iPhone SE 2020 Kullananlar Kulübü

iPhon SE 2020 Modelini Begendinizmi ?

• Kullanılan toplam oy
    126

Bu konuyu okuyanlar

monuroruc

Asistan
Reaksiyon puanı
206
iPhone 8 kırılmaz camı uymuyor bilginiz olsun.

Dükkanda adam 4 tane cam attı çöpe cam takılmıyor. Hepsinde hava kabarcığı kalıyor. En son emaneten çizilmeye korusun diye bir cam taktık onda da köşelerde çok baloncuk kaldı.
Aynen öyle bende arkaya ve öne taktırdım baloncuklar var. Mecburen kullanıyorum. 8in şeffaf kılıflarıda tam oturmuyor

Reaksiyon puanı
8,012
Aynen öyle bende arkaya ve öne taktırdım baloncuklar var. Mecburen kullanıyorum. 8in şeffaf kılıflarıda tam oturmuyor
Ben Spigen şeffaf aldım onu kullanıyorum da kırılmaz cam cidden sıkıntılı ya. Telefonculara gelmesini bekleyeceğiz mecbur.

Candiyebiri

Asistan
Reaksiyon puanı
35
iPhone 8 kırılmaz camı uymuyor bilginiz olsun.

Dükkanda adam 4 tane cam attı çöpe cam takılmıyor. Hepsinde hava kabarcığı kalıyor. En son emaneten çizilmeye korusun diye bir cam taktık onda da köşelerde çok baloncuk kaldı.
Ben iphone 7 taktım tam oldu senden problem var

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Alacaklara yeni iPhone u bekleyin derim çünkü her iPhone çıktığında diğer modellerde fiyat düşüşü oluyor
Eğer yeni vergilendirme ve dövizde fırlama olmazsa katılıyorum muhakkak fiyatlar düşecektir.Düşmelidir :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eğer yeni vergilendirme ve dövizde fırlama olmazsa katılıyorum muhakkak fiyatlar düşecektir.Düşmelidir :D Bu yüzden yeni cihazlar çıktıktan sonra duruma göre alınmasının daha iyi olacağını düşünüyorum.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
iPhone SE(2020) almayı düşünmekteyim,ancak iOS 14'ün widget gibi fazla şarj sömüren planlarla ortaya çıkaracak.Bu yüzden Eylül ayına kadar SE(2020)'nin bu yeni işletim sistemine karşı batarya ömrü nasıl olacak onu beklemek gerektiğini düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
8,012
iPhone SE(2020) almayı düşünmekteyim,ancak iOS 14'ün widget gibi fazla şarj sömüren planlarla ortaya çıkaracak.Bu yüzden Eylül ayına kadar SE(2020)'nin bu yeni işletim sistemine karşı batarya ömrü nasıl olacak onu beklemek gerektiğini düşünüyorum.
Etkilese etkilese 10 dakikalık şarjı etkiler. Şu an betada olduğu için stabil değil full sürümde çok etkileyeceğini düşünmüyorum.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Etkilese etkilese 10 dakikalık şarjı etkiler. Şu an betada olduğu için stabil değil full sürümde çok etkileyeceğini düşünmüyorum.
Umarım 10 dakika etkiler çünkü 6-12 ay kullanımdan sonra göstereceği kullanım önemli.Her cihaz maalesef sıfır haliyle kalmıyor haliyle yıpranıyor. :)

Vira_turka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon elime geçeli 1 hafta oldu kırmzı rengi ilk görüşlerim telefonun boyutu ilk küçük geliyor sonra alışıyorsunuz sıkıntı yapmayın gerçekten akıcı telefon bi de ekranı normal bence ama daha iyi bi ekranla yan yana koyunca fark anlaşılıyor onun dışında oyun oynamadan sadece sosyal medya 5 buçuk saat ekran süresi aldım Sadece oyun oynarsan 4 olur sormak istediğiniz bi şey varsa sorun cevaplıyım
Selamlar, bende yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum...kafama takılan birşey var sizin telefonunuzda da arama yaparken ahize sesinde özellikle ilk ve ikinci dııtt arama sesinde tıkırt tıkırt veya cızt cızt gibi bir ses geliyormu ? Hat değiştirdim aynı ses var, hoparlöre aldığımda da aynı olayı yaşıyorum , aramaya yada kıllanıma engel bir durum yok ama yinede merak ettim sizde yaşadınızmı aynı durumu ?

