iPhone XS’ten Samsung S20’ye

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Şu an iPhone XS kullanıyorum ve pil konusunda büyük sıkıntılar yaşıyorum.Çok yoğun kullanmama rağmen günde yaklaşık 3 defa şarj takmak zorunda kalıyorum. Telefonu satıp Samsung S20 almak var aklımda.Samsung S20 istememin nedeni sadece pil değil. 120hz ekran, daha yeni bir tekefon olması ve kamera gibi sebepler. Kullananlar varsa lütfen yardımcı olabilir mi? Kullanmayanlarda bu konudaki fikrini beyan edebilirse sevinirim. Son olarak lütfen iPhone 11 önermeyin.

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Şu an iPhone XS kullanıyorum ve pil konusunda büyük sıkıntılar yaşıyorum.Çok yoğun kullanmama rağmen günde yaklaşık 3 defa şarj takmak zorunda kalıyorum. Telefonu satıp Samsung S20 almak var aklımda.Samsung S20 istememin nedeni sadece pil değil. 120hz ekran, daha yeni bir tekefon olması ve kamera gibi sebepler. Kullananlar varsa lütfen yardımcı olabilir mi? Kullanmayanlarda bu konudaki fikrini beyan edebilirse sevinirim. Son olarak lütfen iPhone 11 önermeyin.
Hocam benim aklımda iki soru var. Bir telefona o kadar para vermek mantıklı mı? (İhtiyacınız var mı?) İkincisi ihtiyacınız nedir? (Kişisel merak)

Telefonlar hakkında, Apple zaten sevdiğim bir marka değildir ancak Samsung bu telefonunu güzel yapamamış. Binlerce kötü yorum bulunduruyor. Ben sizin yerinizde olsam S20 almayı tercih etmezdim. Onun yerine Note 10 Plus daha mantıklı bir seçim olabilir arkadaşlar daha iyi bir yorum yapabilirler.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Mutlaka kullanan birine danışın ki burada kullananlar varsa zaten deneyimlerini aktarır.
Cihazda bir ısınma sorunu olduğunu duymuşsunuzdur telefonla konuşurken throttle yiyen bir cihaz.

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
Şahsen kullanmadım ama. Kullanan arkadaşlar var. Çok iyi cihaz ve beklentilerinizi rahatlıkla karşılayacaktır. Isınma biraz olsada almaya engel değil. Siz bakmayın bu forumda ısınmadan gıcık kapanlar var ??

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Xs in bataryası günü çıkartır diye biliyorum.Dark mode diye bir ayar var.Onu aktif ettinmi? Arka planda uygulama yenileme kapalımı? Açık olduğu zaman dünyanın pilini yer.İphone larda bir kaç ayar var.Bu ayarları yaptğın zaman batarya günü çıkartıyor.S20 ye gelince bu cihaz genel olarak başarılı olsada Exynos 990 bu cihazın kalitesine gölge düşürüyor.Exynos 990 lı S20 de batarya konusunda saç baş yolarsın.S20 alacaksan yurtdışı Snapdragon 865 li al kafan rahat olsun.

BarKoda1010

Profesör
Reaksiyon puanı
353
Mantıklı olabilir, S20yi inceleme fırsatım oldu gayet hoşuma gitti. iOS'cu olarak Samsungun arayüzü OneUI yı da çok başarılı buldum. Bataryası hakkında fikrim yok, batarya testlerine bakmanızı öneririm. Bence mantıklı bir değişim, S20 hakkaten çok dolu bir cihaz

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
11 yerine XS düşünüyordum bu kadar kötümüymüş yahu :( S20 dar boğazı oyunda yapsın, render da yapsın da telefon görüşmesinde nasıl yapıyormuş oda tuhaf. Kullananlara sorun hocam, kullanmayanların yorumunu es geçin.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Mutlaka kullanan birine danışın ki burada kullananlar varsa zaten deneyimlerini aktarır.
Cihazda bir ısınma sorunu olduğunu duymuşsunuzdur telefonla konuşurken throttle yiyen bir cihaz.
Aynen. Telefonla konuşurken çok ısınıyor.

Ergin_09

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Ben s20 hiç kullanmadım ama bu telefonu alman biraz mantıksız cihazın rakiplerinide yarı fiyatına snapdragon 865 li telefonlar dururken ve tabi 100x ve 8k (çok kötü ) gibi fantastik şeylere hevesin yoksa çinli rakiplerden almalısın hem pran cebinde kalır hem daha yüksek performas alırsın

Apocalypse_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,271
Bu exynos ile insanların ne derdi var çok mu berbat bir şey ?
bende S9+ var Exynos 9810 varmış ama öyle berbat bir şey değil sanki.

