iPhone X yüzünden akıllı telefon pazar payı düştü!

ismail çakmak

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Piyasanın pazar paylarını ölçen istihbarat şirketi Kantar raporuna göre; ABD’de iOS payı % 40.6’dan %32.9 a düştüğünü belirtti.

Raporlara göre kullanıcılar tarafından edinilen bilgilere göre kullanıcılar iPhone X’in satışa çıkmasını bekliyor. Analistçiler kullanıcıların satın alma kararlarını iPhone X‘i test edip, iPhone 8 ile kıyaslayarak aradaki yüksek fiyata değip değmeyeceğini düşünüyor.

Kullanıcıların verdiği kararlar doğrultusunda ertelemeler sona erdikten sonraya kadar düşüş yaşanabilir. Eski iPhone’sini yeni modeli ile yükseltme yapan kullanıcılar geçen yıla nazaran % 35.3’ten %30.1’e düştü.

KAYNAK: iPhone X yüzünden akıllı telefon pazar payı düştü! - AppleLobi

iPhone-X-pazar-payi.jpg

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Bu sene gerçekten çuvalladılar sırf note 8 e rakip çıkarmak için 7s ve 7s plus olacak telefonu 8 ve 8 plus olarak tanıttılar iphone x ise face id dışında elle tutulur extra bişey sunmuyor ki banane face id den günlük kullanımda kaç kişi kullanır o saçma özelliği acaba buda merak konusudur. Tasarımda da eleştirildi üstte ki çentikten ötürü bakıldığı zaman arkası cam tasarım iphone 8 ve 8 plusta da aynı işlemci aynı hızlı ve kablosuz şarz özellikleri aynı sadece tasarım olarak farklı ve buda insanları düşündürmeye yetti ipone x e 6 bin tl vermeyi göze alsaydım kesinlikle önümüzde ki yıl çıkacak modelleri beklerdim çok daha mantıklı olurdu

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,384
Bu sene gerçekten çuvalladılar sırf note 8 e rakip çıkarmak için 7s ve 7s plus olacak telefonu 8 ve 8 plus olarak tanıttılar iphone x ise face id dışında elle tutulur extra bişey sunmuyor ki banane face id den günlük kullanımda kaç kişi kullanır o saçma özelliği acaba buda merak konusudur. Tasarımda da eleştirildi üstte ki çentikten ötürü bakıldığı zaman arkası cam tasarım iphone 8 ve 8 plusta da aynı işlemci aynı hızlı ve kablosuz şarz özellikleri aynı sadece tasarım olarak farklı ve buda insanları düşündürmeye yetti ipone x e 6 bin tl vermeyi göze alsaydım kesinlikle önümüzde ki yıl çıkacak modelleri beklerdim çok daha mantıklı olurdu

Başarılıda olamadılar kendi çapında en iyi amiral gemisi İphone X