sametonx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7

Selamlar, bende yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum...kafama takılan birşey var sizin telefonunuzda da arama yaparken ahize sesinde özellikle ilk ve ikinci dııtt arama sesinde tıkırt tıkırt veya cızt cızt gibi bir ses geliyormu ? Hat değiştirdim aynı ses var, hoparlöre aldığımda da aynı olayı yaşıyorum , aramaya yada kıllanıma engel bir durum yok ama yinede merak ettim sizde yaşadınızmı aynı durumu ?
evet oluyor kamerada da aynı sorun var

KhalTrex

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Kankalar size bir sorum olacak, telefonu kullanıyorsunuz artık oyun, sosyal medya vs derken diyelim şarjınız %60 veya %45 oran fark etmez, telefonu kenara koydunuz aradan kısa bir zaman geçtikten sonra telefonun şarjının %2-3-4 düştüğüne denk geldiniz mi hiç? Ben sırf bu yüzden telefonu ios 13.6 dan 14.2 e güncelledim düzelmedi, şarjı bir ara %80 e kadar yapıyordum bunu da %100'e çektim hani belki kalibrasyon vs ile alakalıdır dedim neyse işte güncelleme+%100 şarj yapmaya başladığımdan beridir baya bir düzeldi sorun hiç yaşamadım ama bugün tekrar benzer sorunu yaşadım. şarj %61 de iken 10 dk sonra %59'a düştü. telefonu alalı 2 ay oldu tam tamına, batarya sağlığı %100 sorun nerede çözemedim. acaba diyorum düşük güç modu ile alakalı olabilir mi? çünkü telefonu neredeyse 1-1,5 aydır full düşük güç modunda kullanıyorum. telefon beklerken yediği şarjdan tut çoğu uygulamada ekran süremi minimum %25 artırıyor sırf bu yüzden kullanıyordum acaba diyorum göstergeyi anlık yenilemesi de mi bozuyor bu düşük güç de bu yüzden bana %25 ekran süresi artışı varmış gibi gösterip de telefonu kenara koyunca o göstermediği düşüşü yapıyor telefon gerçekten zerre anlamadım ve çıldırmak üzereyim. Lütfen yardımcı olun, özellikle benzer sorunu yaşayan arkadaşlar, 1 cümlenizi eksik etmeyin rica ediyorum ve teşekkür ediyorum.

Reaksiyon puanı
8,012
Kankalar size bir sorum olacak, telefonu kullanıyorsunuz artık oyun, sosyal medya vs derken diyelim şarjınız %60 veya %45 oran fark etmez, telefonu kenara koydunuz aradan kısa bir zaman geçtikten sonra telefonun şarjının %2-3-4 düştüğüne denk geldiniz mi hiç? Ben sırf bu yüzden telefonu ios 13.6 dan 14.2 e güncelledim düzelmedi, şarjı bir ara %80 e kadar yapıyordum bunu da %100'e çektim hani belki kalibrasyon vs ile alakalıdır dedim neyse işte güncelleme+%100 şarj yapmaya başladığımdan beridir baya bir düzeldi sorun hiç yaşamadım ama bugün tekrar benzer sorunu yaşadım. şarj %61 de iken 10 dk sonra %59'a düştü. telefonu alalı 2 ay oldu tam tamına, batarya sağlığı %100 sorun nerede çözemedim. acaba diyorum düşük güç modu ile alakalı olabilir mi? çünkü telefonu neredeyse 1-1,5 aydır full düşük güç modunda kullanıyorum. telefon beklerken yediği şarjdan tut çoğu uygulamada ekran süremi minimum %25 artırıyor sırf bu yüzden kullanıyordum acaba diyorum göstergeyi anlık yenilemesi de mi bozuyor bu düşük güç de bu yüzden bana %25 ekran süresi artışı varmış gibi gösterip de telefonu kenara koyunca o göstermediği düşüşü yapıyor telefon gerçekten zerre anlamadım ve çıldırmak üzereyim. Lütfen yardımcı olun, özellikle benzer sorunu yaşayan arkadaşlar, 1 cümlenizi eksik etmeyin rica ediyorum ve teşekkür ediyorum.
Ben böyle bir sorun yaşamadım hiç.

Reaksiyon puanı
8,012
arada böyle oyuna yüklendiğinde bakar mısın telefona şarjı düşüyor mu anormal.
Among Us , COD gibi oyunlarda denedim anormal bir düşüş olmadı. Dengeli indi.

