iPhone SE mi yoksa Samsung Galaxy S6 mı ?

• iPhone SE

Kullanılan: 20 69.0%
  • Samsung Galaxy S6

Kullanılan: 9 31.0%

• Kullanılan toplam oy
    29

Bu konuyu okuyanlar

ckarakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Kardeş sen farklı olan 6" ekranı olan istediğin gibi oyun oynayacağın telefonu al.

Türe

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Sadece 6s donanımı ve arka kamerası 5sden başka farkı ne?
Kaldı ki o kadar gücü 640plik ekranda nasıl kullanıcaz nasıl zorlucaz ayrı mesele en baba oyunu oyna çeyreğini zar zor çalıştırırsın kaldı ki oyun oynamaya müsait bir telefon değil.

Başka farka gerek yok dostum. Donanımın farklı olması yeterli kasası aynı diye bir telefonu kötüleyemezsin sana performans sağlayacak şey kasa değil donanım + yazılım. İstedikten sonra bunların hepsini yapabilirsin. Ekran küçük geliyorsa bişey diyemem bu kişisel birşey. Ekranı küçük diye de çamur atmamak gerekir.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Başka farka gerek yok dostum. Donanımın farklı olması yeterli kasası aynı diye bir telefonu kötüleyemezsin sana performans sağlayacak şey kasa değil donanım + yazılım. İstedikten sonra bunların hepsini yapabilirsin. Ekran küçük geliyorsa bişey diyemem bu kişisel birşey. Ekranı küçük diye de çamur atmamak gerekir.
Nerde çamur attım söylesene gerçekleri konuşuyorum. Öyle bir cihaza o donanım fazla değil mi nasıl kullanıcaz mesela.
Bir telefon alıyoruz ve genele bakıyoruz iki şeye bakmıyoruz günlük kullanımda yoğun kullanımda s6 hiç bir soru çıkarmaz.
SE ye göre donanım kısmı haricinde üstün olmadığı bir yer söyler misin bana.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çıkarmaz evet. Yazılım. :)
iOS biraz daha stabil olabilir.
Ama androidde daha yetenekli o yüzden birbirlerini dengeliyorlar.O yüzden yazılımı oraya katamayız.
Donanım farkıyla SE biraz daha hızlı çalışır. S6 bir oyunu 10 saniyede açıyorsa SE 5-6 saniyede açar. Arayüz performans farkını hissetmezsin.

Sinan5

Asistan
Reaksiyon puanı
13
iOS biraz daha stabil olabilir.
Ama androidde daha yetenekli o yüzden birbirlerini dengeliyorlar.O yüzden yazılımı oraya katamayız.
Donanım farkıyla SE biraz daha hızlı çalışır. S6 bir oyunu 10 saniyede açıyorsa SE 5-6 saniyede açar. Arayüz performans farkını hissetmezsin.
Bilmeden konuşmak yaptığınız s6 yi 1 gb hafızası kalmış bi şekilde kullandım ben ve ilk gün kadar stabil di s6 çok hızlı bi cihaz ve se kesinlikle daha hızlı değil asla ve asla saçmalığı kabul etmiyorum N70 le s6 yi karşılaştırır gibisiniz o ekranla o kamerayla o telefon toplama gibi be yok 5 s kasası 6s işlemcisi bilmem nesi saçma

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bilmeden konuşmak yaptığınız s6 yi 1 gb hafızası kalmış bi şekilde kullandım ben ve ilk gün kadar stabil di s6 çok hızlı bi cihaz ve se kesinlikle daha hızlı değil asla ve asla saçmalığı kabul etmiyorum N70 le s6 yi karşılaştırır gibisiniz o ekranla o kamerayla o telefon toplama gibi be yok 5 s kasası 6s işlemcisi bilmem nesi saçma
S7 kullanıcısıyım.
Forumda belkide benim kadar aşırı Samsung taraftarı bulamazsın.
Yazdıklarımı adam gibi oku S6'yı kötüleyen yok.
Evet SE oyun açılış hızlarında s6dan daha hızlı ben nerede s6 hafızası dolunca yavaşlar dedim.

