iPhone SE 2017

Fragger

Dekan
iPhone SE modelinin yenilenecek sürümü Apple'ın bu ay gerçekleştireceği etkinlikte resmi olarak tanıtılabilir. Yeni iPhone SE modelinin, 128 GB depolama seçeneğiyle geleceği söyleniyor.
iphone-se.jpg

Apple'ın bu ay gerçekleştirmesi beklenen etkinliğinde, 4 inç ekran boyutlu yeni iPhone SE modelinin tanıtılacağı konuşuluyor.

Bu dedikodu, ABD'li mağaza Target'ın stoklarındaki iPhone SE modellerini Apple'a geri göndermesi üzerine iyice kuvvetlendi. Sözünü ettiğimiz modeller hem Sprint operatörüne bağlı hem de operatör bağlantısı olmayan 16 ve 64 GB SE modellerini kapsıyor.

iPhone SE (2017) özellikleri nasıl olacak?
Söylentilere göre yeni iPhone SE yine 4 inç ekran boyutuna sahip olacak. Henüz yeni modelin tüm teknik özellikleri bilinmiyor. Ancak yüksek ihtimalle mevcut 16 GB ve 64 GB versiyonlarının yerine 32 GB ve 128 GB modellerinin olması bekleniyor.

se.jpeg

Bu arada yeni iPhone SE modeli, etkinliğin ana konusu olmayacak. Apple bu etkinlikte 10.5 inç iPad Pro ile birlikte kırmızı renkli iPhone 7 modellerini tanıtacak.

Bakalım ilk iPhone SE modelinde satış tarafında çok da aradığını bulamayan Apple, yenilenmiş sürüm sonrası tüketicilerden nasıl bir geri dönüş alacak.

Apple etkinliğini merakla beklememin tek sebebi. Apple A10X'in gücünü merak etmem.
Bu gereksiz cihaz gelmesede olur.
Bunu alanlar hangi mantıkla alıyor. Anlam veremiyorum

garmel.373

Asistan
Apple etkinliğini merakla beklememin tek sebebi. Apple A10X'in gücünü merak etmem.
Bu gereksiz cihaz gelmesede olur.
Bunu alanlar hangi mantıkla alıyor. Anlam veremiyorum
Tek el rahat kullanım. Dünyada hala piyasası var. Eskiyen özellikleriyle 5S'in bile satıldığını düşünürsek normal.

F1kan

Profesör
Çok yüksek performanslı A9 işlemcisi var onda video izlenmesede olur l.
Çok güçlü işlemci olsa nolur ki en fazla ne yapılıcak 4 inç telefonda ? Ağız tadıyla oyun oynayamicaksın 2 k video izleyim desen 4 inç telefondan alt yazılı filmi dahı zor izleyeceksin. O kadar para verip sadece tek elle kullanıcam mesaj falan atayım sosyal medyada takılayım. Sonrada meşhur ayfon sıtabill muhabbeti başlar :D Allah bilir ne kadara satılıcak bu telefon

Çok güçlü işlemci olsa nolur ki en fazla ne yapılıcak 4 inç telefonda ? Ağız tadıyla oyun oynayamicaksın 2 k video izleyim desen 4 inç telefondan alt yazılı filmi dahı zor izleyeceksin. O kadar para verip sadece tek elle kullanıcam mesaj falan atayım sosyal medyada takılayım. Sonrada meşhur ayfon sıtabill muhabbeti başlar :D Allah bilir ne kadara satılıcak bu telefon
IPHONE olsunda ne olursa olsun

wedoman

Asistan
iphone forumuna gelip iphone kötüleyen insanlar gerçekten çok komik. yaş grubunuzu çok merak ediyorum ki konuşma tarzınızdan bazı şeyleri anlamak çok güç değil. eskiden 3310 ekranında yılan oynarken bile keyif alan insanlardık. bu telefonlarda hayli hayli herşey yapılır. günümüzde artık büyük telefonların daha çok tercih edildiğini görüyoruz evet daha rahat olabilir fakat SE kullanıyor diye insanları küçük görmek sizin veya bir başkasının üzerine vazife değil. kimi insanlar büyük telefon sever kimileri küçük. insanların hangi telefonu alıp almayacağına siz karar veremezsiniz ve karışamazsınız. hala bu kasayı çok seven bir kesim mevcut ve SE gayet güçlü bir cihaz.

yeni çıkacak SE modelinde de umarım tasarımsal ufak tefek değişiklikler olur. sonuçta kaç senedir aynı kasa ve bu kasayı seven insanlarıda biraz olsun mutlu etmek gerekir diye düşünüyorum.

