iPhone X mi? S9+ Mı? Note 8 mi?

Reaksiyon puanı
4,595
Üç cihaz arasında kaldım hangi cihazı seçmeliyim, neden ?

Son düzenleyen moderatör:

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,415
Üç cihaz arasında kaldım hangi cihazı seçmeliyim, neden ?
Daha üstün pil deneyimi, kamera özellikleri exynos 9810 platformu barındıran, Ar animoji'ye ve gelişmiş yüz tanıma gibi özelliklere sahip olan Galaxy S9+'ı öneriyorum.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,415
X hakkında ne düşünüyorsunuz?
6000TL vermenin halada mantıksız olduğunu düşünüyorum. Hızlı şarj teknolojisini destekliyor ancak kutu içeriğinden çıkmıyor. Ön kamerası maalesef çok başarılı değil. Arka kamerası iş görüyor fakat iş videoya gelince OIS ve gece çekimlerindeki düşük performansı yüzünden yüz güldürecek sonuçlar elde edemiyorsunuz. Face ID halada pratik değil oysaki parmak izinden dahada işlevsel olacaktı. Bu arada parmak izi sensörü bulunmuyor. Çentikli ekran tam ekran video izlerken yanlardan siyah band çıkmasına neden oluyor. O çentikli kısım maalesef ki tam ekran video izlerken ya siyah band arasına gizleniyor yada gizlemeyip görüntünün bir kısmını cropluyor.
Pil deneyimi konusunda normal kullanımda oldukça başarılı. 2700 mAh civarı kapasiteye sahip olmasına rağmen. Cihaz yinede kalın. Yinede bir çok eksisi var.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
4,595
Evet oldukça eksileri var beni en çok da yazılımsal sorunları korkutuyor, kutu içersin de hızlı şarj adaptörü yok, 6100 TL dediler fiyatına bana da fazla geldi aslında S9+ doğru tercih gibi görünüyor :)

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,415
Evet oldukça eksileri var beni en çok da yazılımsal sorunları korkutuyor, kutu içersin de hızlı şarj adaptörü yok, 6100 TL dediler fiyatına bana da fazla geldi aslında S9+ doğru tercih gibi görünüyor :)
Her sene her eskiyen modelde yeni ios sürümüne geçtikten sonra sorunlar varoluyor.
Bencede S9+ daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Reaksiyon puanı
4,595
6000TL vermenin halada mantıksız olduğunu düşünüyorum. Hızlı şarj teknolojisini destekliyor ancak kutu içeriğinden çıkmıyor. Ön kamerası maalesef çok başarılı değil. Arka kamerası iş görüyor fakat iş videoya gelince OIS ve gece çekimlerindeki düşük performansı yüzünden yüz güldürecek sonuçlar elde edemiyorsunuz. Face ID halada pratik değil oysaki parmak izinden dahada işlevsel olacaktı. Bu arada parmak izi sensörü bulunmuyor. Çentikli ekran tam ekran video izlerken yanlardan siyah band çıkmasına neden oluyor. O çentikli kısım maalesef ki tam ekran video izlerken ya siyah band arasına gizleniyor yada gizlemeyip görüntünün bir kısmını cropluyor.
Pil deneyimi konusunda normal kullanımda oldukça başarılı. 2700 mAh civarı kapasiteye sahip olmasına rağmen. Cihaz yinede kalın. Yinede bir çok eksisi var.

Haklısınız :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Her sene her eskiyen modelde yeni ios sürümüne geçtikten sonra sorunlar varoluyor.

