Iphone SE 3D Touch

Bu konuyu okuyanlar

Eren Kose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Apple iPhone SE'de 3D Touch özelliğinin olmamasını eğer bu özelliği koysaydık tasarım biraz daha kalınlaşırdı değişmesi gerekirdi diyerek geçiştirdi pekii soruyorum iPhone'a jailbreak yükledikten sonra Cydia'nın içinden Reveal Menu tweak'ini yükleyerek telefona 3D Touch özelliği eklenebiliyor bu eklemeyi yaptıktan sonra telefon normal olarak ne kalınlaşıyor ne tasarımı değişiyor sizce bu sözcükler Apple'ın bizleri geçiştirmek için attığı basit yalanlar mı yoksa...
YORUMLARINIZI BEKLİYORUM
İYİ FORUMLAR

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Elmaya laf yok agaaa bak burda linç ederler seni ;) :D

Kenan___

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Apple iPhone SE'de 3D Touch özelliğinin olmamasını eğer bu özelliği koysaydık tasarım biraz daha kalınlaşırdı değişmesi gerekirdi diyerek geçiştirdi pekii soruyorum iPhone'a jailbreak yükledikten sonra Cydia'nın içinden Reveal Menu tweak'ini yükleyerek telefona 3D Touch özelliği eklenebiliyor bu eklemeyi yaptıktan sonra telefon normal olarak ne kalınlaşıyor ne tasarımı değişiyor sizce bu sözcükler Apple'ın bizleri geçiştirmek için attığı basit yalanlar mı yoksa...
YORUMLARINIZI BEKLİYORUM
İYİ FORUMLAR

3D Touch yazılımsal degil, donanımsal bir özelliktir , 3D Touch özelliği olan ekran sizin ekrana dokunma gücünüzü hisseder. Sizin kullandığınız Revael menü uygulaması telefonunuza gerçekten 3D Touch özelliği katmaz.

Eren Kose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
3D Touch yazılımsal degil, donanımsal bir özelliktir , 3D Touch özelliği olan ekran sizin ekrana dokunma gücünüzü hisseder. Sizin kullandığınız Revael menü uygulaması telefonunuza gerçekten 3D Touch özelliği katmaz.
İşlev olarak aynı işi görüyor

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Her yıl milyaonlarca kişi apple'a geçiyor. -tim

Kenan___

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
İşlev olarak aynı işi görüyor

Gerçekten 3D Touch özelliği olan bi ekrana dokunduğunuz zaman ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Sizin yazdığınız başlığa göre apple yalan söylemiş ama durumun oyle olmadığını anlatmaya çalıştım. iPhone SE de 3D Touch özelliği olsaydi ekran daha kalın olurdu yanı apple yalan söylememiş.

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
3D Touch donanımsal evet cihaz bilmem kaç milim kalınlaşıyormuş evet ama Apple in iPhone se 'ye koymaması ticari sebeptendir

Eren Kose

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
İyi kötü yorumlarınız için teşekkürler

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Yalan değil de öyle işlerine gelmiştir. Söylese de fark etmez. Yalan söylemeyen mi var firmalardan. Hangisi işimize gelirse onu alıyoruz. Ver parayı al istediğini.

Reaksiyon puanı
16,118
3D Touch donanımsal bir özellik yazılımla oluyor diyen yalancıdır ...

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ben 3D Touch'un ne olduğunu bile bilmiyorum ama çok da umursamam gereken bir şeymiş gibi de durmuyor :D Boşverin, sizin işinizi ne görürse onu kullanın ve kafanızı boşa özelliklere, ayrıntılara yormayın. Yok basışımı sertliğe göre algılayacakmış falan nerede ve ne kadar işime yarayacak bu özellik ? (Oyunlarda belki kullanılır ama korku oyunu oynayan veya kendini oyuna fazla kaptıranların elinde ekranlar parçalanır benden demesi) 5S kullanıyorum, oldukça rahat ve herşeyimi yapabiliyorum. Daha ne uğraşayım, bir gün telefonum bozulursa yeni telefon araştırmasına girerim ama bu tip bir ekranın benim için bir tercih nedeni olacağını hiç sanmıyorum :)