Yıldırım E.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,681
Exynos 990'lı alırsan çok pişman olursun yurtdışı 865'li al.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Ben yerinde olsam OnePlus 8 alırdım şahsen Exynos 990'lı bir telefon alma derim S20 kullanmadım ama alacaksan da SD865'li S20 almanı öneririm

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,771
Exynos 990 yerine illa değiştirmek isterseniz bence S10 Lite alın kesinlikle.

ONUR_345241

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Çift telefon kullandığım zamanlarda Xs ve S9 u aynı anda kullanıyordum .
Ios benim kullanım tarzımı karşılamıyor. Çok akıcı çok kaliteli evet ama herkesin zevkleri farklı demek ki. Ana hattım her zaman S9 da idi. Kamera olarak XS i bir nebze arayacağını söyleyebilirim hocam özellikle ön kamerada. Onun dışında S20 ye geçilir niye geçilmesin. Yalnız ekranı 120 Hz modunda kullanırsanız sürekli 8-10 aya kalmaz klasik bataryanın çöp oluşunu izlersiniz. Güncelleme olayını 1 sene daha uzatmasıyla beraber bence alınır 3 sene tam performansta, 1 senede çok üzmeyecek şekilde toplam 4 sene kullanırsınız. 4 senede gayet yeterli süre ben hiç bir telefonumu 4 sene kullanmış değilim sıkılır değiştiririm. Samsung da batarya büyük ihtimal 1,5 sene sonra değiştirilecek kıvama gelir onuda belirteyim. İşin maddi yönünden bakarsak TR garantili sıfır XS ler 5900 lere kadar düşmüştü. Şuan ikinci elleri Iphone 11 ile yarışır fiyatlara geldi. Evet saçmalık ama malesef böyle bir gerçekte var satarken zarar ettirmiyor bu elmalar. Iphone 11 konusunda bende sizinle aynı görüşteyim takoz niyetine kullanılacak telefon. Iphone dediğin Xs gibi 11 Pro gibi hem premium hemde kibar olacak.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Çift telefon kullandığım zamanlarda Xs ve S9 u aynı anda kullanıyordum .
Ios benim kullanım tarzımı karşılamıyor. Çok akıcı çok kaliteli evet ama herkesin zevkleri farklı demek ki. Ana hattım her zaman S9 da idi. Kamera olarak XS i bir nebze arayacağını söyleyebilirim hocam özellikle ön kamerada. Onun dışında S20 ye geçilir niye geçilmesin. Yalnız ekranı 120 Hz modunda kullanırsanız sürekli 8-10 aya kalmaz klasik bataryanın çöp oluşunu izlersiniz. Güncelleme olayını 1 sene daha uzatmasıyla beraber bence alınır 3 sene tam performansta, 1 senede çok üzmeyecek şekilde toplam 4 sene kullanırsınız. 4 senede gayet yeterli süre ben hiç bir telefonumu 4 sene kullanmış değilim sıkılır değiştiririm. Samsung da batarya büyük ihtimal 1,5 sene sonra değiştirilecek kıvama gelir onuda belirteyim. İşin maddi yönünden bakarsak TR garantili sıfır XS ler 5900 lere kadar düşmüştü. Şuan ikinci elleri Iphone 11 ile yarışır fiyatlara geldi. Evet saçmalık ama malesef böyle bir gerçekte var satarken zarar ettirmiyor bu elmalar. Iphone 11 konusunda bende sizinle aynı görüşteyim takoz niyetine kullanılacak telefon. Iphone dediğin Xs gibi 11 Pro gibi hem premium hemde kibar olacak.
İPhone 11 Apple kalitesine yakışmayan bir cihaz takoz 11 almam giderim 11 pro alırım

Python 3.8.2

Doçent
Reaksiyon puanı
558
Mercedes'ten inip BMW'ye binmek gibi bir şey. Çok fark olmaz diye düşünüyorum

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Bütün cevapları okudum. Herkesin cevapları için çok teşekkür ediyorum. Görüşleriniz benim için çok önemliydi. İyi forumlar dilerim.

kaanbt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
1 Aydır S20 kullanıyorum hiçbir zaman konuşurken throttle yemedim.

HarunBey

Asistan
Reaksiyon puanı
324
İphone'dan Android'e geçişi önermem çünkü İphone kullanan Androide alışamıyor Android kullanan
İphone alışamıyor.Birde Note 20 almanı tercih etmem çünkü o kadar para vereceğine değmez.Yerine Note 10 alabilirsin