Çok teşekkür ederim, aklımı yeterince karıştırmışlardı :)

Son düzenleme:

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
İphone X aldığımda sürüm 11.1 di şimdi 11.3 teyim çok iyi okuyan face ID bazen tekliyor açmıyor cihaz 1dk süreyle açık kalıp tepkısiz kalıyor şimdi restore yapın ya da sıfırlayın yeniden kurun diyeceksiniz ama alalı 5 ay oldu niye sıfırlama ya da restore zahmetine gireyim eskiden plus kullanırdım sıfırlama işlemini ana sürümlerde yapardım şimdi herhalde ara güncellemelerde yapmak gerekiyor o da sıfırladığın zaman o hatayı da sıfırlayacak mı o da bir muamma
Neyse işin Özeti s9+ ya da note 8 alın onunda bazı aksaklıkları olsa bile sıkıntı çıkarmıyor bu kadar ya da huwaei ya da honor da önerebilirim.

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Dünden beri note 8 kullanmaya başladım açıkçası telefona aşık oldum ekranı kamerası s peni herşeyi muhteşem.Beni korkutan bataryasıydı ama şuanlık bi sıkıntı yok sabah 5 te şarjdan çektim çok yoğun kullanmadım ama yinede elimden pek düşürmedim şuanda %44 şarjım var.S9 plus daha güncel bi cihaz donanım olarak daha güçlü onu alman daha mantıklı olabilir ama diğer yandada note 8 var karar senin.X bu iki telefon arasında yapay telefon gibi geliyo bana kötü değil ama yeteri kadar iyide değil ayrıca x 6000 TL yi kesinlikle haketmiyor maksimum 4500 benim görüşüm bu yönde

Reaksiyon puanı
4,595
Dünden beri note 8 kullanmaya başladım açıkçası telefona aşık oldum ekranı kamerası s peni herşeyi muhteşem.Beni korkutan bataryasıydı ama şuanlık bi sıkıntı yok sabah 5 te şarjdan çektim çok yoğun kullanmadım ama yinede elimden pek düşürmedim şuanda %44 şarjım var.S9 plus daha güncel bi cihaz donanım olarak daha güçlü onu alman daha mantıklı olabilir ama diğer yandada note 8 var karar senin.X bu iki telefon arasında yapay telefon gibi geliyo bana kötü değil ama yeteri kadar iyide değil ayrıca x 6000 TL yi kesinlikle haketmiyor maksimum 4500 benim görüşüm bu yönde

Kesinlikle katılıyorum zaten bende söylüyorum kutu içeriğinde eksikler var en önemlisi hızlı şarj adaptörü kablosu, daha eksileri var,
benim korkum şu geçen cihazım Note 4 yere düştü ekranı tuz buz oldu, Note 8 ve S9+ ince ele iyi oturuyor fakat düştüğünde ne olur bilemiyorum bu yüzden düşündürüyor beni.

Son düzenleme:

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Kesinlikle katılıyorum zaten bende söylüyorum kutu içeriğinde eksikler var en önemlisi hızlı şarj adaptörü kablosu, daha eksileri var,
benim korkum şu geçen cihazım Note 4 yere düştü ekranı tuz buz oldu, Note 8 ve S9+ ince ele iyi oturuyor fakat düştüğünde ne olur bilemiyorum bu yüzden düşündürüyor beni.
İkiside corning gorilla glass 5 'le korunuyor ciddi bi düşme durumu olmadığı sürece sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama yinede kılıfla korumak lazım sonuçta verdiğimiz paralar az para değil.Son olarak şunu da eklemek istiyorum dün akrabalar misafirliğe geldiler birisinde s9 vardı aldım inceledim neden bilmiyorum ama note 8 in yanında oyuncak gibi geldi tasarımından dolayı olabilir s9 plusta aynı şekilde kenarları kıvrımlı olduğu için daha kibar duruyo Note 8 köşeli olduğu için daha erkeksi duruyo ama şu slow motion özelliğini çok beğendim onun için bile alınabilir.Sonuç olarak aklım S9 plus kalbim Note 8 diyor :)

