iPhone'dan Oppo'ya geçilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Çok fazla kullandığım için iOS cihazların çoğunda şarj sorunu yaşadım artık şarj sorunu yaşamak istemiyorum
Xr ile 11 genel olarak ortalama kalite sunsalarda batarya performansı konusunda iki cihazda çok başarılı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

grbzz'ün de dediği gibi amiral gemisinden orta segmente geçeceksin. Malzeme kalitesi ve akıcılık anlamındaki farkı hissedersin. Alışırsın zamanla fakat başta geçtiğinde çok değişik gelecek. Tavsiyem iOS istemiyormuşsun zaten , amiral gemisi modellere bakman. Mi 10T , S20 FE (Bunun malzeme kalitesi kötü ama performans anlamında üzmez), hatta bütçen yeterliyse Galaxy S20 bakabilirsin.

iPhone 6 kullanıyorsun neden güncel iPhone kullanıyormuş gibi her konuya bodoslama girip yanlış bilgi veriyorsun?
S20 Fe önermekten vazgeçin.S20 lerin yüz karası.S20 android 11 le beraber gayet iyi ona lafım yok ama S20 Fe ekran dokunmatik sorunu ve berbat tasarımı ile kesinlikle alınmaması gereken bir cihaz.

Dnf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Şöyle zaten şuan kararsız kaldığım cihazlar mi 10 t-Mi 10 t pro-s20- note 10 lite

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Neden 2 ? Iphone 6 1 GB ama.
Mesela neden ben iPhone tercih ettim?
Kamerası, ses kaydedicisi için ve arada Dancing Line.
Bunun için yeterli 1 GB'li iPhone 6 yeterli ama kısılıp kalıyorsun. O açıdan çok can sıkıcı.

S3 var mesela. 2. El bulursun.
Öldürme :D.

@Sıradan Kullanıcı, @Rizelimapper53, siz beni Apple düşmanı sanıyorsunuz değil mi?

Ama ben Apple düşmanı falan değilim. İnsanlar 2500-3000 arası telefon önerisi istediklerinde direk İphone 7 serisinden bir cihaz almaları öneriyorum mesela. Çünkü bu bütçeye donanımları kötü cihazlar satıyorlar. Ama iPhone 7 daha avantajlı.

Her şeyiyle daha kaliteli yani iPhone 7.

Çevremde çok gördüm 2500-3000 arası parasını çöp eden. Kamera, ses kaydedicisi, oyun performansı, ekran kalitesi falan çok kötü. Hele o ekranları yok mu? Çok iğrenç ya.

iPhone 6'yı bile değişmem yani onlara. Al-sat yapılacak cihazlar da değil.

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Şöyle zaten şuan kararsız kaldığım cihazlar mi 10 t-Mi 10 t pro-s20- note 10 lite
S20 yada ikinci el S20 plus öneririm.S20 alırsan cihazı android 11 e güncelleyip güncellemeden sonra hard reset atmanı tavsiye ederim.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Ne için reset atmalıyım?
S20 lerde android 10 sürümünde işlemci ve yazılımsal hatalar vardı.Bu hatalar Android 11 le beraber düzeltildi.Şu anda S20 ailesi android 11 le beraber çok iyi bir deneyim sunuyor.S20 yı aldın kutudan android 11 sürümü ile çıkıyorsa sorun yok ama android 10 la çıkıyorsa 11 e güncellemen lazım.Büyük güncellemelerden sonra sorunsuz deneyim için hard reset (cihazı tamamen sıfırlama) şart.S20 kalite olarak çok iyi bir cihaz.120hz ekran hızı ve stereo hoparlörü tek kelime ile efsane.

Bunun için yeterli 1 GB'li iPhone 6 yeterli ama kısılıp kalıyorsun. O açıdan çok can sıkıcı.

@Sıradan Kullanıcı, @Rizelimapper53, siz beni Apple düşmanı sanıyorsunuz değil mi?

Ama ben Apple düşmanı falan değilim. İnsanlar 2500-3000 arası telefon önerisi istediklerinde direk İphone 7 serisinden bir cihaz almaları öneriyorum mesela. Çünkü bu bütçeye donanımları kötü cihazlar satıyorlar. Ama iPhone 7 daha avantajlı.

Çevremde çok gördüm 2500-3000 arası parasını çöp eden. Kamera, ses kaydedicisi, oyun performansı, ekran kalitesi falan çok kötü. Hele o ekranları yok mu? Çok iğrenç ya.

Ben anneme 3300 TL ye ikinci el kırmızı İphone 8 aldım.Bu zamanda İphone alınacaksa 8 in aşağısı alınmamalı.İphone 7 dediğin cihaz batarya konusunda sefilleri oynayan ve yük altında ısınan bir cihaz.8 deki A11 bionic işlemci hem daha güçlü hemde daha verimli bir işlemci.İphone 7 ye verilen 2500 TL ye ben acırım.

Son düzenleme:

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
oyun oynayacagim demissiniz 6500tlyi snapdragon 765gli gucsuzlugunden dolayi 4k60fps video bile cekemeyen pubg mobilede akicida bile 60fps ayari acik olmayan bir telefon oppo reno 3 pro bunun yerine butce artirilip iphone 11 ve oneplus 8 alinabilir bu butceyle de iphone xr s20 ve s10 lite alinabilir

iphone 8 cok daha mantikli daha guncel teknolojiler var icinde kotu kondisyon dahi olsa alinir yenilenmis ikinci el her turlu (hizli sarj kablosuz sarj ve a11 acisindan iphone 7 ios 14 ile biraz yavasladi)

Son düzenleme: