iphone se 2022 vs iphone 11

Bu konuyu okuyanlar

erencelebi0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu iki telefon arasında kararsız kalmış durumdayım. iphone 11 beni daha çok cezbediyor ancak 2019da çıktığı için bir süre sonra güncelleme almaz diye endişelendiriyor aynı zamanda. yardımcı olursanız sevinirim.

EnesKAYA

Back-End Developer
Reaksiyon puanı
162
Apple, çıkarttığı telefonlar için en az 5 yıllık güncelleme garantisi sunuyor. 2014'te çıkarttıkları iPhone 6'nın bile güncelleme desteğini daha bu sene kestiler. Sunduğun iki tercih arasında iPhone 11'i öneririm ama illa Apple olsun diye bir takıntın yoksa, Samsung cephesinde S serisini öneririm veya diğer markalara da bakabilirsin. Hem Samsung, hem de Apple kullanmış biri olarak söylüyorum; güncelleme konusunda Apple seni uzun vadede üzmez ama telefon bozulduğu zaman da parça değişimleri, diğer markalara göre biraz maliyetli oluyor. Bilgin olsun.

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
iPhone SE almanızı önermem. Pil konusunda kullanıcısını her zaman üzmüştür. Ek olarak iPhone 11'in genel donanımı daha iyi olduğu için direk iPhone 11'e bakabilirsiniz.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,154
iPhone 11 günümüzde fiyatını hak etmeyen bir külüstür. 12 bin bandını aştığından beri alınmaz. Bana kalsa SE 3rd gen de alınmaz ancak tercihim SE 3rd gen olurdu. Yine de ikisini de bir kenara koyup S21 veya S22 almanızı öneririm.

Reaksiyon puanı
4,380
bu iki telefon arasında kararsız kalmış durumdayım. iphone 11 beni daha çok cezbediyor ancak 2019da çıktığı için bir süre sonra güncelleme almaz diye endişelendiriyor aynı zamanda. yardımcı olursanız sevinirim.

İki cihaz arasından İphone 11 almanızı tavsiye ederim :)

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
SE3 alirdim. Ana kamera olarak A15'den dolayi daha iyi çekiyor. Özellikle geceleri ve karanlıkta gece modu olmamasına rağmen SE3 çok daha iyi (11'de de gece modu kapalıyken), yine A15'in yapay zeka yeteneğinden kaynaklanıyor. iPhone 11'in tek artisi ultra wide angel ve boyut. SE3'ün 2 yıl daha fazla güncelleme almasida cok onemli bir detay.

S22 varken ikisi de mantıksız zaten.

Son düzenleme:

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Madem Xiaomi kamera konusunda başarılı neden kamera konusunda beklentisi olana Xiaomi amiral gemisi önermiyorsunuz? ???
Türkiye'de Mi 11 Ultra, 12S Ultra gibi modeller yok çünkü. Ayrica 14 Pro Max varken 13 Pro Max önermiyorum diye 13 Pro Max'in kamerası kötü mü oluyor? Nasil bir zihniyet bu. Zaten paylaştığım ilk görselde sana yazilanlari okusaydin sorunun cevabini alirdin.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,255
Senin ile benim aramda ki fark ben gerçekleri ortaya koyarım.Sen bir konuda haksız olunca ya konuyu saptırırsın yada bilgisi olmayan insanların boş yorumlarını atarsın.En üstteki yorum bile benim haklı olduğumu fazlası ile kanıtlıyor.Efendim Xiaomi kamerasına çöp diyemezsin.Madem Xiaomi kamera konusunda başarılı neden kamera konusunda beklentisi olana Xiaomi amiral gemisi önermiyorsunuz? ???

Sizin sonunuz böyle bitecek demedi demeyin ?

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
İPhone SE 2022 yerine düz 13 modelini öneririm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Xiaomi 12t,Xiaomi 12,12 Pro,12t pro bu cihazlardan birini önerebilirdiniz.Bunların hepsi amiral gemisi yada o seviyeye yakın cihazlar.Hem Xiaomi kamerada iyi diyeceksiniz.Hemde kamera isteyene Xiaomi önermeyeceksin.Kusura bakma ama bunun adı çelişkidir.
Android alınacaksa S20 FE ya da S21 FE öneririm gerçi S22 S23 serisini de öneririm
S22 FE çıksa ne güzel olur.

SepuLtura -ß-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
41
telefon tartismasi asdasdasdasadsdsds

bu karsilastirmanin kazananini kullanici belirler.
  • Buyuk ekran isteyen iphone 11 alir
  • uzun ekran suresi isteyen iphone 11 alir
  • genis acili kamera isteyen iphone 11 alir
  • faceid isteyen iphone 11 alir
  • touchid isteyen se3 alir
  • daha uzun ios guncellemesi isteyen se3 alir
  • kucuk ve zarif telefon isteyen se3 alir
  • daha guclu soc isteyen se3 alir
buradan sonrasi sizi degil konu sahibini baglar. ikisinden hangisini alirsa alsin ikisinden de memnun kalacak zaten.

Son mesajlar