Reaksiyon puanı
4,595
İkiside corning gorilla glass 5 'le korunuyor ciddi bi düşme durumu olmadığı sürece sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama yinede kılıfla korumak lazım sonuçta verdiğimiz paralar az para değil.Son olarak şunu da eklemek istiyorum dün akrabalar misafirliğe geldiler birisinde s9 vardı aldım inceledim neden bilmiyorum ama note 8 in yanında oyuncak gibi geldi tasarımından dolayı olabilir s9 plusta aynı şekilde kenarları kıvrımlı olduğu için daha kibar duruyo Note 8 köşeli olduğu için daha erkeksi duruyo ama şu slow motion özelliğini çok beğendim onun için bile alınabilir.Sonuç olarak aklım S9 plus kalbim Note 8 diyor :)

S9+ Note 8 yan yana oldukları için gözüm sürekli Note 8 de kalıyor, Note 8 alıp gelebilirim kısacası :)

S9+ Note 8 yan yana oldukları için gözüm sürekli Note 8 de kalıyor, Note 8 alıp gelebilirim kısacası :)

S9+ doğru seçim olabilir belki ama Note 8 almak istiyorum...

Son düzenleme:

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014

S9+ doğru seçim olabilir belki ama Note 8 almak istiyorum...
Doğru seçim inan pişman olmazsın gerçekten şuana kadar çıkmış en iyi android telefon olabilir zaten şuda var note 8 kendi segmentinde kral taaaki note 9 çıkana kadar:D

M

Murat Burç

SDN Okuru
S9 Plus. Note 8'in S-Pen hariç herhangi bir üstünlüğü yok bunun yanında o Note yhaa demenin alemi de yok. S7'den beri ilk defa kamera yenilendi S9 Plus'da. Siz düşünün gerisini. Basında da dediğim gibi S-Pen dışında S9 Plus goreceli olmayan her konuda önde

Alimuratsayın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
S9 plus s8 in üstüne çok fazla gelistirilmis değil bu yüzden note 8 kesinlikle bambaşka bir cihaz ki s Pen de büyüleyici

Reaksiyon puanı
4,595
S9 Plus. Note 8'in S-Pen hariç herhangi bir üstünlüğü yok bunun yanında o Note yhaa demenin alemi de yok. S7'den beri ilk defa kamera yenilendi S9 Plus'da. Siz düşünün gerisini. Basında da dediğim gibi S-Pen dışında S9 Plus goreceli olmayan her konuda önde

Evet her konuda önde elbette kamerası gayet başarılı özellikleri de oldukça güzel söyleyecek bir sözüm yok.

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230

s8i en az 10 defa dusurmusumdur kilifsiz kullaniyorum sadece spigen jelatini var kenarlari eziluyo sadece cama bisey olmuyor

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Ben iPhone X alırdım.

Reaksiyon puanı
4,595
Alacağım cihaza karar verdim S9+ alacağım, Teşekkür ederim arkadaşlar :)

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
hızlı şarj adaptörü yok içerisinde neden 6000 TL verip üzerine Şarj cihazı için ayrıca para ödemek bana mantıklı gelmiyor.
kulaklıklar hala aynı, ileride belki.
Bence de bir de 339₺ veren insanlar var ben hızlı şarj için sadede 80₺ verdim 50 adaptör baseus 30 baseus lightning kablo
iPhone X alanların %30'u pişman oldular çoğu 8 plus'a çoğu da iade edip Samsung'a geçti hızlı şarj lazım tabi ki ama bataryayı yıprattığı ayrı bir gerçek
S9+ daha iyi bir seçenek hızlı şarj edip etmeyeceğine sen karar veriyorsun İphone X te böyle bir şey söz konusu değil

Reaksiyon puanı
57
eylüle az kaldı okadar paran varsa bekle derim. Yeni iphone serisinde yeni şeyler gelicek eylülde samsung s9 geride bırakabilir. X alırsanız “kaliteli” olduğu için ben tercih ederim. uzun ömürlük, bi okadarda zenginlik katıyor. bu başlangıç olduğu için pek özelliği yok Xsin doğru sosyal medya kullanıyorsan instagram filan kullanmak fena olmaz açıkcası :))