iphone SE

sizce iphone se alınırmı?

• Kullanılan toplam oy
    37

Bu konuyu okuyanlar

aytugdab

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Antutu'da lidermiş..
Amelenin eline boş el arabası verirsen, tabi ki çimento taşıyandan daha hızlı gider. Bilmiyorsanız bari yorum yapmayın da bir şey bildiğinizi düşünsünler.. Test sonuçlarına bakarak telefon alanların nesli tükenmiştir diye ümit ediyordum ama hâlâ varmış.
öyle diyosunda iphone se herşeye daha hızlı gircek daha çabuk yükleyecek çok güzel fotoğraflar çekicek tüm testlerde diğerlerini ezecek performans isteyen oyunlarda sorun yaşatmıyacak yıllarca eee ? ben boş bi el arabası görmüyorum el arabasını dolu şekilde en hızlı taşıyanı seçmekte bizce mantıklı olan atıp tutma öyle kaç tane android telefonum oldu & windows phone kullandim sonuç ios en iyisi

aytugdab

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Bende almayı düşünüyorum ama anca yazın alabilirim yaza kadar fiyatında artış olurmu ? İphone 6 nın olmuştu.
dolar artmıştı kardeşim artmasa artış olmaz yazın dolar bu seviyelerde olursa 1.600 fln bile bulursun

aytugdab

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Olmaz artis falan 2000 tl zaten daha artar mi artsada 2000 tl dahil 2500 falan verilmez bu cihaza. Ozellikleri yeterli degil. Yenilik desen kucuk ekran ne zamandan beri yenilik sayılıyor. Hicbir sey yok alacaksaniz gidin 6s falan alin
6s e aprasi yetmeyen ve küçük ekran telefon sevenlere yönelik zaten. performans konusunda kısmamaları çok güzel bir detay olmuş bi ön kamera 1.2mp olmasa tadından yenmezmis ( ki iphone 6 da gördüğümüz gibi tek sorunu yakınlaştırmaya pek elverişli değil) :)

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
6s e aprasi yetmeyen ve küçük ekran telefon sevenlere yönelik zaten. performans konusunda kısmamaları çok güzel bir detay olmuş bi ön kamera 1.2mp olmasa tadından yenmezmis ( ki iphone 6 da gördüğümüz gibi tek sorunu yakınlaştırmaya pek elverişli değil) :)
Valla 1.2 megapiksel on kamera kufur gibi;)
Birde arka kamerada muazzam degildir.
Yani suan ben tarafli sayarsin belki ama note 5 kullaniyorum arka kamerada iphone son serileri gecemiyor yani flasli cekimde ozellikle note 5 ustunlugu goruyorum
Onun icin 7 yi merak ediyorum.
Bence artik iphone daha iyi kamera koymali
Benim nacizane fikrim sana gore note 5 kotudur ancak bence bu.
Se gelince 2000 tl bazinda anca iphone dan baska telefon kullanmam diyenler alsin çünkü android cephesinde cok iyi teller bulunuyor bu fiyata

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
öyle diyosunda iphone se herşeye daha hızlı gircek daha çabuk yükleyecek çok güzel fotoğraflar çekicek tüm testlerde diğerlerini ezecek performans isteyen oyunlarda sorun yaşatmıyacak yıllarca eee ? ben boş bi el arabası görmüyorum el arabasını dolu şekilde en hızlı taşıyanı seçmekte bizce mantıklı olan atıp tutma öyle kaç tane android telefonum oldu & windows phone kullandim sonuç ios en iyisi
Evet, haklısın tam sizin yaşınıza göre bir telefon. Alın, oynayın.
Yazdıklarımı da üstünüze alınmayın, ben onları böyle şeylerden anlayan abileriniz için yazmıştım.

Teknolojiyi bu şekilde değerlendiren bir neslin yetişmesi de oldukça üzücü...

aytugdab

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Valla 1.2 megapiksel on kamera kufur gibi;)
Birde arka kamerada muazzam degildir.
Yani suan ben tarafli sayarsin belki ama note 5 kullaniyorum arka kamerada iphone son serileri gecemiyor yani flasli cekimde ozellikle note 5 ustunlugu goruyorum
Onun icin 7 yi merak ediyorum.
Bence artik iphone dahay iyi kamera koymali
Benim nacizane fikrim sana gore note 5 kotudur ancak bence bu.
Se gelince 2000 tl bazinda anca iphone dan baska telefon kullanmam diyenler alsin çünkü android cephesinde cok iyi teller bulunuyor bu fiyata
kardeşim haklısın note 5 kamerası muazzam ois desteği f1.9 16mp
bu telefonu güncelleme sıkıntım olmasın yani iphone alayım ucuz olsun güncel olsun diyenler için
kamerası güzel (note 5, galaxy s6, s7 kadar olmasada ) üst seviye kamarası genede ön kamera 1.2 gerçekten düşük olmuş ama ben ios kullanıcam bu sefer ve gayet uygun gelicek 2bin vermiyecem alırken bana 1.600 e patliyacak :)

aytugdab

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Evet, haklısın tam sizin yaşınıza göre bir telefon. Alın, oynayın.
Yazdıklarımı da üstünüze alınmayın, ben onları böyle şeylerden anlayan abileriniz için yazmıştım.