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
SE ye koymama sebebi 5s in kasasını koyduk kasa bu kadar anca bunlar sığıyor elinizdekiyle yetinin diyorlar resmen 5s nin kasası 6s in donanımı toplama telefon yapmışlar :D

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
SE ye koymama sebebi 5s in kasasını koyduk kasa bu kadar anca bunlar sığıyor elinizdekiyle yetinin diyorlar resmen 5s nin kasası 6s in donanımı toplama telefon yapmışlar :D
Toplama telefon :D Hühühoahahahaha ! :D

771825.gif

Honeyrock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlarında dediği gibi 3d touch donanımsal bi özellik. Yalancılık demeyim ama paracılık denince apple bir numara. Daha ucuza sattığı bi cihaza tabiiki master sürümün bütün özelliklerini vermez ama her sene çıkardığı cihazlarında yenilik diye var olan özellikleri kaldırıp bunları kullanabilmek için aksesuar(ki onlarda afaki fiyatlarda) satan bi firma.

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
Arkadaşlarında dediği gibi 3d touch donanımsal bi özellik. Yalancılık demeyim ama paracılık denince apple bir numara. Daha ucuza sattığı bi cihaza tabiiki master sürümün bütün özelliklerini vermez ama her sene çıkardığı cihazlarında yenilik diye var olan özellikleri kaldırıp bunları kullanabilmek için aksesuar(ki onlarda afaki fiyatlarda) satan bi firma.
Normal telefonun fiyatı yurt dışında s7 edge ıphone 7 fiyatları birbirine çok yakın ve o kişi bunu 1 aylık maaşının yarısından az bir parayla alabiliyor bizde vergilendirmelerden dolayı hem telefonu alamıyoruz birde ıphone lar lüks tüketim diye ayrı kategori açmışlar o zaman daha da çıkıyor fiyatları vergi dolayısıyla türkiyede ıphone 7 almak isteyen biri 2.5 ay çalışmalı maaşının 1 kuruşunu bile almaması gerekiyor.

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
samsung her telefonuna aynı işlemciyi mi koyuyor? her modelinde 4 gb ram mi var bizim mi haberimiz yok? ürün çeşitliliği olacakki ona göre adam cihaz satsın. samsung'un 1000 tl ye olan telefonunda 20 mp kamera var mı? yok. daha düşük bütçeli insanlar için bu modeller. ne kadar ekmek o kadar köfte. iphone se 2000 tl, iphone 7 3000 tl. bırakta 1000 tl lik fark bir işe yarasın :D

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
samsung her telefonuna aynı işlemciyi mi koyuyor? her modelinde 4 gb ram mi var bizim mi haberimiz yok? ürün çeşitliliği olacakki ona göre adam cihaz satsın. samsung'un 1000 tl ye olan telefonunda 20 mp kamera var mı? yok. daha düşük bütçeli insanlar için bu modeller. ne kadar ekmek o kadar köfte. iphone se 2000 tl, iphone 7 3000 tl. bırakta 1000 tl lik fark bir işe yarasın :D
Yanlız Iphone SE 2400TL ıphone 7 3700 tl 1300tl fark var :D o 300 tl lik farka 3d touchı sığdırabilirdiler :D

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Yanlız Iphone SE 2400TL ıphone 7 3700 tl 1300tl fark var :D o 300 tl lik farka 3d touchı sığdırabilirdiler :D
kardeşim 1000 tl diye misal söyledim ben güncel rakamları bilmiyorum şuan. adamlar yapmış parası bu kardeşim diyo almayın sizde o zaman zorla mı satıyorlar size onu anlamadım :D 3D touch çok istiyorsan bak burada 6s ve 7 var onunda fiyatı budur diyo.

Charmander1903

Doçent
Reaksiyon puanı
160
kardeşim 1000 tl diye misal söyledim ben güncel rakamları bilmiyorum şuan. adamlar yapmış parası bu kardeşim diyo almayın sizde o zaman zorla mı satıyorlar size onu anlamadım :D 3D touch çok istiyorsan bak burada 6s ve 7 var onunda fiyatı budur diyo.
Ben zaten almıyorum kazık sevmiyorum ben sevenlere de sözümüz yok zaten kendi tercihleri ama bende o 300tl lik farka sığdırırlardı diyorum ya onun için yani :DD yoksa şey değil yani :D