iPhone SE Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
d8d271860fd4f80623cc31ecb2da7477.png

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
SE için çok kararsızım senelerdir büyük ekran android cihazlar kullandım ama çok sıkıldım daha stabil tek elde kullanabileceğim bir cihaz istiyorum bunun başka bir alternatifide yok sanırm ya 5s ya SE. x compact var sony android tarafında ama oda sar değeri baya yüksek plastik kasa falan.
Ne dersiniz SE iyimidir, cihazda ısınma oluyormu mesela kronik sorun vs yok sanırım.

5s olmaz direk se dusunun.zaten oyle ahim sahim fiyat farkida yok arada.kronik sorun sifir.yani kronik sorunu kronik sorunujnn olmamasi :)hafizada artik 32 den basliyor.ha soyle bisey var se ye gecersen androide gecemezsiniz bi daha cok spesifik kullanim senaryonuz filan yoksa.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Şimdi öncelikle dahili hafıza konusunda 16 GB'lık versiyonu kesinlikle tavsiye etmem. Hatta 32'lik bile tavsiye etmiyorum. iPhone SE ile ilk defa iOS ekosistemine dahil oldum, çok da memnunum. Yalnız AppStore'daki uygulamaların gereksiz boyutlarını görünce biraz şaşırdım. Uygulamaların boyutları Android'deki uygulamaların çoğundan en az iki kat hatta 3 kat daha fazla! (En azından benim şimdiye kadar gördüklerim bu şekilde) Bu konuda bilgin olsun. Sonra 16 GB'lık telefonda çok sıkıntı çekersin.

Biraz eskimiş olsa da, ben 5, 5s ve SE tasarımını seviyorum. Hatta telefon olmasının haricinde, estetik bir obje diyebilirim. 6 serisinden sonraki yumuşatılmış tasarımın yanında köşeli tasarım bana daha çekici geliyor. Tabi bu kişisel bir durum olabilir. Diğer taraftan 6 inçlik bir ekrana sahip telefondan geçmiş olmam dolayısıyla biraz küçük geliyor telefon ama tek elle kullanım rahatlığı oldukça üst seviyede.

Küçük olmasının yanında performansı hakkında zaten bilgin var sanırım, yazdıklarından onu çıkarıyorum. 6s'ten sonra ve 7'den önce çıkmış ve 64 bitlik bir mimariyle üretilmiş bir telefon olması dolayısıyla da uzun yıllar güncelleme alacağı ümidindeyim. Umarım yanılmam.

Şarj konusunda da daha benim sualim üzerine yakın zamanda görseller paylaşılmıştı. Elbette piyasadaki 5.000 mAh'lik telefonlarla kıyaslamıyoruz ama 1624 mAh benim ihtiyaçlarımı karşılıyor. Çok yoğun kullanırsam gün içerisinde şarja taktığım oluyor ama batarya kapasitesi küçük olduğu için çabucak doluyor. Hızlı şarjımız yok ama bataryamız küçük ;)

Şimdilik bunları söyleyebilirim. Umarım faydalı olmuştur. Lakin hangi telefonu alırsan al 16 GB'lıklara bulaşma derim. :)

Hizli sarj var hocam.apple nin kendi resmi sitesinde bile varmis uyumlu sarj cihazlari arasinda.ipad sarj cihazindan bahsediyorum...iki kac hizli sarj ettigi soyleyenler varmis.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
bf6b69bc271d6eebf4f6e66ac0d479f0.png
74ef8064caa2c9fd679759f9057bc807.png

Simdi soyle bi baktim sitesinden hizli sarj var yani arkadaslarsarj cihazi degisimiyle.fiyat 89 tl 12wat.kendi kutusunda gelen adaptor 5w o da 89 tl :)illa ben hizli sarj edicem diyen arkadaslar 89 tl bayilarak apple com dan temin edebilirler.
998738d694718001273cfc49b5a167d9.png
17d358cf8fec215000dfa435583fda78.png

hemakilic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone se kullanıcısı olarak çok memnunun büyük telefon sürekli elimden düşüyordu bunda öyle bir sorun yok ben alalı bir ay falan oldu sanırım belkide 2 sadece j7 den geçince bi şarj aletini yanımda taşıyorum ama bir günü götürüyor bence gayet başarılı 2100 e almıştım teknosadan

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
iphone se kullanıcısı olarak çok memnunun büyük telefon sürekli elimden düşüyordu bunda öyle bir sorun yok ben alalı bir ay falan oldu sanırım belkide 2 sadece j7 den geçince bi şarj aletini yanımda taşıyorum ama bir günü götürüyor bence gayet başarılı 2100 e almıştım teknosadan
trt zammından önce iyi yapmışsınız:)

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250

Sarj aletini yaninizda tasidiginiza gore cok yogun kullaniyosuniz telefonu cunku kolay kolay bitmiyo pili.