Teknolojiyi bu şekilde değerlendiren bir neslin yetişmesi de oldukça üzücü...
ben daha açık bir sistem kullanmak istiyorum diyorsan git android kullan işlerinde yardımcı olur ama şunu unutma kimse benden yaşı büyük diye daha fazla birşey biliyor değildir ben öğrenciyim işim yok oyun oynamam bol bol fotoğraf çekerim arama yapar arkadaşlarımla konuşurum bana ideal. Gelipte burda abiler ablalar karıştırma kim neye ihtiyacı varsa ona yönelir

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Öyleyse gelip benim mesajıma gereksiz yere muhalefet olma. Zaten ben de "böyle şeylerden anlayan abilerin" diye özellikle belirttim. Yaşı büyük olan herkes anlamaz ama anlayanın da tecrübesi daha çoktur güzel kardeşim.

Anlamasalar bile büyüklerinizin telefona bakış açısıyla, sizinki çok farklıdır. Siz daha çok gençsiniz. Heves ediyorsunuz.

Hem ben sana iPhone SE alma demiyorum, alabilirsin ama gelip burada antutu'da lidermiş, küçük kasa yüksek performansmış, 2000TL oldukça uygunmuş gibi saçma saçma kelimeler yazmanıza gerek yok. Beğendiyseniz, alın keyfinize bakın. Böyle kelimeler bu işten ne kadar anladığınızı gösteriyor zaten. Yaşım küçük ama aklım büyük edalarında dolanmayın boşuna..

Bol fotoğraf çeken biriysen LG G4 alabilirsin daha uygun fiyata. Hem fotoğraf konusunda kendini de geliştirirsin manuel ayarlar ile.

Mesela LG G5, iPhone SE'den daha iyidir, her konuda. Varsa paran onu da bekleyip alabilirsin. Bunlar da benden sana tavsiye olsun, hadi bakalım.

aytugdab

Asistan
Reaksiyon puanı
8
benimkiler pek heves sayılmaz dostum. lg gerçekten benim favorilerimden ama fiyatı bana yüksek geldi g5 in 2.800 e giriyor türkiyeye benim alacağım se 1.600tl ben tasarım kamera ve uzun yıllarca götürmesine bakarım.
windows telefonumda tasarım performans ve kamera özelliklerim çok iyiydi ama bazen uygulama kısıtlaması beni üzüyordu bu yüzden ios e geçicem android telefonumda vardı bi ara galaxy s4 samsung bana baya sorun çıkartmıştı açıkçası samsung ve lg dışında android telefon almam lg tasarımı bi g5 te beğendim devamı kötü bence samsungta garanti verdiği şeyler için insanları uğraştırıyo...

aytugdab

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Öyleyse gelip benim mesajıma gereksiz yere muhalefet olma. Zaten ben de "böyle şeylerden anlayan abilerin" diye özellikle belirttim. Yaşı büyük olan herkes anlamaz ama anlayanın da tecrübesi daha çoktur güzel kardeşim.

Anlamasalar bile büyüklerinizin telefona bakış açısıyla, sizinki çok farklıdır. Siz daha çok gençsiniz. Heves ediyorsunuz.

Hem ben sana iPhone SE alma demiyorum, alabilirsin ama gelip burada antutu'da lidermiş, küçük kasa yüksek performansmış, 2000TL oldukça uygunmuş gibi saçma saçma kelimeler yazmanıza gerek yok. Beğendiyseniz, alın keyfinize bakın. Böyle kelimeler bu işten ne kadar anladığınızı gösteriyor zaten. Yaşım küçük ama aklım büyük edalarında dolanmayın boşuna..

Bol fotoğraf çeken biriysen LG G4 alabilirsin daha uygun fiyata. Hem fotoğraf konusunda kendini de geliştirirsin manuel ayarlar ile.

Mesela LG G5, iPhone SE'den daha iyidir, her konuda. Varsa paran onu da bekleyip alabilirsin. Bunlar da benden sana tavsiye olsun, hadi bakalım.
bu arada yazıyorsun böylede hep android kullanmış olduğun çok belli diğer işletim sistemlerine baksaydın her yönden daha iyi diyemezdin g5'e burda herkez iphone SE için bilgi almaya geliyor saçma dediğin şeyler bu telefonun özellikleri performansta g5 e basar her şekilde güvenliktede tabiki daha iyi kamerada g5 daha iyi kabul ederim ama tek taraflı insanların gelip yazılarımı eleştirmesini istemem :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
benimkiler pek heves sayılmaz dostum. lg gerçekten benim favorilerimden ama fiyatı bana yüksek geldi g5 in 2.800 e giriyor türkiyeye benim alacağım se 1.600tl ben tasarım kamera ve uzun yıllarca götürmesine bakarım.
windows telefonumda tasarım performans ve kamera özelliklerim çok iyiydi ama bazen uygulama kısıtlaması beni üzüyordu bu yüzden ios e geçicem android telefonumda vardı bi ara galaxy s4 samsung bana baya sorun çıkartmıştı açıkçası samsung ve lg dışında android telefon almam lg tasarımı bi g5 te beğendim devamı kötü bence samsungta garanti verdiği şeyler için insanları uğraştırıyo...
iPhone SE, seni uzuuun yıllar götürmez. Götürse de kullanmazsın. 1-2 yıl sonra seni cezbeden bir telefon çıkar yine onu almak istersin. Zevklerin değişir, uğraşların değişir, ihtiyaçların değişir. Hayatının en değişken dönemindesin. G5'in fiyatı yüksek, uygun fiyat istiyorsan G4 alabilirsin dedim bu yüzden.
Neyse "dostum" yerine "abi" demeni tercih ederim. Aramızda 10 yaş var.. Sevgilerimle..

