iPhone SE 2020

Bu konuyu okuyanlar

oguzhanb3y

Doçent
Reaksiyon puanı
140
Ekran olmadıktan pil performansı olmadıktan hızlı şarj olmadıktan sonra işlemci performansı düşmese ne olur :)

Sen hiç SE 2020 yi canlı gördün mü ! Eline alıp ekrana baktın mı . Şuan kullandığın 6.7 inçlik Foco X3 sonrası cücük gibi gelecektir o telefon sana.

Bende üstteki asrkadaşlar gibi Snadragon S20 FE almanı öneririm. Snapdragonda işlemci performansı kolay koaly düşmez.
Evet kuzenimde var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca Poco x3'de de Snapdragon işlemci yok mu neden ısınıyor?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bugün SE ile 4. günüm ve aklınızdaki soru işaretlerini büyük ölçüde gidermeye çalışacağım.

Performans ?

A13 Bionic için fazla söze gerek yok :)

Pil ?

Dün tek şarj ile 6 saat 2 dakikalık bir ekran açıklığı elde ettim. Ki bu süre içinde iOS 15 güncellemesinin de yapıldığını ekleyeyim.

23D3EDF8-8630-49A7-BBE7-99AB04FE6FBF.png

Bu da gece saat 12’den itibaren olan kullanımım. Verilen ekran açıklığı ortada ve harcanan miktar sadece %10.

EB8B9B1F-D3DB-400A-A48F-CC4D858A23E2.png

Genel olarak zaten pil açısından iddialı bir cihaz değil ama ona rağmen benim beklentilerimi şahsen karşılıyor.

Kamera ?

Kamera olarak söyleyebileceğim tek şey mükemmel. Gerek HDR dengesi gerek portre modu gerekse de video açısından gayet güzel sonuçlar aldım. S10’dan geçen biri olarak ben çok çok memnunum. Android cihazların genel olarak ten rengini bir türlü anlayamamaları ve sanki makyaj yapmışcasına sonuç vermelerinden ve yapay renk dengelerinden sonra ilaç gibi geldi diyebilirim. Ek olarak portre adı altında SE’nin portresinin yanında bir hiç. Ben bir zoom kamerası olmadığından dolayı kenar algılamada nasıl bir sonuç alırım diye düşündüm ama şüphelerim boşa çıktı.

Ekran ?

Ekran olarak ben dönemin en iyi ekranına sahip olan (Dynamic AMOLED) bir cihazdan buna geçtiğim için ilk birkaç saat bir garip gelse de şu an yadırgamıyorum. Ama zaten bu konuda müthiş iddialı bir cihaz değil.

Temel olarak iPhone SE, bir iPhone’un verebileceği her şeyi size sonuna kadar sunar. Ortalama bir kullanıcı iseniz (ağır grafikler içeren oyunlar oynamıyorsanız) pil açısından da sıkıntı yaşamazsınız. Ama yine de abileri gibi bir performans sağlayamayacağının altını çizmek istiyorum.

Temel olarak tavsiye ederim. Aklınıza takılanlar olursa çekinmeden sorabilirsiniz.

Son düzenleme:

Kenan24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Elindeki telefon orta segment ve üst segment arasında ve fiyatıyla adeta giriş seviyesi gibi duran mükemmel bir cihaz. Cihazın yeni olması da pek bir ısınma sorunu yaşamaman için sonuna kadar geçerli bir sebep (telefonla mining yapmıyorsan). Bana soracak olursan telefonunu garantiye falan götür. Zaten başkaları da değinmiş ama tekrar hatırlatmakta fayda var F/P (Fiyat Performans) telefonlarının ikinci el pazarında çok büyük bir payı yok.