Ek olarak 20W Apple adaptörü ile yarım saatte %50 55 civarına geliyor şarjı. Acil bir işiniz çıkarsa gerçekten çok hızlı dolduruyor tavsiye ederim. Pilin daha hızlı bitmesi gibi bir sorun yaşamadım.

Reaksiyon puanı
8,012
Kullanıcılar pil sağlıkları ne alemde? Ben satarken 86'ya düşmüştü. Kaç yıldır iPhone kullanıyorum ilk kez bu kadar kötü pil sağlığı olan cihaz gördüm. Sizde de öyle mi ?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Kullanıcılar pil sağlıkları ne alemde? Ben satarken 86'ya düşmüştü. Kaç yıldır iPhone kullanıyorum ilk kez bu kadar kötü pil sağlığı olan cihaz gördüm. Sizde de öyle mi ?
Kullanmıyorum ama normal olabilir.

Batarya kapasitesi minik olduğu için daha hızlı şarjı bitiyor. Bu da daha sık şarj edilmesine neden oluyor. Birde SE modeli, maliyetinden dolayı daha eski jenerasyon ve/veya daha kalitesiz bir batarya kullanıyor olabilir.

Technoob

Asistan
Reaksiyon puanı
110
Kullananların bataryası ne alemde ? Kaç saat ekran açık süresi alıyorsunuz?

Debug

Asistan
Reaksiyon puanı
65
İOS 14.5 çıktı bildiğiniz üzere bende güncelleme yapmayı düşünüyorum fakat kararsızım. SE 2020 kullanan ve güncelleyen birileri bilgi verebilir mi?

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
bi aksilik olmaz ise aylarca 13.6.1 sürümümde kalıcam mutluyum huzurluyum

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,238
Arkadaşlar klüpteki uzun süreli kullanmayı düşünen herkese soruyorum bataryalarımızın yüzdesi iyice azaldığında ömrü dolmaya başladığında batarya değişimi yaptıracakmısınız değiştirirseniz nerede değiştirmeyi düşünüyorsunuz?

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Arkadaşlar klüpteki uzun süreli kullanmayı düşünen herkese soruyorum bataryalarımızın yüzdesi iyice azaldığında ömrü dolmaya başladığında batarya değişimi yaptıracakmısınız değiştirirseniz nerede değiştirmeyi düşünüyorsunuz?
iphone 6 mı apple servisinde değiştirtmiştim şuan se 2020 kullanıyorum ve yine orjinal değişim yaptırırım

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Merhaba dostlar, SE 2020 kullanıyorum, ilk zamanlar dikkatimi çekmemişti, geçen fark ettim cihazın üst ahize kısımı hoparlöründen gelen ses seviyesi ile aşağı hoparlör den gelen ses seviyesi farklı. Normal bir durum mu sizce, üstten daha az ses geliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Batarya biraz patlama riski de taşıyan bişey olduğu için yine orjinal servis tercih ederdim hocam, ilk nesil SE kullanıyordum orjinal serviste değiştirmiştim bayaryasını Apple akasyada.
Oda servisten mi yoksa ömrümü doldu bilmiyorum, batarya değişiminden sonra her yanı bozuldu bir kaç ay içinde. İçi açılınca hayır etmedi. SE 2020 ye geçtim bende.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
8,012
Merhaba dostlar, SE 2020 kullanıyorum, ilk zamanlar dikkatimi çekmemişti, geçen fark ettim cihazın üst ahize kısımı hoparlöründen gelen ses seviyesi ile aşağı hoparlör den gelen ses seviyesi farklı. Normal bir durum mu sizce, üstten daha az ses geliyor.
Evet normal. Orasının ana amacı telefonla görüşmede ses almak olduğu için alta konulan hoparlör kadar kaliteli ses veremiyor. Stereo ama destekleyici rolünde diyebiliriz o hoparlör için.

Hatukoy

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Evet normal. Orasının ana amacı telefonla görüşmede ses almak olduğu için alta konulan hoparlör kadar kaliteli ses veremiyor. Stereo ama destekleyici rolünde diyebiliriz o hoparlör için.
Eyvallah hocam, teşekkür ederim. Normal öyleyse. Alttaki kadar kaliteli olsaydı gerçekten çok daha güzel olurdu. Yinede güzel tabi çift hoparlör.