Bertan FB

Asistan
Reaksiyon puanı
21
arkadaslar sizce se mi almaliyim yoksa lenovo p2 mi yani ogrwnci oldugum icin buyuk ekranli telefon dusunmuyorum fakar lenovo p2 kalbimi caldi resmen eger bu iki telefon arasinda ekran farki olmasa hangisi alinir ?

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Ekran boyutu onemli degil dersen kesinlikle se.hic dusunmene gerek yok.

Biacayipkişi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
iPhone SE'yi uzun zamandır araştırıyorum fiyatı bu aralar düşüşte.Şuan 5.5inçlik telefonum var.Sosyal medyayı çok sık olmasa da kullanıyorum.Telefonda oyun oynamak gibi bir alışkanlığım yok zaten oyun pc'de oynanır;) SE kullanıcıları cihazın artıları eksileri nelerdir? Kullananlardan duymak iyi olur.Şimdiden teşekkürler:)

Sıfır Noktası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Ulan cenaze Evi gibi olmuş burası :) ne bu sessizlik yahu :D Eee durumlar ne alemde iOS 11 ile mutlu musunuz ? şarj süreleri vs. nasıl ?
Not: Geçtiğimiz hafta Pupa Store’da gördüm 32 gb’lik modeller 1.900₺ inmiş.

Megatron04

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kardeşim iphone se de ios 11 kullanıyorum kilit ekranında takılma var şarjı ios 10 göre daha çabuk tükeniyor. Wifi ve bluetooth yalnızca ayarlardan kapatılıyor. Bu durumlardan şikayetçiyim. İyi yanlarını söylemek gerekirse depolama alanı yaklaşık 3 gb den 5 gb ye yükseldi. İos 10 da ara sıra üst çubuk kayboluyordu bu durum düzelmiş ve kilit ekranı daha kullanışlı olmuş. Sonuç olarak telefon sağlam yalnız bu güncellemeyle takılmaya başlaması beni korkutuyor ileriki güncellemelerde bu telefonu bitirebilirler.

Biacayipkişi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Kardeşim iphone se de ios 11 kullanıyorum kilit ekranında takılma var şarjı ios 10 göre daha çabuk tükeniyor. Wifi ve bluetooth yalnızca ayarlardan kapatılıyor. Bu durumlardan şikayetçiyim. İyi yanlarını söylemek gerekirse depolama alanı yaklaşık 3 gb den 5 gb ye yükseldi. İos 10 da ara sıra üst çubuk kayboluyordu bu durum düzelmiş ve kilit ekranı daha kullanışlı olmuş. Sonuç olarak telefon sağlam yalnız bu güncellemeyle takılmaya başlaması beni korkutuyor ileriki güncellemelerde bu telefonu bitirebilirler.
Sağol arkadaşım bunları duymak iyi oldu en azından fikir edindim.Şu telefon 4 inç yerine 4.5-4.7 inç olsaydı süper olurdu

Megatron04

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende telefonu yakın zamanda değiştireceğim sebebi bahsettiğiniz gibi 4 inç olması. Klavye kullanırken epey zorluk çektiriyor ve video izlemek sıkıntı oluyor. Bunları problem etmeyen bir insan için harika bir telefon diyebilirim

Biacayipkişi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bende telefonu yakın zamanda değiştireceğim sebebi bahsettiğiniz gibi 4 inç olması. Klavye kullanırken epey zorluk çektiriyor ve video izlemek sıkıntı oluyor. Bunları problem etmeyen bir insan için harika bir telefon diyebilirim
Beni düşündüren eksi yönleri video izlemeye ve ufak tefek oyunlar oynamaya uygun olmayan ekranıdır.SE'yi alan tek elle kulllanmak için alıyor sorun olmaz.Diğer özellikleri tam benlik koy cebine unut gitsin fıstık gibi :D

Megatron04

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben telefonda oyun oynamam genelde bu yüzden o sorunu yaşamıyorum. Küçük ekranın bence tek artısı da dediğiniz gibi cepte çok rahat ettirmesi. Bu telefon iphone 6s lerde kullanılan a9 işlemcisine sahip ve bu çok güçlü bir işlemci ayrıca 2gb ram olması da büyük avantaj. Arka kamerası iphone 6s ön kamera 6 ya ait. Kullandığım süre zarfında donanım açısından epeyce memnun kaldım. Ekran konusunda problemlerim olmasa beni çok uzun bir süre idare ederdi diye düşünüyorum.

