iPhone SE 2017

Bu konuyu okuyanlar

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Hocam o kadar yazdığım arasında sadece bir cümle seçip konuşuyorsun. Taktiğini sevdim ama geliştirmelisin. Şimdi bende sana ibretlik bir cevap veriyim.
Önce 2013 değil 2011 den bu yana Samsung Galaxy Nexus kullanıyorum. Şuan 2. telefonum olarak hala kullanıyorum telefonum 1 kere servise gitmedi erkanında çizik dahi yok. Defalarca yerlerde sürünmesine rağmen orası burası kırılmadı. Yani bizim gibi özellik meraklısı biri 2011 den bu yana 6 yıldır bir telefonu kullanıyor. Umarım mesajı almışsınızdır.

Kimsenin görüşünü değiştirmediğim gibi farklı fikirlere saygım vardır, beğenmesemde kimseye görüşleriyle ilgili aşağılayıcı tarzda konuşmamaya gayret ederim. Ben iphone kullanıyorum, android kullandım senecelerce şimdi kullanmam sorun yaşadım dedim, sen buraya insanlarla anca alay etmek, kötülemek için girersin, ben yaşadığım olayları paylaşmaya girerim.

o kadar çok yazıdan demek ki sadece yazının o kısmına cevap verme gereksinimi duymuşum, yazıda geri kalan kısım zaten tipik zihniyetinin yansıması. Bu ülkede Mac os'u sadece ekran görüntüsüyle görüp hayatlarında klavyesinin tek tuşuna basmamış ama donanımsal özelliklerine bakarak çamur atan bilgisayar programcıları var (birkaçı benim arkadaşım). Onları bildiğim için kullanma kılavuzunu okuyarak yorum yapan kişilerden fazla bir yorum beklemiyorum zaten. Klavye başında muhattap olduğun kişinin gerek konu hakkındaki bilgisini, tecrübesini, yeterliliğini bilemediğimiz için biraz daha üsluba dikkat edelim.

(( Örnek olarak vereyim, misal olarak yaşım 36 -37 olmuş yaklaşık 22-23 senedir Türkçe Rap için ilk yıllarda malum belli zorluklar yaşadık, belli ortamlarda kavga verdik. geçen 19 yaşındaki bir arkadaş benim Türkçe Rap bilgimi sorguluyor. Adam Tr rap dinlemeye norm'la başlamış bana ahkam kesiyor. )) gereksiz ve belki yersiz örnek ama tüm konularda bu böyle. Karşındaki adam sana saygısızlık gösteriyorsa, sende aynı seviyede muhattap olmamaya özen göster.

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Benim marka takıntım yoktur. Ayrıca Android telefon kullanan birisiyim.
Fakat İphone SE'yi boyutundan dolayı küçümsemek nedir? Yok 4 inç ekranda filim izlenirmiş mi? Oyun oynanırmış mı? Gibi garip garip söylemler...
Sonuçta herkesin bir tercihi vardır. Ayrıca küçük boyutlu telefonların dünya genelinde bir kullanıcı gurubu var ki İphone gibi bir firma 4 inç telefon üretmeye devam ediyor.
İşin kötü tarafı Android üreticilerinden sadece Samsung ve Sony üst model sayılabilecek (SE'ye göre güçsüz kalıyor ama diğer yönleriyle biraz kurtarabiliyor) A3 ve Compact serisini üretiyor. Bu durumda benim gibi kişileri üzüyor...

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Benim marka takıntım yoktur. Ayrıca Android telefon kullanan birisiyim.
Fakat İphone SE'yi boyutundan dolayı küçümsemek nedir? Yok 4 inç ekranda filim izlenirmiş mi? Oyun oynanırmış mı? Gibi garip garip söylemler...
Sonuçta herkesin bir tercihi vardır. Ayrıca küçük boyutlu telefonların dünya genelinde bir kullanıcı gurubu var ki İphone gibi bir firma 4 inç telefon üretmeye devam ediyor.
İşin kötü tarafı Android üreticilerinden sadece Samsung ve Sony üst model sayılabilecek (SE'ye göre güçsüz kalıyor ama diğer yönleriyle biraz kurtarabiliyor) A3 ve Compact serisini üretiyor. Bu durumda benim gibi kişileri üzüyor...
Se nin performanai bir basari deyil husran...

