone’ları veya telefonları pil tasarrufu iPhone’un deyimiyle düşük güç modunda kullanırım. Siz düşük güç modunda mı yoksa normal mi kullanıyorsunuz? Şu an kullandığım 7 plus düşük güç modunda 8-9 saat ekran süresi alıyorum lakin günde 3 defa şarja takıyorum :D

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Ayrıca şu an Spigen ekran koruyucu ve Spigen rugged armor kullanıyorum (telefon rengi siyah efsane duruyor). :) (7 Plus modelinde de aynı modeller vardı :D)

Bir de hocam ben genellikle aldığım tüm iPhone’ları veya telefonları pil tasarrufu iPhone’un deyimiyle düşük güç modunda kullanırım. Siz düşük güç modunda mı yoksa normal mi kullanıyorsunuz? Şu an kullandığım 7 plus düşük güç modunda 8-9 saat ekran süresi alıyorum lakin günde 3 defa şarja takıyorum :D
Düşük güç modunda maalesef ama tek şarjla 6-6.30 saat ekran süresi

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Ayrıca şu an Spigen ekran koruyucu ve Spigen rugged armor kullanıyorum (telefon rengi siyah efsane duruyor). :) (7 Plus modelinde de aynı modeller vardı :D)

Eğer se2 alırsam rengi kesinlikle product red olur. O kadar şık ki..

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119

1. Küçük
  2. Hızlı şarj var
  3. Kablosuz şarj var
  5. Daha hızlı

Peki telefon kaç saatte doluyor? Yani 5w/1a ya da diğer hızlı şarj adaptörleri 18w lik USB-C girişli adaptör veya sizin dediğiniz 12w lik iPad adaptörleri ile ne kadar sürede %0 dan %100’e tam dolum yapabiliyor ?

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Peki telefon kaç saatte doluyor? Yani 5w/1a ya da diğer hızlı şarj adaptörleri 18w lik USB-C girişli adaptör veya sizin dediğiniz 12w lik iPad adaptörleri ile ne kadar sürede %0 dan %100’e tam dolum yapabiliyor ?
Attığım videoda veriler belirtilmişti ancak kendim tam saat olarak test etmedim.Yarın test eder iletirim sana :)

çiçekçikız

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence şarjının geç dolması daha iyi. Hızlı dolunca hızlı da bitiyor yeni telefonlar genelde yavaş doluyor bataryası daha sağlıklı olduğu için

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Bu sorunu çözmek için telefonunuzu gece yatmadan önce şarja takın, böylece beklemek zorunda kalmazsınız.
Kalktığında Kullanıyorsun Sonra Yine Şarja

bence şarjının geç dolması daha iyi. Hızlı dolunca hızlı da bitiyor yeni telefonlar genelde yavaş doluyor bataryası daha sağlıklı olduğu için
Bunun Doğruluk Payı Nedir?

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119

Düşük güç modunda maalesef ama tek şarjla 6-6.30 saat ekran süresi

Hocam baya iyi gitmiş bataryası.. Sihirli elmada testini yapmışlardı 3 saat ekran süresi aldılar :D

AxEx

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
11
şarjı geçtim şarj aletide zor bulunuyor orjinali

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119