iPhone SE 2020 Tanıtıldı!

Fiyatı beklediğiniz gibi mi?

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Kadir Ortakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
171
iphone-se-2020-ozellikleri-ve-fiyati.jpg

Apple uzun bekleyişin sonunda iPhone SE’yi yeniledi. iPhone SE 2020 veya iPhone 9 olarak gelmesi beklenen telefon iPhone SE olarak karşımıza çıktı ve herhangi bir isim değişikliğine gidilmedi. Peki, iPhone SE özellikleri ve fiyatı nasıl?

iPhone SE 2020 özellikleri
Apple’ın yeni uygun fiyatlı iPhone modeli, 4.7 inç büyüklüğünde True Tone desteğine sahip bir LCD ekran ile karşımıza çıkıyor. Uzun bir aradan sonra Touch ID teknolojisine yani parmak izi okuyucuya geri dönüş yapılıyor. Bu tasarım iPhone 6 ile birlikte hayatımıza girdiği için beşinci kez kullanılmış oldu.

iPhone 11 serisine güç veren Apple A13 Bionic’in yenilenen iPhone SE’de karşımıza çıkması oldukça sevindirici. 7 nm+ fabrikasyon süreci ile üretilen ve 2.65 GHz’e kadar çıkabilen bu işlemci üst seviye bir performans sunuyor.

RAM her zamanki gibi Apple tarafından açıklanmadı. Depolama tarafında ise 64 GB, 128 GB ve 256 GB olmak üzere üç farklı seçenek bulunuyor.

Arkada 12 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.8 diyaframa sahip bir kamera yer alıyor. Altı bileşenli bu lens ile 5 kata kadar dijital yakınlaştırma yapılabilirken, gece çekimleri için True Tone LED flaş ile güçlendirilmiş durumda. Aynı zamanda sarsıntıları minimum seviyeye indirmesi için optik imaj sabitleyici bulunuyor.

4K / 60 FPS video kaydı gerçekleştirebilen ve bu sırada 8 Megapiksel fotoğraf çekebilen yeni iPhone SE’nin ön kısmında 7 Megapiksel f/2.2 diyaframa sahip kamera bulunuyor. Ön kameranın video çekim yeteneği 1080p / 30 FPS ile sınırlı.

67.3 x 138.4 x 7.3 mm boyutlarındaki telefon, 148 gram ağırlığında. Wi-Fi 6, Gigabit LTE ve eSIM teknolojisinin kullanılabildiği ülkelerde çift SIM desteği bulunan telefon, ikinci nesil Touch ID parmak izi okuyucu ile karşımıza çıkıyor.

Kablosuz şarj desteğine sahip olan cihazın kutusundan 5W şarj adaptörü çıkıyor olması kullanıcılara üzerken, IP67 sayesinde suya ve toza karşı dayanıklı.

iPhone SE 2020 fiyatı
17 Nisan itibariyle ön siparişlerin alınmaya başlanacağı telefon, 24 Nisan’dan itibaren ABD’de kullanıcılara teslim edilecek. 64 GB depolamaya sahip olan model 399 dolar, 128 GB depolamaya sahip olan model 449 dolar ve son olarak 256 GB depolamaya sahip olan model 549 dolar.

Evet dostlar uzun zamandır beklenen haber geldi, iPhone SE 2020 tanıtıldı ilk bilgiler SDN Haberine göre böyle, Düşünceleriniz neler?

Son düzenleme:

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Evet tanıtılmış doğru, umarım ucuz olur telefon değiştirme zamanım geldi ve ucuz olursa IOS’ten devam ederim.

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,045
SDN Haberi güncellemiş ve 4K 60 Fps video çekilebileceği yazılmış.
4k 30fps diyor.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Şimdi fiyatına baktım ve elimde 6S+ ve 7+ var bunlari satıp üste koysam alırım, eğer kötü bir şey olmazsa bu telefona geçebilirim aslında, o rezalet ekran kasa oranıda yok, orta tuş var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

E76F03ED-450E-43B9-ADA0-1375DD05DB04.png

bir telefon icin fazla olsa bile bence idare eder, uzun süre kullanılabilir olmasına veriyorum. :)

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
1735FA1F-2665-4637-BEA3-CF985A21BCF8.png

Ben şahsen ara model olan SE ye para vermem yeni amiral gemisi modelleri bekliyorum değiştirmek için telefonumu

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Kepazelik. Evet 4k 30 fps gerçekten kepazelik. Ver işte ya neyi kızıyorsun?

Fakat şuan işlemci gücü/fiyat oranı en yüksek cihaz olabilir.

Şimdi fiyatına baktım ve elimde 6S+ ve 7+ var bunlari satıp üste koysam alırım, eğer kötü bir şey olmazsa bu telefona geçebilirim aslında, o rezalet ekran kasa oranıda yok, orta tuş var.

Ekli dosyayı görüntüle 93485
bir telefon icin fazla olsa bile bence idare eder, uzun süre kullanılabilir olmasına veriyorum. :)
O fiyatta başka uzun kullanılabilir cihaz yok gibi konuşuyorsunuz.

ahm@

Profesör
Reaksiyon puanı
1,379
Sabah Ben Geskin tanıtılacağını söylemişti zaten. Fiyat düşerse alınabilir ama şu fiyatında bile f/p lideri olabilir

Reaksiyon puanı
8,023
Gayet güzel olmuş. Arkadaşımın iPhone Xr bozuktu onu satıp bunu almayı düşünüyor. Özellikle Touch Id gelmesine çok sevindim.