Eger samsung telefonlarina 2k deyilde hd ekran koysa se yi 3e katlar emin ol

Reaksiyon puanı
16,118
herkese iphone projesinin eseri o takmayın kafaya bazı kullanıcıları onu sadece konuşmak için ve whatsapp,facebook,twitter için kullanıyor hatta masaya atıyor öyle 24 saat yatıyor tel orda unutuyor...

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Se nin performanai bir basari deyil husran...
Hüsran derken hangi konularda? Kıyaslarken A3 2017 ile Sony X Compact'ı düşünün.
Eger samsung telefonlarina 2k deyilde hd ekran koysa se yi 3e katlar emin ol
Ayrıca benim bahsettiğim küçük ekranlı modellerde de(Samsung A3 2017 ve Sony X Compact) 720x1280 ekran çözünürlüğüne sahip SE ise 640x1136 ekran çözünürlüğü var. Arada uçurum yok yani.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hüsran derken hangi konularda? Kıyaslarken A3 2017 ile Sony X Compact'ı düşünün.

Ayrıca benim bahsettiğim küçük ekranlı modellerde de(Samsung A3 2017 ve Sony X Compact) 720x1280 ekran çözünürlüğüne sahip SE ise 640x1136 ekran çözünürlüğü var. Arada uçurum yok yani.
Eleştirdiğimiz olay telefonun çöp olması küçük telefon sevenler olabilir ne ala. asıl olay içinde A9undan başka önemli hiçbirşeyi olmayan bir telefonun 2400 tl olması birde apple taraftarları geliyor bu cihazı HTC 10a S7ye rakip çıkarıyor sinirlendiğimiz taraf bu

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Eleştirdiğimiz olay telefonun çöp olması küçük telefon sevenler olabilir ne ala. asıl olay içinde A9undan başka önemli hiçbirşeyi olmayan bir telefonun 2400 tl olması birde apple taraftarları geliyor bu cihazı HTC 10a S7ye rakip çıkarıyor sinirlendiğimiz taraf bu
SE modeli android mi çalıştıracak, darboğaz mı yapacak. genele bakıldığında 5s bile ios ile zorlanmadan çalışıyor, belki android sistemle gelecek olsa kasabilir, belki android ile uygulamalar daha fazla donabilir, ama cihazlar ios yüklü ve beğenmediğiniz donanımla son derece uyumlu. Diğer arkadaşın yaptığı gibi stabil dediğim için dalga geçebilirsin, ama stabil, program donması vs. gibi şeylere rastlamadım. bir de 4" ekranın 4k, hatta 8k ekranı olsa ne olur, bu bütün markalar için geçerli 5.5" hatta daha büyük ekranlı telefonların ekranın 4k olmasını anlanıyorum. satalım o zaman evdeki FHD 49-55" tvleri nasılsa 5.5" 4k ekranlı telefon olmazsa olmazımız. 720p görüntü ile küçük ekranda toplasan 5 dakika birşey izleyeceksem daha ne ( o çözünürlük bile yok ama karınca kadar görünen yüzlerin ne ayrıntısını yakalayım ki). Hayır neyin ayrıntısını yakalayacaklar 5.5" 4k ekranda.

