İphone SE 2020 Batarya

Bu konuyu okuyanlar

LionTheKing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Telefonun performansı muazzam uçuyo kaçıyo kamerası çok stabil yeni nesil hdr baya güzel tamam da 6-7 saatlik bekleme süresinde %9-10 civarı kayıp yaşanıyo ve gizlilik erişilebilirlik konum vs tüm ayarlar kapalı olduğu halde.Geceden sabaha bu kadar büyük kayıp yaşayan var mı 2 aylık telefon daha

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
iOS 13 çıkalı beri çoğu kullanıcısı pil konusunda problem yaşıyor. Kullanan arkadaşımız o yardımcı olur @SıradanKullanici
Bu arada kaç saat ekran süresi alıyorsunuz ?

Reaksiyon puanı
8,023
Gece %100 şarj ile prizden çıkarttım sabah kalktığımda şarjım halen daha %100’dü. Ekran süresi olarak da 6 saat alıyor minimum. Bekleme süresinde o kadar şarj yemesi normal değil arkaplanda şarjı sömüren bir şey olmalı.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Telefonun performansı muazzam uçuyo kaçıyo kamerası çok stabil yeni nesil hdr baya güzel tamam da 6-7 saatlik bekleme süresinde %9-10 civarı kayıp yaşanıyo ve gizlilik erişilebilirlik konum vs tüm ayarlar kapalı olduğu halde.Geceden sabaha bu kadar büyük kayıp yaşayan var mı 2 aylık telefon daha
Apple cihazları beklemede fazla pil tüketmez.Yedek alıp iTunes dan Dfu mod ile güncel sürüme güncelleyin.Sorun devam ederse servise gönder derim.

monuroruc

Asistan
Reaksiyon puanı
206
Aynı sorun bende de var. Gece beklemedeyken %5-6 şarj gidiyor. Konum ve uygulama yenileme kapalı olduğu halde.

LionTheKing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Gece %100 şarj ile prizden çıkarttım sabah kalktığımda şarjım halen daha %100’dü. Ekran süresi olarak da 6 saat alıyor minimum. Bekleme süresinde o kadar şarj yemesi normal değil arkaplanda şarjı sömüren bir şey olmalı.
Arka planda kullanan en ufak uygulama yok bir çok ayar kapalı konumda pil kullanımını incelediğimde gece bi düşüş var diyelim bakıyorum o saat dilimine 0 dk açık ekran 0 dk kapalı ekran yazıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Apple cihazları beklemede fazla pil tüketmez.Yedek alıp iTunes dan Dfu mod ile güncel sürüme güncelleyin.Sorun devam ederse servise gönder derim.
13.5.1 yüklü 13.6 ya geçiş yapmadım onunla ilgili olma ihtimali var mı acaba

Arka planda yenileme kapalı,konum servisleri kapalı.Daha önce apple ı arayarak bütün bu performansı etkileyen ayarları görüşme esnasında ekran görüntülemesini açarak beraber yaptık.Gerekçe olarak güncellemeyi yapın 1 hafta daha şarj rutininize alışsın gibi şeyler söyledi.%100 bıraktığımda 100 alıyorum sabah ancak 80 ve altında bıraktığım zaman minimum 7-8 civarı bi kayıp yaşanıyor

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
8,023
Ben 13.5.1 sürümünde de 13.6 da da sorun yaşamadım. Ama 13.6’da pil biraz daha iyi

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
iOS 14 sürümünü beklemekteyim umarım SE kullanıcıları çile çekmez.Optimize şart yoksa durumlar vahim.

Reaksiyon puanı
8,023
iOS 14 sürümünü beklemekteyim umarım SE kullanıcıları çile çekmez.Optimize şart yoksa durumlar vahim.
SE şu an en son çıkan telefon Apple cephesinde. Optimizasyon sorunu olması imkansıza yakın yani. Apple'ın satış olarak da yüzünü güldürdü , geleneksel tasarım olması da bir avantaj yazılım için.

Onur_0168

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Bu aralar gece vardiyasında olduğum için dikkat etmedim pek. Bir kaç güne dener yazarım tekrardan.
Her şey kapalı tutuyorum arka planda uygulama yenileme, konum servisleri, mobil veri bunlar kapalı.Parlaklık da minimuma indiriyorum.10 günden beri kullanıyorum her gece yatıp tekrar kalktığımda hep yüzde 5 civarı azalmış oluyor.Siz ilk farkedince ne yaptınız peki?

