İphone XS mi Huawei P30 Pro mu?

cliff

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Telefonumu değiştirmek istiyorum ama çok kararsız kaldım. Huawei google olayından sonra biraz çekingen yaklaşıyorum. Sizce hangisini almalıyım? İki telefonuda kullananlar telefonların iyi ve kötü yanlarını yazabilir mi?

Isaac42

Profesör
Reaksiyon puanı
2,527
Huawei p30 pro güncelleme alacak ondann bir şüpheniz olmasın. Eğer kamera sizin için önemliyse net p30 pro. Eğer ios'dan Androide geçme aşamasındaysanız xs derim Androide alışamama gibi Bi durumunuz olursa pişman olmayın diye. Ama özellikler bakımından p30 pro daha güçlü daha iyi duruyor. İşlemci olarak xs biraz daha üstün.

P30 pro avantajları:
-4200 mah pili çok iyi bir performans gösteriyor.

-başka bir telefona şarj aktarımı yapabilirsin.

-kamera ve ekrandan optik parmak izi okuma çok hızlı.

-kızılötesi olması.

Dezavantajları:
-mono hoperlor bulundurması

-işlemci olarak gayet iyi fakat antutu puanında xs in gerisinde kalıyor. (hız testlerinde p30 pro xs i geçiyor.) ama bu demek değildir ki p30 pro nun işlemcisi kötü hemde çok iyi bir işlemci gayet hızlı ve stabil.

-4k 60 fps değilde 30 fps çekmesi.

Xs'in avantajları:

-stereo güzel ve güçlü bir hoperlor bulundurması.

-4k 60 fps video çekebilmesi.

-işlemci gücünün bir tık daha iyi olması.

DDezavantajları:

-o kadar para veriyorsun ve kutudan hızlı şarj adaptörü çıkmıyor.

-pili

AAklıma bunlar geldi ve bu özelliklerden hangisi sana daha yakınsa ona yönel derim iki telefonda pişman etmez ama ben olsam İPhone xs alırdım çünkü İPhone kalitesini ve stabilize sini seviyorum.

cliff

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Huawei p30 pro güncelleme alacak ondann bir şüpheniz olmasın. Eğer kamera sizin için önemliyse net p30 pro. Eğer ios'dan Androide geçme aşamasındaysanız xs derim Androide alışamama gibi Bi durumunuz olursa pişman olmayın diye. Ama özellikler bakımından p30 pro daha güçlü daha iyi duruyor. İşlemci olarak xs biraz daha üstün.

P30 pro avantajları:
-4200 mah pili çok iyi bir performans gösteriyor.

-başka bir telefona şarj aktarımı yapabilirsin.

-kamera ve ekrandan optik parmak izi okuma çok hızlı.

-kızılötesi olması.

Dezavantajları:
-mono hoperlor bulundurması

-işlemci olarak gayet iyi fakat antutu puanında xs in gerisinde kalıyor. (hız testlerinde p30 pro xs i geçiyor.) ama bu demek değildir ki p30 pro nun işlemcisi kötü hemde çok iyi bir işlemci gayet hızlı ve stabil.

-4k 60 fps değilde 30 fps çekmesi.

Xs'in avantajları:

-stereo güzel ve güçlü bir hoperlor bulundurması.

-4k 60 fps video çekebilmesi.

-işlemci gücünün bir tık daha iyi olması.

DDezavantajları:

-o kadar para veriyorsun ve kutudan hızlı şarj adaptörü çıkmıyor.

-pili

AAklıma bunlar geldi ve bu özelliklerden hangisi sana daha yakınsa ona yönel derim iki telefonda pişman etmez ama ben olsam İPhone xs alırdım çünkü İPhone kalitesini ve stabilize sini seviyorum.

İos’dan geçicem şuan 6 plus kullanıyorum androide geçmek biraz korkutuyor. Cidden p30 pronun kamerası çok iyi ama iphone kalitesi cidden daha farklı. Şuan hala karar veremiyorum ama xs yi en az 4-5 yıl sorun çıkmadan kullanırım gibi geliyor ama android telefonlarda yaşadığım sıkıntılardan dolayı en fazla 2-3 yıl kullanılır gibime geliyor android telefonlar uzun kullanım için uygun olmadığını düşünüyorum tabi bu benim düşüncem belki şuanda çıkan androidler p30 pro filan beni 4-5 yıl götürebilir bilemiyorum.