M

Murat Burç

SDN Okuru
SE modeli android mi çalıştıracak, darboğaz mı yapacak. genele bakıldığında 5s bile ios ile zorlanmadan çalışıyor, belki android sistemle gelecek olsa kasabilir, belki android ile uygulamalar daha fazla donabilir, ama cihazlar ios yüklü ve beğenmediğiniz donanımla son derece uyumlu. Diğer arkadaşın yaptığı gibi stabil dediğim için dalga geçebilirsin, ama stabil, program donması vs. gibi şeylere rastlamadım. bir de 4" ekranın 4k, hatta 8k ekranı olsa ne olur, bu bütün markalar için geçerli 5.5" hatta daha büyük ekranlı telefonların ekranın 4k olmasını anlanıyorum. satalım o zaman evdeki FHD 49-55" tvleri nasılsa 5.5" 4k ekranlı telefon olmazsa olmazımız. 720p görüntü ile küçük ekranda toplasan 5 dakika birşey izleyeceksem daha ne ( o çözünürlük bile yok ama karınca kadar görünen yüzlerin ne ayrıntısını yakalayım ki). Hayır neyin ayrıntısını yakalayacaklar 5.5" 4k ekranda.
Beğenmediğiniz donanım derken ? telefonda A9 var daha ne olsun. Ama sorunda bu sadece A9 var gerisi boş bir cihaz.
5Sin zorlamandığına inanmıyorum hali hazırda 5Sin whatpsata dahi kastığını söyleyen gördüm bu forumda
4K ekranda VR kullananlar için gerekli. Normalde 2Kda yetiyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
Benim diyeceğim bu SE boş bir cihaz sadece A9 başka hiçbir olayı yok. Seveni vardır ne ala ama biri birine tavsiye ettiğinde onun kötü bir telefon olduğunu söylemeye devam edeceğim.
Ayrıca 2.5-3 sene S4 mini kullanıp sorun yaşamayan birine androidn kötü olduğuna inandıramazsın. Android 5s -S4 zamanında samsungun rezil işleriyle adı iyice çöpe çıktı. Saf hali yine güzeldi ama touchwiz adını kirletti fakat şuan Android en azından amiral gemilerinde olan sürümüyle lider işletim sistemdir stabilite olarakda işlevsellik olarakda. Bir S7 kullanıcısı olarak her güncellemde sorun yaşamadığım için mutluyum.
Android 7.0 geldi telefonum aldığım günden daha hızlı firma yeni telefon aldırmak amacıyla telefonumu yavaşlatmadığı için mutluyum

Son düzenleyen moderatör:

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Ama sorunda bu sadece A9 var gerisi boş bir cihaz.
5Sin zorlamandığına inanmıyorum hali hazırda 5Sin whatpsata dahi kastığını söyleyen gördüm bu forumda

Tamam arkadaşım haklısın, 5s kasım kasım kasılıyor yalan söyledim itiraf ediyorum, zaten birkaç kişi sorun yaşadıysa herkes aynı sorunu yaşar doğru söylüyorsun, yeğenimdeki orta segment 13mp kameralı telefonda zaten benim 5s'ten daha iyi fotoğraf çekiyor, burada sizi hep kandırırdım, inanmamakta o kadar haklısın ki kasmadığına sizlere yalan söyleyip, sizi kandırmaya çalıştım. Bu zihniyetle başa çıkmam zor zaten, tamam haklısın.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Tamam arkadaşım haklısın, 5s kasım kasım kasılıyor yalan söyledim itiraf ediyorum, zaten birkaç kişi sorun yaşadıysa herkes aynı sorunu yaşar doğru söylüyorsun, yeğenimdeki orta segment 13mp kameralı telefonda zaten benim 5s'ten daha iyi fotoğraf çekiyor, burada sizi hep kandırırdım, inanmamakta o kadar haklısın ki kasmadığına sizlere yalan söyleyip, sizi kandırmaya çalıştım. Bu zihniyetle başa çıkmam zor zaten, tamam haklısın.
Ben öyle birşey iddia etmedim.
siz beni megapixel meraklılarından sandınız herhalde
Dediğim gibi S4 mini kullandım 2.5 sene anakartını yakmasaydım değiştirmezdim bile bana yetiyordu. S7ye geçiş zorunlu oldu 4 sene kullanıacağımı düşünüyorum iosun eski stabilite üstünlüğünün şuan olduğunu düşünmüyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bencede şehir efsanesi öyle ahım şahım kasacağını düşünmüyorum yavaşlamıştır tabide
Ben sadece forumda gördüğümü söyledim
Ha 5 konusuna gelirsek varya öyle bir kasıyor ki

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Ben öyle birşey iddia etmedim.
siz beni megapixel meraklılarından sandınız herhalde
Dediğim gibi S4 mini kullandım 2.5 sene anakartını yakmasaydım değiştirmezdim bile bana yetiyordu. S7ye geçiş zorunlu oldu 4 sene kullanıacağımı düşünüyorum iosun eski stabilite üstünlüğünün şuan olduğunu düşünmüyorum

S3-S4 zamanının androidli telefonlarda amiral gemisiydi S7 kullanıyormuşsunuz güle güle kullanın, fiyat olarak ne kadara aldınız?, S7 seçme tercihiniz neden?

