iPhone iPhone SE 2020 Pil Sağlığı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Onur_0168

Üyecik
Hocam pilinizi %20’nin altına düşürmemeye çalışın. %3-%5 gibi değerlere düşürmek pil sağlınızı kötü etkiliyor. Bizzat deneyimleme şansım oldu.
Gerçekten öyle mi hocam ben de 47 gündür kullanıyorum yüzde 3 ve 5 civarında takıyorum hep ve günde sadece bir kere takıyorum %98 olmuş şu anda.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam pilinizi %20’nin altına düşürmemeye çalışın. %3-%5 gibi değerlere düşürmek pil sağlınızı kötü etkiliyor. Bizzat deneyimleme şansım oldu.
Gerçekten öyle mi hocam ben de 47 gündür kullanıyorum yüzde 3 ve 5 civarında takıyorum hep ve günde sadece bir kere takıyorum %98 olmuş şu anda.

olcay.ypc

Üyecik
Arkadaşlar merhaba. Şuan p30 pro kullanıyorum ancak hem büyük ve ağır olması hemde değişim istemem sebebiyle iphone Se2 düşünüyorum. Bulunduğum yerde 600 TL üzerine para alarak 0 kapalı kutu bir 64 lük Se2 buldum. Bu geçişi yapmam sizce olur mu?

Erenist2020

Profesör
Arkadaşlar merhaba. Şuan p30 pro kullanıyorum ancak hem büyük ve ağır olması hemde değişim istemem sebebiyle iphone Se2 düşünüyorum. Bulunduğum yerde 600 TL üzerine para alarak 0 kapalı kutu bir 64 lük Se2 buldum. Bu geçişi yapmam sizce olur mu?
Büyük ekran takıntın yoksa olur.Se 2020 tek elle kullanım rahatlığı sunan,uzun yıllar performans konusunda seni fazlası ile memnun edecek güzel bir cihaz.

Garnett

Üyecik
Bende 3 ay oldu alalı %97 de. Önceki iPhone cihazlarım bu derece hızlı azalmıyordu 1 ay önce uzaktan desteğe bağlandım bir arıza görünmüyor dendi. Yazılımsal diye düşünüyorum bende. İos 14 gelsin bakalım artık.

Erenist2020

Profesör
Bende 3 ay oldu alalı %97 de. Önceki iPhone cihazlarım bu derece hızlı azalmıyordu 1 ay önce uzaktan desteğe bağlandım bir arıza görünmüyor dendi. Yazılımsal diye düşünüyorum bende. İos 14 gelsin bakalım artık.
İyileştirilmiş pil şarjı ayarını açık tut,şarj olurken cihazı kullanma,Yüzde 10 ile 20 arasında şarja takıp yüzde yüz olduğunda çıkar.Bunları uygula,sorun devam ederse servise gönderirsin.

Cvnmrt

Profesör
P30 Pro gibi bir cihazdan sonra pil tarafı üzer küçük ve çerçeveli ekran takıntınız yoksa geçilir ama şahsen ben geçmezdim

slymnasln

Üyecik
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet hocam muhtemelen pilin değerini çok düşürüp taktığınızdan dolayı bu durumu yaşıyorsunuz. Xs Max kullanırken bu durumu tecrübe etme şansım oldu. Sizin gibi bende %3-%5 değerlerinde takıyordum bir ayda %1 düştü. Sonraki 6 ayda %20’nin altına düşürmeden şarja taktım ve sadece %1 düştü. Sonrasında kullandığım 11’de ise 5 ayda pil sağlığı hiç düşmedi. Şu an ise Iphone Se 2020 kullanıyorum. Gerçi daha 10 gün oldu. Tam olarak deneyimleyemedim ama pil küçük olduğundan pil sağlığı daha çabuk düşecektir. Tabii bu dediğimiz olayların dışında bir de kullanım yoğunluğuna bağlı yıpranma illaki olacaktır. Oyun vs oynamam diğer tüm alanlarda yoğun kullanırım cihazı.

Son mesajlar