iPhone SE 16 GB

Bu konuyu okuyanlar

steve78

Doçent
Reaksiyon puanı
48
Arkadaşlar merhaba,

iPhone SE 16 GB 2000 TL gibi bir fiyatı var. Almak mantıklı mı sizce sormak istedim? Birde iPhone 7'nin tanıtılmasını bekleyeyim mi? Fiyatı düşer mi tanıtımdan sonra sizce?

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Fiyatını hak etmeyen bir cihaz, alınmaz.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Arkadaşlar merhaba,

iPhone SE 16 GB 2000 TL gibi bir fiyatı var. Almak mantıklı mı sizce sormak istedim? Birde iPhone 7'nin tanıtılmasını bekleyeyim mi? Fiyatı düşer mi tanıtımdan sonra sizce?

i7 nin fiyatı 3k yı geçer gibi bu piyasada

cengover05

Müdavim
Reaksiyon puanı
447
O parayi o cihaz hak etmiyor
Cok daha iyi rakipleri var o fiyat segmentinde

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar merhaba,

telefonda ne kullanıyorsun ? ona göre yetip yetmeyeceği belli olur ufak ekran istiyorsan iyi tercih yoksa farklı modeller var iphone 7 3500 tl den fazla çıkar paran varsa bekle....

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Arkadaşlar merhaba,

Merhaba,

İphone se, daha çok 2000 banıdna öneri isteyen kullanıcılara değilde, küçük ekranlı güzel bir cihaz isteyenlere veya hala iphone 5s almayı düşünen kullanıcılara önerdiğim bir model. Bu 2000 tl'ye alınmıcak bir demek değil. Tasarımsal açıdan size uygun geliyor ise yönelebilirsiniz. Eğer 4''lik ekran bana yeterli diyorsanız iphone se tercih edilebilir. Bir diğer tercih sebebi de şu olabilir. İphone se, iphone 6s donanımı ile geldiği için 2000 tl'ye satılan bütün ürünerden daha fazla cpu ve gpu performansı sunuyor. Özelliklede ekranının çözünürlüğünün düşük olması oyun oynamayı düşünüyorsanız kesinlikle iyi. Fakat 4''lik ekranda ne kadar oyun oynanır oda ayrı bir nokta tabiki. pil konusunda çok iyi bir performans sunmamakta. iphone 5s tadında pil konusunda. Arka kamerası başarılı. Ön kamerası renk ayarı, netleme, odaklama noktalarında iyi ama çözünürlük düşük. Eğer ön kameradan çektiğiniz resimleri baskı almayı düşünen bir kullanıcı iseniz bu konuda sizi üzebilir.

Özetle iphone se, ben ios istiyorum, alacağım telefon beni 3-4 belkide 5 yıl götürsün, ekranı da küçük olsun tek elle kullanım rahatlığı için diyorsanız iphone se alınır. Ama diğer konular için 200 tl bandında daha başarılı ürünler mevcut.

Not: Günümüz şartlarında artık 16Gb dahili depolamanın yetersiz olduğu kanaatindeyim. Eğer bir cihaz alamayı düşünüyorsanız min. 32gb apple tarafında ise min.64gb'lık modellere yönelmenizde fayda var.

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
4 inc yetersiz artık kardeşim. İphone 7 çıkınca fiyat buyuk ihtimalle düşmez boşa bekleme alıcaksan al en fazla 50 100 oynar

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
Arkadaşlar merhaba,

Şahsen ben bundan sonra 16 gb almazdım ama 16 gb'da yetiyor bana 5-6 boş kalıyor oyun oynamıyorum müzik dinlemiyorum diye ama sen bunları yapan biri isen 16 gb yetmeyebilir. Ayrıca se'nin ekranı küçük ve biraz sıkıntı. Tavsiyem 2000 lira'ya s6 alman.

MeteKhaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim 5s var bende 4 inç baya küçük geliyor artık.. Hafızaya gelirsek 16 gb da gercekten yetmiyor kendimden biliyorum hep pc'ye yedekleyip telefondan siliyorum fotoğraf ve videoları mesela..Bence iPhone alacaksan en az 64 gb'lık bir iPhone al. Fiyatlar kolay düşmüyor..Ben ya 6s plus alıcam ya da 7'yi bekleceğim..İyi forumlar..