İphone XS Sorun

Bu konuyu okuyanlar

anonimbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba arkadaşlar. 25 Haziranda İphone XS aldım. Bugün 2 Eylül itibari ile pil sağlığı %98'e düştü.Bu anormal bir durum mu ya da normal olan bişey mi?
Diğer sorun ise telefonu kilitlerken 1-2 saniye sonra kapanmasıdır. Şimdiden vereceğini tavsiyeler için teşekkür ederim...

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bu pil sağlığı durumu sanırım yazılımsal bir şey çünkü daha önceden de SE alan bir arkadaşımız da aynı sorundan şikayetçiydi. Sizin şu anki durum nedir @iBerk ?

Madem telefonu yeni aldıysanız bir temiz kurulum yapın eğer sorunlar devam ederse Apple ile görüşmeyi deneyin.

Son düzenleme:

bwr

Doçent
Reaksiyon puanı
758
Hocam görünüşe göre garantiniz devam ediyor. Ben Xs kullanmadığım için bilmiyorum ama geç ekran kapanması bir efekt de olabilir, yazılımsal bir sorun da olabilir, kapatma tuşunun temasında sorun olması ile de olabilir ama şikayetlerinizi ileterek teknik servise gönderirseniz veya İstanbul'da yaşıyorsanız Zorlu Center'da Apple Genius Bar var, randevu alarak orada sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Reaksiyon puanı
103
pil sağlığını ciddi sorun haline getirmeyin artık. Kullanmasanız bile yine düşecek. Yaklaşık 2-3 aydır kullanıyormuşsunuz gayet normal.

Reaksiyon puanı
8,012
Pil sağlığına çok takılmayın yazılımsal sorun o. Geç kapanması da normal XR kapatmak için kaydırdıktan 30 35 saniye sonra kapanıyor.