M

Murat Burç

SDN Okuru
S3-S4 zamanının androidli telefonlarda amiral gemisiydi S7 kullanıyormuşsunuz güle güle kullanın, fiyat olarak ne kadara aldınız?, S7 seçme tercihiniz neden?
androidn Eskisiyle yenisi arasında çok fark var.
Sebebim şu
S4 mini kullanıyordum memnundum. Bana yettiği için telefon yerine Gear S2 aldım(Akıllı saatler ancak para israfıdır almayın aldırmayın ). Telefonumun anakartını yaktım. Note 5 veya S6 Edge + düşünüyordum baya ikilemde kalmıştım. Bir süre Samsung S5620 monte ile idare ettim Samsung mağazasında 2550ye bulunca Edge ile arasında 450 tl farkı vermeye gerek görmediğim için(onada 3000 demişlerdi) S7 aldım mutluyum yamuğu yok. Alma sebebeim samsung cihazlara sorun yaşamadım arkadaşımda Note 3 vardı sorunu yoktu Hocamda Stabilliğiyle ünlü Sonyden Note 4 ve 5e geçti mutluydu S7 aldım geçtim.
Ses olarak eksik bir model diyorlar ama Ses hastası değilim bana iyi geliyor. Alma sebebim daha çok arka kamerasiğer amiral gemilerine kıyasla kötü diy fotoğrafda belki ama bunun ön kamerası kadar kaliteli video çeken görmedim. Ön kamerasıyla video çekiyormuyum ? Hayır çekmiyorum.
Kısaltırsak alma sebebim direkt arka kamerası
Ayrıca iyi dilekleriniz için teşşekür ederim

Reaksiyon puanı
16,118
Bencede şehir efsanesi öyle ahım şahım kasacağını düşünmüyorum yavaşlamıştır tabide
Ben sadece forumda gördüğümü söyledim
Ha 5 konusuna gelirsek varya öyle bir kasıyor ki
gt-s5360 şuan ve 7/24 spotify ile Black Sabbath çalıyor bu işi yaparken kasmıyor yani iphone5s de iphone5 de kullanıma göre dertsiz olur bir tane iphone5 düşürsek denerdim de yok...

wedoman

Asistan
Reaksiyon puanı
100
@unsur hocam bizim insanlara laf atmamız çok zor kendi halimizde mutlu mesut takılalım biz :)

metinkosker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Çok yüksek performanslı A9 işlemcisi var onda video izlenmesede olur l.
Çok güçlü işlemci olsa nolur ki en fazla ne yapılıcak 4 inç telefonda ? Ağız tadıyla oyun oynayamicaksın 2 k video izleyim desen 4 inç telefondan alt yazılı filmi dahı zor izleyeceksin. O kadar para verip sadece tek elle kullanıcam mesaj falan atayım sosyal medyada takılayım. Sonrada meşhur ayfon sıtabill muhabbeti başlar :D Allah bilir ne kadara satılıcak bu telefon

5 yıldır 5s kullanıyorum hala zehir gibi,üstelik SE modeli yeni işlemci ile gelecek
Farkı yaşayan bilir