Biacayipkişi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Ben telefonda oyun oynamam genelde bu yüzden o sorunu yaşamıyorum. Küçük ekranın bence tek artısı da dediğiniz gibi cepte çok rahat ettirmesi. Bu telefon iphone 6s lerde kullanılan a9 işlemcisine sahip ve bu çok güçlü bir işlemci ayrıca 2gb ram olması da büyük avantaj. Arka kamerası iphone 6s ön kamera 6 ya ait. Kullandığım süre zarfında donanım açısından epeyce memnun kaldım. Ekran konusunda problemlerim olmasa beni çok uzun bir süre idare ederdi diye düşünüyorum.
Telefonu sürekli takip etmekten özelliklerini yalayıp yuttum sadece kullananlardan bilgi alması kalıyor.İos 11 bir çok kişide sorun çıkarmış en iyisi 4.7 inçlik bir telefon bakmak.Onda da hep iphone lar var
--- Gönderi Güncellendi ---

Megatron04

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben iphone nun her güncellemesinden memnun kalırdım. İos 11 in wifi kapanmama özelliğini yenilik diye sunması ayrıca ios 11.1 e kadar gelen küçük güncelleştirmelerin olması gerektiği gibi olmaması fazlasıyla sinir bozucu. Telefon da kasma sıkıntısı yok lakin kilit ekranındaki takılmalara önceden alışık olmadığım için gözüme fazla takılıyor.

Sıfır Noktası

Öğrenci
Reaksiyon puanı
35
Peki zamanı geriye alıp düşünsek, iPhone SE yerine ne alırdın ? :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Telefonu sürekli takip etmekten özelliklerini yalayıp yuttum sadece kullananlardan bilgi alması kalıyor.İos 11 bir çok kişide sorun çıkarmış en iyisi 4.7 inçlik bir telefon bakmak.Onda da hep iphone lar var
Hocam sana telefon buldum. :D
Sony Xperia XZ1 Compact. 4.6 inç 4GB RAM Snapdragon 835, XZ Premim kamerası.
Fakat ülkemizde yok. Yurt dışından alman sahibinden alman veya gelirse ithalatçı alman gerekecek

Biacayipkişi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Fakat ülkemizde yok. Yurt dışından alman sahibinden alman veya gelirse ithalatçı alman gerekecek
Eyvallah dostum :D Xperia serisinden M'yi kullandım o zamanlar yetiyordu.Xperia X compact almayı düşündüm yazılım konusu düşündürdü bir de lanet olası kasası.O tasarımdan vazgeçerlerse kullanıcı kazanırlar.XZ1 compact a bakmıştım hele bi gelsin yakından inceleyeceğim.

Megatron04

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben bu telefonu alalı yaklaşık 18 ay oldu. Galaxy s6 alıcaktım. İphone se yi öğrenince kararımdan değiştim ve bu telefonu aldım. Ben telefonu fazla yoran uygulamaları kullanmadığım için Galaxy C5 i düşünüyorum ve yakın zamanda ona geçiş yapıcam.

Biacayipkişi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Eyvallah dostum :D Xperia serisinden M'yi kullandım o zamanlar yetiyordu.Xperia X compact almayı düşündüm yazılım konusu düşündürdü bir de lanet olası kasası.O tasarımdan vazgeçerlerse kullanıcı kazanırlar.XZ1 compact a bakmıştım hele bi gelsin

Reaksiyon puanı
61
Keşke ios 11'e geçmeseydim diyorum bir tek bana mı özel anlamadım ama ios 10 da şarzım hemen hemen bir günü çıkarıyordu ios 11e geçtikten sonra şarz çok çabuk bitmeye başladı. Genel olarak memnunum telefonumdan yani küçük kullanışlı hızlı

Biacayipkişi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Keşke ios 11'e geçmeseydim diyorum bir tek bana mı özel anlamadım ama ios 10 da şarzım hemen hemen bir günü çıkarıyordu ios 11e geçtikten sonra şarz çok çabuk bitmeye başladı. Genel olarak memnunum telefonumdan yani küçük kullanışlı hızlı
İos1o a dönebilme şansın var mı?

emirhanmarım

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim telefonda bazı sıkıntılarım var mesela home tuşundan ses geliyor ekrana bastırınca ses geliyor bazen home tuşuna basınca ekran açılmıyor sessizde değilken sessizde gibi gösteriyor sizce telefonu garantiye göndersem sıfırı gelir mi ?