İphone Xr pil sağlığı

Bu konuyu okuyanlar

Harun Buğra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
arkadaşlar şu an xr alıp ios geçmek istiyorum 64 gb lık modeli 6.500 tl bazında satışta fakat benim şu eksikliğimi giderin her sene pilmi değişmek lazım iphone da yani bu pil sağlığına aşırı takıldım %kaç olunca telefon ölüyor işlevi nedir yani bana açıklarmısınız garantisi bittikden sonra ki süreçde nasıl bu pil sağlığı kaça yapılıyor vs

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,972
arkadaşlar şu an xr alıp ios geçmek istiyorum 64 gb lık modeli 6.500 tl bazında satışta fakat benim şu eksikliğimi giderin her sene pilmi değişmek lazım iphone da yani bu pil sağlığına aşırı takıldım %kaç olunca telefon ölüyor işlevi nedir yani bana açıklarmısınız garantisi bittikden sonra ki süreçde nasıl bu pil sağlığı kaça yapılıyor vs
Telefonu sarjda kullanmazsanız pili uzun gider her sene pili değiştirmeye gerek yok

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Cihazın batarya sağlığı yüzde 80 in altına inince cihaz servise gönder uyarısı verecek.O zaman servise götürürsün.Oyun olayına girmezsen 2 yıl yada 2 yıla yakın bir sürede batarya değişimi için servise gidersin.(Tahminim) Servise batarya değişimi için gittiğinde eğer garantin devam ediyorsa bedava değişim yaparlar ama garantin bitmişse 450-550 TL arasında bir fiyat karşılığında batarya değişimi yaparlar.(Xr batarya fiyatını bilmiyorum.Verdiğim rakamlar tahmini)

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
%80nin altından uyari veriyor servise götürmeniz gerektiğiyle alakalı. Bataryanızı sağlıklı kullanırsanız, ömrünü kendinizde uzatabilirsiniz.
Ben Xr’ı alalı yaklaşık 6 ay olacak. Pil sağlığım %100 seviyesinde hala. Pil sağlığı evet zamanla azalıyor ve bu sadece iphoneların sorunu değil. Lityum İyon pil kullanan tum cihazlar için geçerli bir durum. Yani android de kullansanız durum aynı olucak. Laptop da kullansanız durum değişmeyecektir. İphonelar da farklı olarak pil sağlığını görebiliyoruz sadece hepsi bu.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
5 yıl 4 aydır iphone 6s plus 64 gb kullanıyorum. ayarlardan iyileştirilmiş pil sağlığını aktif edersin. telefon şarjda ise asla telefonla oynama. telefonu %20'ye gelince şarja takmaya özen göster. %100 olunca şarjdan al. iyilşetirilmiş pil sağlığı aktif olduğu için telefon %80 den sonra şarj etmeyi kendisi otomatik ayarlıyor ve daha sağlıklı şarj ediyor.

Harun Buğra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
anladım diğer markalardada bu sorun mevcut aslında am iphoneda bunu kafya takma sebebimiz bize pil sağlığını % 'lik olarak göstermesi tamamen psikolojik yani

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Bence pil sağlığı %90 ve altı olan ikinci el cihazları tercih etmeyin.

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
6 yıl önce aldığım iphone 6 pil sağlığı şuan %96

®Shift®

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,806
Batarya 100 de 80 altına düşünce garantiye götür bataryanı değişirler 100 de 60 a kada kullanırsın sonra.
Mesaj otomatik birleştirildi:

peki Xr 15W hızlı şarj destekliyor piyasada 15 w iphone adaptör bulamadım da uygun fiyat adaptör 18W olsa yada daha fazla sorun olurmu
Olmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son mesajlar