aytugdab

Asistan
Reaksiyon puanı
8
iPhone SE, seni uzuuun yıllar götürmez. Götürse de kullanmazsın. 1-2 yıl sonra seni cezbeden bir telefon çıkar yine onu almak istersin. Zevklerin değişir, uğraşların değişir, ihtiyaçların değişir. Hayatının en değişken dönemindesin. G5'in fiyatı yüksek, uygun fiyat istiyorsan G4 alabilirsin dedim bu yüzden.
Neyse "dostum" yerine "abi" demeni tercih ederim. Aramızda 10 yaş var.. Sevgilerimle..
kusura bakma Abicim :)

aytugdab

Asistan
Reaksiyon puanı
8
diğer uğraşlarım için genellikle bilgisayar kullandığım için telefon sadece fotoğraf çekme aracı ve arama mesajlaşma benzeri işler & sosyal medyada kullanmam beni götürür 2 yıl abicim :)

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
iPhone 6 kullanıcısı bir arkadaşımla tartışıyorduk, Bunu satıp SE alacağım çok güzel dedi. Bence mantıksız olur. Siz ne düşünüyorsunuz?

Sercan40

Profesör
Reaksiyon puanı
372
Bencede mantıksız...İphone 6 gayet yeterli bi telefon...

aytugdab

Asistan
Reaksiyon puanı
8
iPhone 6 kullanıcısı bir arkadaşımla tartışıyorduk, Bunu satıp SE alacağım çok güzel dedi. Bence mantıksız olur. Siz ne düşünüyorsunuz?
4 inch küçük gelmiyosa mantıklı bile olur fiyat kaybetmez kardeşim a8 ile a9 işlemci arasında 2 kata yakın fark oluştu iphone 6 ya göre daha uzun gider ve ucuz yani iphone 6 satınca 1.700-1.600 gidecek 200-300 tl ekleyip sıfır yeni iphone almış olacaksın daha hızlı kamerası daha gelişmiş. Bir tek ekran sorusu çıkıyo ortaya 4 inch size yeterliyse alın

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
Bence fazla konuşmaya gerek yok konu hakkında apple olan her cihaz alınabilir apple yapıyorsa bir bildiği vardır güzeldir.

aytugdab

Asistan
Reaksiyon puanı
8
evet 4 inch telefon kullancam dersen düşünme al en iyi compact cihaz.

Bora Kahraman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
öğrenciyim 4 yıl kullanabileceğim telefon almak sitiyorum ve iphone se almayı düşünüyorum fakat küçük mü diye tereddüt ediyorum. iphone 6s e bin tl fazla vermeye değer mi sanki o kadar fark yok gibi siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:

BERK2016

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
IPHONE 5SE YURT DIŞINDAN GETİRCEM ALMAK İSTEYEN VARMI

BERK2016

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
IPHONE 5SE 16 GB 500 DOLAR İSTEYEN VARSA YARDIMCI OLABİLİRİM

aytugdab

Asistan
Reaksiyon puanı
8
öğrenciyim 4 yıl kullanabileceğim telefon almak sitiyorum ve iphone se almayı düşünüyorum fakat küçük mü diye tereddüt ediyorum. iphone 6s e bin tl fazla vermeye değer mi sanki o kadar fark yok gibi siz ne düşünüyorsunuz?
git iphone 5 ve 5s i eline al küçük geliyorsa o bin tl ye değer kardeşim gelmiyorsa keyfine bak

Bora Kahraman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
git iphone 5 ve 5s i eline al küçük geliyorsa o bin tl ye değer kardeşim gelmiyorsa keyfine bak
tamam deneyeceğim. 3 yıldır 5.5 inc telefon kullanıyorum çok büyük geliyor bana, 4 inç telefona alışır mıyım sizce. iphone se acaba beni 4 yıl götürür mü?

aytugdab

Asistan
Reaksiyon puanı
8
4 yıl götürür ama 4 inche alışırmısın sorunsunu ellerine bak kendin cevapla :) dediğim gibi 30dk fln bi arkadaşından al veya bi teknoloji markette eline al alışırsın gibi geliyo çok küçük gelirse başka alternetifleride var :)