F1kan

Profesör
iphone forumuna gelip iphone kötüleyen insanlar gerçekten çok komik. yaş grubunuzu çok merak ediyorum ki konuşma tarzınızdan bazı şeyleri anlamak çok güç değil. eskiden 3310 ekranında yılan oynarken bile keyif alan insanlardık. bu telefonlarda hayli hayli herşey yapılır. günümüzde artık büyük telefonların daha çok tercih edildiğini görüyoruz evet daha rahat olabilir fakat SE kullanıyor diye insanları küçük görmek sizin veya bir başkasının üzerine vazife değil. kimi insanlar büyük telefon sever kimileri küçük. insanların hangi telefonu alıp almayacağına siz karar veremezsiniz ve karışamazsınız. hala bu kasayı çok seven bir kesim mevcut ve SE gayet güçlü bir cihaz.

yeni çıkacak SE modelinde de umarım tasarımsal ufak tefek değişiklikler olur. sonuçta kaç senedir aynı kasa ve bu kasayı seven insanlarıda biraz olsun mutlu etmek gerekir diye düşünüyorum.
Yaş gurubu ile gerçekleri görmek arasında güzel bir ortak yön var evet. Burdan iphoneyi sevmediğimi çoğu kişi biliyor. Tasarımda olsun özellik olsun fiyatını hak etmiyor. İp kullanmak için hayatındaki bazı elektronik cihazlarında apple olması gerekiyor. Bir nevi zorunlu olarak kendinimecbur bırakmayı çalışıyor. Gelelim kötülemek noktasına. Algılama sorunu var ise tekrardan anlatayım sana. Yukarda yazdıklarımızda hiç bir kötüleme yoktur eleştiri vardır. 3310 daki küçük ekrandan bahsediyorsun. Ama 3310 da işlemci ne vardı :) İp Se'de güçlü bir işlemci var evet ama 4 inç bir telefonda yapılacak şeyler kısıtlı. Gel gelelim ben irice biriyim 192 boyundayım elimde biraz büyük iphone 4 e mesaj dahi yazamıyordum ben ona ne dicez ? Hadi onu geçtim sen bu kadar güçlü işlemci koyuyorsun eyvallah ne sunuyorsun karşılığında ? Kamerası efsane mi ? Koskocamn 2k olan ekranını mı beslıyorsun ? Şuan sd 615 bile bütün uygulamları çalıştıyor. Bu bır algı meselesi var. Umarım anlarsın. Çünkü heriflerin meselesi artık para kopartmak. En basitinden İp7 çok mu ince bir telefon ? Hayır değil ama kulaklık girişi yok neden acabaaaaaaaa :) Yoksa 770 liraya falan kulaklık kitlemek için olmasın ? Artık yapmayın şuyu yok sizin yaşınız kaç yok şöyle böyle. Ben bıkmam bunu yazmaktan. Apple ne zaman bu saçma pahalı fiyatlarını aşağı çekmezse ben her zaman eleştirimi yaparım. Zaten 2016 daki Android cihazlar yeterince kendını gösterdi. 2016 nın en iyisi S7 edge seçildi. 1 2 seneye kalmaz anroid eski havasından kurtulur. Sonra ios şöyle böyle laflarınıda unuturz. Umarım bir telefonun bu ülkede 2 3 asgari maaşın geçmemesi insanların hafızasına kazınır

GTX 1080 TI
Şuan en güçlü ekran kartı.
Ve sen bunu 720pde kullanmaya çalışıyorsun.
SEnin durumu buna benziyor içinde çok güçlü bir işlemci var ama sana bunu kullandirtmiyor onca donanım çöpe gidiyor.
Gayet güçlü evet gayet güçlü anormal olan bu
Içine A9 konulmuş gerisi çöp bir cihaz
Sektör standarti olan OIS dahi yok.
SE kullananalra aşağılamak ne haddimize 16lik modeli 2400tl
Isteyen beğenir alır ona da sözümüz yok.

Ama sizin rezil SEyi gelip gelip yüceltme çabanız uyuzumuza gidiyor anliyorsunuzdur herhalde

F1kan

Profesör
GTX 1080 TI
Şuan en güçlü ekran kartı.
Ve sen bunu 720pde kullanmaya çalışıyorsun.
SEnin durumu buna benziyor içinde çok güçlü bir işlemci var ama sana bunu kullandirtmiyor onca donanım çöpe gidiyor.
Gayet güçlü evet gayet güçlü anormal olan bu
Içine A9 konulmuş gerisi çöp bir cihaz
Sektör standarti olan OIS dahi yok.
SE kullananalra aşağılamak ne haddimize 16lik modeli 2400tl
Isteyen beğenir alır ona da sözümüz yok.

Ama sizin rezil SEyi gelip gelip yüceltme çabanız uyuzumuza gidiyor anliyorsunuzdur herhalde
Ben hafiften uzaklaşayım burdan. Bu yorumdan sonra kafamıza elma falan fırlatan olur şimdi :D :D :D

isyankar42

Profesör

Iphone formu android formu diye neye gore siniflandirdin bilmem ama buradaki sadece samsung kullananlar iphone kullananlardan fazla