metinkosker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yaş gurubu ile gerçekleri görmek arasında güzel bir ortak yön var evet. Burdan iphoneyi sevmediğimi çoğu kişi biliyor. Tasarımda olsun özellik olsun fiyatını hak etmiyor. İp kullanmak için hayatındaki bazı elektronik cihazlarında apple olması gerekiyor. Bir nevi zorunlu olarak kendinimecbur bırakmayı çalışıyor. Gelelim kötülemek noktasına. Algılama sorunu var ise tekrardan anlatayım sana. Yukarda yazdıklarımızda hiç bir kötüleme yoktur eleştiri vardır. 3310 daki küçük ekrandan bahsediyorsun. Ama 3310 da işlemci ne vardı :) İp Se'de güçlü bir işlemci var evet ama 4 inç bir telefonda yapılacak şeyler kısıtlı. Gel gelelim ben irice biriyim 192 boyundayım elimde biraz büyük iphone 4 e mesaj dahi yazamıyordum ben ona ne dicez ? Hadi onu geçtim sen bu kadar güçlü işlemci koyuyorsun eyvallah ne sunuyorsun karşılığında ? Kamerası efsane mi ? Koskocamn 2k olan ekranını mı beslıyorsun ? Şuan sd 615 bile bütün uygulamları çalıştıyor. Bu bır algı meselesi var. Umarım anlarsın. Çünkü heriflerin meselesi artık para kopartmak. En basitinden İp7 çok mu ince bir telefon ? Hayır değil ama kulaklık girişi yok neden acabaaaaaaaa :) Yoksa 770 liraya falan kulaklık kitlemek için olmasın ? Artık yapmayın şuyu yok sizin yaşınız kaç yok şöyle böyle. Ben bıkmam bunu yazmaktan. Apple ne zaman bu saçma pahalı fiyatlarını aşağı çekmezse ben her zaman eleştirimi yaparım. Zaten 2016 daki Android cihazlar yeterince kendını gösterdi. 2016 nın en iyisi S7 edge seçildi. 1 2 seneye kalmaz anroid eski havasından kurtulur. Sonra ios şöyle böyle laflarınıda unuturz. Umarım bir telefonun bu ülkede 2 3 asgari maaşın geçmemesi insanların hafızasına kazınır
kardeşim konuşma tarzından çocuk olduğun belli onu söylemeye çalışıyorum benim algı problemim fln yok. senin yazına göre bende ergenler burada gelmiş salak saçma şeyler yazıyor diye seni rencide edici tarzda bir şey yazmadım dikkat edersen. öne şu üslubunu düzeltmelisin. sen iphone sevmeyebilirsin ama bunu insanları kırarak ya da saçma sapan insanların sinirlerini bozarak ifade edemezsin. yaverinide almışsın burada insanlara laf sokuyorsunuz yaptığınız başka birşey yok. ama senin ve senin gibilerin anladığı dilden konuşacağım artık. sanane kardeşim biz iphone kullanıyorsak? cebime paramı sen mi koyuyorsun? istediğim yere harcarım paramı. ben sana soruyor muyum niye samsung kullanıyorsun diye. ne cüretle sen bana karışabiliyorsun hangi sıfatla? kendin 1.92 boyundaymışsın ellerin büyükmüş bilmemne. git başka telefon kullan kardeşim sen zaten büyük telefon kullan. adam özellikle sen kullanmayasın diye çıkartmıyor bu telefonu küçük elli insanlar için ya da tek elle kullanmak isteyenler için çıkartıyor bu telefonu. sanki dünya senin için yaratılmış senin ihtiyaçlarına göre herkes ürün üretmek zorunda. gelmişsin yok kulaklık girişini kaldırdı yok şöyle paragöz diyorsunuz. yahu kullanma kardeşim zorla gırtlağına bıçak mı dayadılar zaten kullanmıyorsun boşa niye çene çalıyorsun? bende gittim aliexpressten 50 tl ye bluetooth kulaklık aldım mis gibi nolur nolmaz diye kullanmıyorum bile doğru düzgün ihtiyacım bile olmuyor işiniz gücünüz abartmak. tutturmuşsunuz kısıtlı sistem yok başka apple cihazın olmak zorundaymış fln. benim telefondan başka hiçbir apple ürünüm yok. laptopum samsung marka. bi tek itunes yüklü apple ile alakalı. gayette işimi kolayca halledebiliyorum. seninde ihtiyaçlarını android karşılıyordur onu kullanıyosundur bunun için seni niye yargılayayım ne kullanıyorsan kullan banane.
iphone forumu yazdım diye gerilen arkadaşta boşuna ortalığı germesin. iphone bölümü yazmak istediğimi 3 yaşındaki çocuk anlamıştır. işiniz gücünür gerginlik çıkarmak.

Anlayana

Son mesajlar