Isaac42

Profesör
Reaksiyon puanı
2,527
İos’dan geçicem şuan 6 plus kullanıyorum androide geçmek biraz korkutuyor. Cidden p30 pronun kamerası çok iyi ama iphone kalitesi cidden daha farklı. Şuan hala karar veremiyorum ama xs yi en az 4-5 yıl sorun çıkmadan kullanırım gibi geliyor ama android telefonlarda yaşadığım sıkıntılardan dolayı en fazla 2-3 yıl kullanılır gibime geliyor android telefonlar uzun kullanım için uygun olmadığını düşünüyorum tabi bu benim düşüncem belki şuanda çıkan androidler p30 pro filan beni 4-5 yıl götürebilir bilemiyorum.
P30 pro seni 4 5 yıl götürür ama madem 6 plus kullanıyorsun xs e geç derim. 6 7 bin TL bilmediğin bir işletim sistemine verme bence. Ha belki de çok seveceksin bilemem ama yinede sen xs e geç o da çok iyi bir telefon 6 plustan ona geçince çok büyük farklar göreceksin zaten adeta büyüleneceksin :)

cliff

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
P30 pro seni 4 5 yıl götürür ama madem 6 plus kullanıyorsun xs e geç derim. 6 7 bin TL bilmediğin bir işletim sistemine verme bence. Ha belki de çok seveceksin bilemem ama yinede sen xs e geç o da çok iyi bir telefon 6 plustan ona geçince çok büyük farklar göreceksin zaten adeta büyüleneceksin :)

Teşekkür ediyorum cevaplarınız için cidden çok yardımcı oldu en yakın zamanda gidip telefona yakından bakıcam?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Xs yerine xr alırdım para cepte kalır ve batarya artısıda var. Xs'nin artı yönleri ayrıca süper amoled ve ikinci arka kamera ama xr yazılımsal bokeh özelliğine sahip ve kaliteli bir ips ekrana sahip xr'dense xs'yi şahsen mantıklı bulmuyorum zaten pahallıda. Xs'ye verilecek para ile xr2 beklenir. Yada android istersen note 10 batarya ve güç olarak bir canavar gelecek, umarım ufs 3.0'da artık gelir.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
P30'un yanında S10+ da olabilir. iPhone kullanıyorsan daha önceden hiç android kullanmadıysan zorlanırsın ama kullandıysan pek bir şey değişmez. Lan göre tercihini yap bu cihazlar arasından o ya da bu demek çok zor hepsi birbirinden iyi.

Reaksiyon puanı
4,599
Telefonumu değiştirmek istiyorum ama çok kararsız kaldım. Huawei google olayından sonra biraz çekingen yaklaşıyorum. Sizce hangisini almalıyım? İki telefonuda kullananlar telefonların iyi ve kötü yanlarını yazabilir mi?

Ben Xs alırdım :)

Reaksiyon puanı
8,024
Benim tercihim de iPhone XS olurdu ikisi arasında kalsam. Apple A12 işlemcisi gerçekten çok başarılı. Pil tüketimi de performansı da kullanıcılarını gayet memnun ediyor.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

hocam sen telefoncu adamsın sence nokia 5.1plus alınabilirmi? Kamerası iyi geldi bana izlediğim videolarda xiaomi'ye göre 1500 ve altı bakıyorum, ekran kalitesi kötü değil, batarya 3000 ama ekran hd ips canlı bir ekranı var. Beni ortada bırakan konuları ise mediatek helio p60 ve 3gb ram sence 3/4 yıl bir batarya değişimi ile kullanılırmı ve batarya değişimini yapacağım zaman nasıl yapmamı önerirsiniz.
Edit; pardon vücut sar değeride bayağı yüksekmiş :( millete dünya kadar öner bulama bir tane.

Reaksiyon puanı
4,599
Ben Nokia 5.1 Plus almam doğrusu çakma Xs gibi duruyor, Şahsen bana bedavaya verseler almam.
Edit; Hocam zaten arkadaşlara önerirken atom parçalıyoruz ama iş kendimize telefon almaya gelince ilham gelmiyor.