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9
iphone se al baktın memnun kalmadım o zaamn satıp belki O s6 alrısın. iphone fiyatları düşmüyor samsung gibi. sahsen bir daha telefon alcak olsam iphone alırım eğer ios i sevemezsem onunla zamanında cıkan bir androidin belkide O ını alırım

M

Murat Burç

SDN Okuru
iphone se al baktın memnun kalmadım o zaamn satıp belki O s6 alrısın. iphone fiyatları düşmüyor samsung gibi. sahsen bir daha telefon alcak olsam iphone alırım eğer ios i sevemezsem onunla zamanında cıkan bir androidin belkide O ını alırım
Hocam iyi hoşta SE Piyasası o kadar iyi değil 2100 yıllık cihazlar 1800 den gidiyor ve mağazadan s6yi alamaz 1800e S6 bence donanım kısmı hariç SE den üstün ayrıca

Türe

Asistan
Reaksiyon puanı
58
2 sene 3 ay s4 mini kullandım rom root görmedi gayet güzel çalışıyordu.
Havadan şeyler sallamayın.
Ayrıca android 7.0 bomba gibi geliyor.

Üslubunuzu bozmazsanız sevinirim. Kimsenin bir şey salladığı yok. Her platformu da uzun seneler kullandım.

Eness938

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Se neymiş be s6 nin ekranı yeter se boş eski 5s kasalarini alıp se diye kakaliyolar
Öncelikle telefonun içindeki işlemciyi ram ı kamerayı bedava sanıyosun ki hadi onu geçtim samsun s7edgeye kalem takıp note7 diye kakalayıp bide 200mah batarya için ekstra 300 tl istiyo bunlara sesiniz çıkmıyo apple nin ara model telefonuna laf atıyosunuz a3,a5,a7 ekran boyutu hariç aynı kasa j2,j5,j7 aynı şekilde s7edge,note7 de ve s7,s6 da

Sinan5

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Öncelikle telefonun içindeki işlemciyi ram ı kamerayı bedava sanıyosun ki hadi onu geçtim samsun s7edgeye kalem takıp note7 diye kakalayıp bide 200mah batarya için ekstra 300 tl istiyo bunlara sesiniz çıkmıyo apple nin ara model telefonuna laf atıyosunuz a3,a5,a7 ekran boyutu hariç aynı kasa j2,j5,j7 aynı şekilde s7edge,note7 de ve s7,s6 da
Şimdi s7 edge bi tasarım harikası iphone farklı şeyler yapmıyor bunun gibi yapamazda adamlar arka cami ve ön cami bukup incecik çerçeve yapmis ayrıca ekran çerçevesi zaten yok tıpkı iphone da hala kalın olan çerçeve gibi ya daha iphone tasarımda orayı inceltemedi ki 7 de bekliyor dum ama o da ince olmayacak sanırım hüsran yine. Ayrıca note 7 aynı falan değil ya gerçekten ayıptır be 6 ile 6s te farkedilir ne fark var sadece s yazısı mi güldürmeyin beni! Yada iphone 7 de anten çizgileri mi tek fark? Samsunga diyorsunuz kendiniz savunduğunuz markayı görmüyor musunuz

CrusherX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Gençler sakin iPhone 6 alcam kavga etmeyin la :D (Bir arkadaş çift ekran şeysi demişti şu an note 3 var ne kalemi ne çift ekranı hiç kullanmadım uygulama kullanılması kullanıcıya göre değişiyor.Benim için note 3 de çok çok fazla gereksiz uygulama var o yüzden iPhone'ye geçmek istedim.)

Josef Szászy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bu sorulacak soru değil. Performans için tabii ki se fakat se ile s6 arasında büyük bir fark var. o fiyata g5 bile alabilirsin.