Kadir Ortakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
171
En güvenilir kaynak Apple'ın sitesinden 4K 60 FPS video çekebildiğini gösteren bir screenshot bıraktım. Hala ısrarla bu polemik ortamı neden anlayamadım. En büyük problemimiz konuya yazılanları okumadan kafamıza göre asıp kesmek. Önce okuyup, sonra eleştirmek kanımca daha mantıklı olacaktır.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Fırsatım olursa Amerika’dan getirtebilirim. Kompakt olması da bana göre tazeleyici olmuş. Türkiye’de kazık her zamanki gibi. Türkiyedeki vergi fiyatı acaba ne kadar diye meraklanıyorum...

M

Murat Burç

SDN Okuru
ama şu fiyatında bile f/p lideri olabilir
Çüş.
4K/60 çekiyor ne diyorsunuz anlayamadım?

rakip?
S10 Lite, S10, S10e bence yeterli.
Fiyata endeksle öyle bence, Türkiye’de olsa OnePlus’in cihazlarini ekleyebiliriz sanırım.
Çok uzun süre kullanılabilir bir cihaz fakat başka cihazlar uzun süre kullanılmaz gibi bir anlam ifade etmeye çalışmadım(fiyatına göre gider ama uzun süreler, batarya dışında halihazirda olan SE bile iki yıl bazılarının ısını görür durumda ve benimde işimi görür), öyle anlaşıldıysa ve başkaları bu değerlendirmeyi saçma salan şekilde mantıklı bulmuşsa affola.
Şu üstteki yazdıklarım yeterli. Exynos garezi olana Snapdragon 855li S10 lite var.
Hala ısrarla bu polemik ortamı neden anlayamadım
Ne polemiği ne asıp kesmesi? Bu neyin ayarı sizde ki? Yukarıda atılan İngilizce Apple linkine tanıtım görsellerinde 4k 30 fps yazıyor. Ortalığı apple kendisi karıştırıyor. Varsa var dersiniz kanıtı koyarsınız susarım. Herkes ayrı bir şey yazıyor konuda

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Fırsatım olursa Amerika’dan getirtebilirim. Kompakt olması da bana göre tazeleyici olmuş. Türkiye’de kazık her zamanki gibi. Türkiyedeki vergi fiyatı acaba ne kadar diye meraklanıyorum...
Amerika'dan getirtirsen kayıt fiyati var artı cihaz sadece kaydedilen pasaportun sahibinin hattıyla çalışıyor ve kendi pasaportun olsa bile yurtdışına çıkmış olma şartı var yeni yasaya göre

Reaksiyon puanı
892
s10 lite güzel ama 7 yıl gidebileceğini düşünmüyorum.Bu cihaz 5 yıl güncelleme alacak ve 2 yıl da yazılım desteği var.

M

Murat Burç

SDN Okuru
4k 30fps diyor.
Screenshot_20200415-184517.jpg

Basbaya 30 fps yazıyor. Apple karıştırıyor ortalığı bu kadar basit. Muhtemelen dinamik Aralık 60 FPS'de çalışmadığı için böyle yazmışlar ama yanıltıcı.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Cihaz sadece kaydedilen pasaportun sahibinin hattıyla çalışıyor ve kendi pasaportun olsa bile yurtdışına çıkmış olma şartı var yeni yasaya göre
Bak bunu unutmuştum hatırlattın için sağol. Devlet illa 2000₺ küsür vergi vermemi istiyor :D

Usain

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,045
Aynı görüntü Apple Türkiye'nin sitesinde de var. 22. Mesajda dediğim gibi problemimiz doğru dürüst okumamaktan. Açıp Teknik Özellikler kısmından bakacak olursak, aynı Apple Türkiye sitesinde olduğu gibi 4K 60 FPS bilgisi yer alıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 93494
Asıl sizin probleminiz bizim ne dediğimizi okumamaktan. Apple neden bir sayfaya 30 yazıp diğerine 60 yazıyor bunu tartışıyoruz? Hala bu ss'i atmanıza anlam veremiyorum.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Tam Bekledigim Gibi Bir Tasarim ve Isimlendirme Oldu.

Azimsanmayacak Bir Kesim Imza Topladigi ve Klasik Cizgileri Karakteristik iPhone Tasarimini Guclu Donanimla Beklemekteydi Diye Birkac Yazi Okumustum ve Bu Beklentilerin Tamami Gerceklesti.

iPhone 9 Olarak Cikicagini Dusunen Forum Arkadaslarimiz ve Editorleri Buraya Alalim : )

@Farukdtc Kardesim, Konuyu Kacirmazsin Umarim

Reaksiyon puanı
8,023
Zaten A13 Bionic’in 60FPS desteklediğini biliyoruz. Apple Türkiye YouTube kanalı da 4K Videoyu özellikle vurguladı. 2020 yılında çıkan iPhone mantıken 30FPS olmaz çok tepki görür.

ahm@

Profesör
Reaksiyon puanı
1,379
Asıl sizin probleminiz bizim ne dediğimizi okumamaktan. Apple neden bir sayfaya 30 yazıp diğerine 60 yazıyor bunu tartışıyoruz? Hala bu ss'i atmanıza anlam veremiyorum.
Hata olmuş olabilir. Bu kadar basit

Kadir Ortakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
171
Peki hocam siz kusura bakmayın, hata bizde. Eyvallah.