Bu aralar gece vardiyasında olduğum için dikkat etmedim pek. Bir kaç güne dener yazarım tekrardan.
Bu arada teşekkürler test edince bildirirsiniz

monuroruc

Asistan
Reaksiyon puanı
206
Her şey kapalı tutuyorum arka planda uygulama yenileme, konum servisleri, mobil veri bunlar kapalı.Parlaklık da minimuma indiriyorum.10 günden beri kullanıyorum her gece yatıp tekrar kalktığımda hep yüzde 5 civarı azalmış oluyor.Siz ilk farkedince ne yaptınız peki?
Bende ilk farkedince dediğiniz gibi konum ve yenilemeyi kapattım ama düşüş devam ediyordu. Yazılımdan kaynaklı bir sorun olabilir. İos 14le umarım daha iyi pil ömrü yakalarız.

Onur_0168

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Bende ilk farkedince dediğiniz gibi konum ve yenilemeyi kapattım ama düşüş devam ediyordu. Yazılımdan kaynaklı bir sorun olabilir. İos 14le umarım daha iyi pil ömrü yakalarız.
Bu bataryanın fabrika hatalı çıktığını gösterir mi yoksa tamamen iOS 13.6 sürümünden mi kaynaklanıyor servise filan göndermeye gerek var mı yoksa ben mi abartıyorum az önce de “Sıradan Kullanıcı” isimli kişi diğer SE kullananlarda böyle bir sorun yok diyor İtunes’den yazılım tekrar kur diyor o nasıl oluyor ben de bilmiyorum ilk İphone telefonum.

Bu bataryanın fabrika hatalı çıktığını gösterir mi yoksa tamamen iOS 13.6 sürümünden mi kaynaklanıyor servise filan göndermeye gerek var mı yoksa ben mi abartıyorum az önce de “Sıradan Kullanıcı” isimli kişi diğer SE kullananlarda böyle bir sorun yok diyor İtunes’den yazılım tekrar kur diyor o nasıl oluyor ben de bilmiyorum ilk İphone telefonum.
Bu arada kusura bakmayın bir mesajda birden fazla soru sordum

monuroruc

Asistan
Reaksiyon puanı
206

Bu arada kusura bakmayın bir mesajda birden fazla soru sordum
Sorun değil hocam ne kusuru. Bakalım bende denicem bu hafta aynı sorun devam ederse applela iletişime geçebilirim.

monuroruc

Asistan
Reaksiyon puanı
206
Peki hocam sağolun yukarıda sorduklarım hakkında bir fikriniz var mı peki?
Fabrika çıkışlı hatada olmuş olabilir, yazılımsalda olabilir tam bilmiyorum. Applela iletişime geçip uzaktan erişimle varsa hatayı bulabiliyorlar bilginiz olsun.

Onur_0168

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Anladım hocam sağolun o zaman her iki hususu da bildirebilir misiniz o zaman rica etsem hem gözlemleyip gece şarjın düşüp düşmediğini hem de Apple destek ile olan görüşmenizde ne olduğunu.Ben de merak ediyorum umarım düzelir.

monuroruc

Asistan
Reaksiyon puanı
206
Anladım hocam sağolun o zaman her iki hususu da bildirebilir misiniz o zaman rica etsem hem gözlemleyip gece şarjın düşüp düşmediğini hem de Apple destek ile olan görüşmenizde ne olduğunu.Ben de merak ediyorum umarım düzelir.
Tamamdır bu konuya yazarım.

Purposetour

Asistan
Reaksiyon puanı
57
1800 mah batarya Beklemedeyken sabaha kadar tabii ki yüz de 5-6 sarj yer sorun bataryada.

Onur_0168

Asistan
Reaksiyon puanı
93
1800 mah batarya Beklemedeyken sabaha kadar tabii ki yüz de 5-6 sarj yer sorun bataryada.
Bilemedim ilk kez İphone kullanıyorum forumdaki diğerleri öyle bir sorun yok diyor sorun ikimizin telefonunda mı anlayamadım bence sayısal değerlere bakarak batarya karşılaştırmak yanlış iOS işletim sistemi Androide göre daha stabil 6000 mah Samsung m31’ide hunharca kullanırsan o da günü çıkarmaz bana bir gün yetiyor şarjı sadece işte gece şarj kaybı var onu çözemedim.

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Hocam yazılımsal olabilir kesinlikle düzeltilir daha taze cihaz.

Onur_0168

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Hocam yazılımsal olabilir kesinlikle düzeltilir daha taze cihaz.
Bugün özellikle tekrar denedim bu arada ek olarak İcloud Yedeklemeyi de kapattım.Diğer dediklerim de kapalı mobil veri, arka plan yenileme ve konum.Telefonu da şebeke aramasın diye 3G moduna aldım.Ama yüzde 60’da bıraktım bu sabah 54’de aldım bu durum canımı sıkmaya başladı ek olarak ne yapabilirim sizce?

Son mesajlar